Nakladač do třibodového závěsu traktoru

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Nakladač do třibodového závěsu traktoru

#1 Nový příspěvek od jirka_holub »

Uvazuju vyhledove :vysmech: ..... no fakt ... :vztek: o stavbe nejakeho aparatu , ktery by slouzil jako maly jerab (podobne jako je to v tematu http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... f=4&t=3041) a zaroven jako nakladac pro nenarocne pouziti v domacich podminkach.

Dost me zaujal tento obrazek ( vygugleny z polska http://www.rolnicze.pl/?id=222&idk=2&id_lang=1), pisou nosnost 250kg.
A nepotrbuje ani hydraulicky valec na zvedani ci vyklapeni , parada ... Na nakladani cehokoli do vlecky jako delany.
foto_634.jpg

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#2 Nový příspěvek od jirka_holub »

A nebo takto, ale zde uz jsou dva hydraulicke valce, takze je potreba rozvadec atd... ale vypada to naslapane.
akqh11 2 .jpg
akqh12 3.jpg

Uživatelský avatar
Casser X
Příspěvky: 415
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#3 Nový příspěvek od Casser X »

jirka_holub píše: ...Dost me zaujal tento obrazek ( vygugleny z polska http://www.rolnicze.pl/?id=222&idk=2&id_lang=1), pisou nosnost 250kg.
A nepotrbuje ani hydraulicky valec na zvedani ci vyklapeni , parada ... Na nakladani cehokoli do vlecky jako delany.
foto_634.jpg
Zdar,
takovehle nakladace se drive dost vozily z Nemecka, ted uz se moc nevidi, ale obcas se na e-bay.de nejaky objevi. Nemci s tim kydali hnuj a podobne. Jak ale postupne prechazeli na celnaky, tohohle se zbavovali a uz jich tam asi moc nezbyva. Nalozi se s tim i na vlek, jen to trci trochu vic dozadu za traktor, takze na nakladani potrebujes trochu vic mista.

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#4 Nový příspěvek od Blajda »

Tak to je dobrý.To by mě nikdy nenapadlo takhle jako rovnou z třetího bodu.Fakt parádní a jednoduchý. 8)

Ted nevím jestli mám tu klasickou lžíci dělat
:(
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#5 Nový příspěvek od stano 4011 »


Uživatelský avatar
Jenik
Příspěvky: 297
Registrován: pát srp 10, 2007 3:09 pm
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#6 Nový příspěvek od Jenik »

ale tý nafty co si ta 77 vezme, ikdyž je to na volnoběh ...a stejně, tohle je takový nepraktický a celej den s tim dělat ...no nevim - kdyby měla trojbod vepředu tak by byla práce hned efektivnější práce ...ale je to malá lopata na velkej traktor ..tohle je tak na 25ku nebo na 30ku podle mě, a ne na 77 ...ale netvrdim že to dělá špatnou práci, furt je to lepší než nakládat to lopatou
Autolakýrník, autoklempíř
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...

Sháním ohýbačku na plech, i doma dělanou - délka 1000 mm tloušťka 1,5 mm dohodou
ICQ: 293 845 919

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

No kdyby nemel tu vlecku za sebou ale vedle hnoje tak se nemusel tak hloupe otacet...
Je videt ze to jde, ale neni to na kazdotydenni pouziti :shock:
Sranda je jak zapasi s tim odjistenim. A prekvapilo me ze se to po vyklopeni tim hupem hned zase zajistilo...

Uživatelský avatar
Casser X
Příspěvky: 415
Registrován: čtv pro 13, 2007 6:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#8 Nový příspěvek od Casser X »

Zdar,
kolega z práce si teď někdy pojede do Němec pro takovýto nakladač, říkal že za něho má dát 150,- EUR. Prý jsou u toho vidle i lopata, a ta že jde připojit kromě do toho ramene i rovnou do třetího bodu. Jsem na to zvědav.

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#9 Nový příspěvek od Zetor »

Mě se líbí toto: http://www.youtube.com/watch?v=CqxKdEC_TRM jak lehce odjišťuje to sklápění 8)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#10 Nový příspěvek od Jiřin »

K tomu prvnimu videu ........ neco podobneho jsem mel, ale tam to otevirani a zavirani lzice jsem mel na hydrauliku. Se divim, ze si to nepredela. Vzdyt traktor ma krome ksand jeste minimalne jeden hydraulicky okruh. Navic, jak uz tady bylo receno, mel velice nestastne postavenou vlecku. Zaklad je vzdy mit co nejlepe zaparkovano. Pak staci vyjet, malinko natocit, couvnout a sklopit. Desne z toho ale boli za krkem :)

Pak jsem vymenil 6911 za 7245 s celni hydraulikou. Sem si rikal ze to bude parada, predelam nakladac na predek a nebudu se muset otacet ........... ale, moc dobre to nefungovalo. Jednak ta predni hydraulika ma malou silu a za dalsi je to desny napor na prsa motoru. Celou vahu tam prenasi jen par sroubu a mel jsem z toho dost strach, aby to neprdlo. Takze, jestli mit doma nejaky takovy vergl, tak jedine do zadni hydrauliky a nebo mit podvazany traktor - pak je ale otazka, jestli uz neudelat plnohodnotny celni nakladac

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#11 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj. V inzerci jsem narazil ze to nekdo nabizi za 6tis, poslal mi i foto. Davam to tady na forum do inzerce z www, mam to moc daleko.
Ahoj Jirka
front.jpg

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#12 Nový příspěvek od olin »

Přílohy
d8f8_27.JPG
d900_27.JPG
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#13 Nový příspěvek od maršl »

Jiřin: mno tak to nevim znavy hospodari a ma celak taky na 7245 a vozi s tym baliky zabalene ve folii (senaz) a taky s nim naklada hnuj dol rozmetadla a myslim ze taky neco ten nakladac zazije a trouf bych si rict ze zatizeni odpovida maximu. a zadne podvazani traktora nema, jinak je to humpolecky. takze bych se nebal ho zatizit. je fakt ze zalezi asi jak to mas nasrubovane on na tom ma kolem motora taky mensi ram ale podle me to musi met kazdy nakladac a co sem zatim videl humpolecke tak to mel kazdy :)
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#14 Nový příspěvek od jirka_holub »

olin: Hmm.. zajimave...
Napada nekoho, proc to ma tolik páček a proč je to u toho zavesu tak slozite a mohutne?
Skryva se v tom snad nejaka dalsi funkce?
Jirka

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#15 Nový příspěvek od jirka_holub »

Jeste nejake jednoduche nakladace:

Mechanicke:
Tento cerveny mechanicky se mi libi nejvic, takto to asi postavim.
AB-balk.jpg
Ma to jeste nastavitelnou vysku u toho zavesu. A kdyz sundam lopatu tak to v pohode pouziju jako jednoduchy jerab. (Jen tam nekde privarim hak a je to. 8) )

Vice jerabku je v tematu http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... f=4&t=3041
7aa1_12.jpg
765f_12.jpg

S hydraulickym pistem:
S-balk.jpg
Hecklader für 3Pkt.jpg
Naposledy upravil(a) jirka_holub dne čtv lis 06, 2008 10:15 pm, celkem upraveno 4 x.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“