Čelny nakladač na malotraktor

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#46 Nový příspěvek od McPeci »

úžasný pomocník 8)
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#47 Nový příspěvek od Ondras83 »

hodne casto se sem chodim divat a je to fakt parada :) sice se mi nelibi ta lopata, ale jen vzhledove, libi se mi hranata, ale to na funkci rozhodne nema vliv :)

neprohyba se ti ten prostredek, kdyz to nalozis, nechtelo by to prostredni vyztuhu? neco takovyhleho: http://www.fzservis.cz/fotky9546/fotom/ ... C00006.jpg

nezjistil jsi casem tu litraz cerpadla?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#48 Nový příspěvek od Ondras83 »

ajaj...uz tu vyztuhu vidim :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#49 Nový příspěvek od Ondras83 »

prosimte, kdyz pustis ramena na zem, dotykaji se ti zeme nebo jdou jeste pod traktor? bez radlice

premejslim, ze bych dal ramena na zem a uroven pod traktorem bych hrabal jen radlici

Uživatelský avatar
Scefo
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 02, 2011 9:30 pm
Bydliště: Kysuce

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#50 Nový příspěvek od Scefo »

Keď dám ramená, bez lopaty, úplne dole na doraz, tak zdvihnem predné kolesa asi 5cm nad zem, a uchytenie na lopate mám pri rovno položenej lopate nejakých
10cm od zeme, tak z lopatou idem pod úroveň kolies.


Uživatelský avatar
Scefo
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 02, 2011 9:30 pm
Bydliště: Kysuce

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#52 Nový příspěvek od Scefo »

myslím že to bude dobré 8) , ale mám tam aj nejakú pripomienku :pohlavek: ale to už v tvojom vlákne

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#53 Nový příspěvek od Šéďa »

Nechci zakládat nový vlákno, tohle je už 2 roky v klidu, tak se zeptám zde, ačkoli nebudu stavět nakladač, ale kupovat. Chci koupit nějakýho japonce okolo 20Hp a k němu nakladač. Jak se mám v nakladačích orientovat? Je víc druhů, který vybrat? Budu to používat jen na drobné práce okolo baráku, občas potřebuji převézt i pár kulatých balíků 150cm se senem.
Děkuji za rady

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#54 Nový příspěvek od Ondras83 »

Moje zkušenost...Bral bych paralelogram a vyzkoušej rychlost, bez joysticku nebrat...Co dal chceš vědět?

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#55 Nový příspěvek od Šéďa »

Co paralelogram. Ovladani klasickyma pakama je blby?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#56 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja ovladam joystickem, je to rychly, mas to vsechno poruce, mala moznost splest si paky a nekomu pripadne neco udelat, moznost ovladani vice funkci najednou (napr pri spousteni si i rovnam lopatu)

ono si reknes, ze to zvladnes a nebude to vadit, ale potom, kdyz s tim jezdil cely dopoledne a u 8my furky si rikas, kdyby to bylo tak a tak....pak ti to prijde naprd, ael zalezi na uvazeni kazdeho soudruha

paralelogram ti sam vyrovnava lopatu - naberu, zavru a zvedam, pri tom nemusim kontrolovat, jestli mi neco vypadne dopredu nebo si znicim kapotu...zase to urychluje praci, nemusis to porad kontrolovat

dal co bych urcite chtel jsou dva pisty na lopatu, zkracuje to celej nakladac, takze nemas takovou paku do preud, je to obratnejsi a min trpi traktor...

mrkni sem:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#57 Nový příspěvek od Ondras83 »



tady jsem zavazel kanalizaci pred domem, nez mi velkym bagrem rozvozi hlinu, aby nerozslapal odpady...i tak to bylo cely odpoledne a druhy den dopoledne vozeni a to uz si neco zapackujes :)

Uživatelský avatar
Scefo
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 02, 2011 9:30 pm
Bydliště: Kysuce

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#58 Nový příspěvek od Scefo »

Ten paralelogram je dobrý pomocník, aj ja som nad ním uvažoval, ale kôli tomu že som dával len jeden piest " nevydalo" :'( .
Odstupom času, a skúsenosťami z používania, tiež by som urobil niečo iné. Určite dva piesty, paralelogram a ten preklápací systém ako má Ondras83, býva aj na bagroch, lebo s ním dokážeš viac prekápať lopatu.
K tým japonským traktorom teraz dosť ponúkajú také čierne nakladace z jokloviny, asi z polska :-/ , aj kamaráti od nás ho majú na Iseki, a pochvaľujú si 8) . Ja osobne som ho ešte neskúšal, ale myslím že je v poho...
Jediné čo sa mi na ňom nepozdáva že má dosť široký rám ktorý je širší ako traktor a niekedy zavadzia, a možnosť zhadzovania nakladača, aby ti nezavadzal na traktore keď ho nepotrebuješ, a nezaťažoval zbytočne nápravu.
Ja na mojom vytiahnem 3 bolce, a odpojím cez rychlospojky hydrauliku.

Tak Šéďa dobre nakúp.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#59 Nový příspěvek od Šéďa »

Jelikož byl jen za 15 tisíc, tak jsem ho vzal, provoz uvidí zda budou nějaké další úpravy. s joistikem jsem dělal na catru, dělal jsem i s pákama, já mám 3 sekce, tam by joistik asi nešel. Uvidím, nebudu nakládat celý den, jen občas něco převézt na zahradě, ap. Je původně z ISEKI 280, podvázání bude v neděli, to teprve dovezu.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelny nakladač na malotraktor

#60 Nový příspěvek od Ondras83 »

To je dobrá cena, můj stal 16tis jen materiál a na soustružení jsem měl kulatinu zdarma...A těch pouzder bylo...

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“