Nakladač do třibodového závěsu traktoru

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#91 Nový příspěvek od jirka_holub »

Minuly rok jsem tu popisoval muj nakladac s hroty na nakladani baliku.
Letos jsem jej vytunil k dokonalosti, posudte sami.
Puvodni jehla se ohybala, tak jsem ji nahradil dvema poloosama. Ty byly puvodne privarene, ale svary se vytrhavaly, tak je to ted udelane prisroubovane. Take ram kde jsou jehly pridelane jsem musel radne vyztuzit, ten puvodni se zkroutil do vrtule.
Ted to drzi a nic se neurvalo ani nezkrivilo.
Odvezeno a ulozeno 39 baliku.

V kratke zakladni verzi s nim opet na louce nakladam baliky na vlek:
http://www.youtube.com/watch?v=12nL2_6kYSQ

Pak do nej vlozim prodluzovaci rameno a ukladam baliky na sebe do boudy:
http://www.youtube.com/watch?v=Y07-QE0hh8U

foto zitra. Ahoj Jirka

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#92 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,Juro,ten tvůj vytuněný nakladač je prima 8) akorát sem si ti čověče nemoh nevšimnůť,že jeden balík naložíš a dva zhodíš,otázka zní,jak dlůho to nakládáš? :smich:
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#93 Nový příspěvek od jirka_holub »

eech to byla jen jedna nehoda, zrovna kdyz se tocilo... meli jsme vlek blbe bokem ke svahu a byl jsem neopatrny :-/
Celkem jsme odvezli 39 baliku.. .a spadli jen tyhle 2 :)
Mam z nakladace radost, po treti sezone je konecne vyladeny, nic se neohyba. Konci faze prototypu, natru ho barvou a prohlasuji ho za hotovy 8)
Naposledy upravil(a) jirka_holub dne úte čer 21, 2011 12:10 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#94 Nový příspěvek od jirka_holub »

par fotek
100_8133 [800x600].JPG
100_8135 [800x600] [640x480].JPG
Poloosy nejsou privarene, jsou provlecene skrz kousek trubky a prisroubovane.
Z ceho ty poloosy asi jsou ?? ( koupil jsem je ve srote )
100_8140 [800x600] [640x480].JPG
100_8141 [800x600] [640x480].JPG
Horni tahlo je stelovaci. Na jemno sroubem a na hrubo tim, ze jde o dve trubky v sobe a zajistene provrtanim a sroubem M8.
Hlavne jsem to letos potreboval k tomu zvedani baliku do 3 vrstvy v nove boude. Kdyby to kixlo, tak nevim jak bych je tam dostaval.. asi bych musel asi svarit neco noveho.
Přílohy
100_8143 [800x600].JPG

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#95 Nový příspěvek od ride »

Ahoj,tak koukám,že jsi welger odložil a jedeš v kulatých balících.Je to lepší že ano?

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#96 Nový příspěvek od jirka_holub »

Welger a male hranate balicky ? Z toho uz jsme vyrostli, nechci chcipnout drinou :co?:
Kone uz jsou 4, ovce se rozmnozily.
Ale nejake hranate budeme jeste delat z otavy. Ale uz ne pres 1000 baliku jako predloni, to bylo silene.
Hlavne na ty hranate je treba vice lidi a to nemam. S kulatyma si ciste teoreticky poradim i sam nebo v pohode ve dvou. Zaver je, ze 80-90% sena bude v kulatych a zbytek v malych balikach. Kone maji na zimu venku krmelec, kam zavazim velky balik, uz jim nedavame denne male baliky do staje jako na zacatku. Je to za ty 4 roky na ranci takoy prirozeny vyvoj.. nez to vychytas abys s tim mel co nejmene prace.. :friends:

Uživatelský avatar
jura50
Příspěvky: 202
Registrován: úte led 13, 2009 6:55 pm
Bydliště: Vitkovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#97 Nový příspěvek od jura50 »

jirka_holub: Jseš šikovný 8) 8) 8)
Dívám se, jak se rozrustáš :)
= to je tak, když se kuchař hrabe v traktoru ;) = Čím větší kladivo , tím větší odborník ===()
-- Zetor 50super prodán a prozatím zakoupen Zetor 6911 --

Uživatelský avatar
Roman 5511
Příspěvky: 120
Registrován: čtv úno 18, 2010 6:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#98 Nový příspěvek od Roman 5511 »

Ahoj, mám na vás dotaz. Začínám přemýšlet nad postavením podobného nakladače jako je na první stránce ten polský. Budu to mít za Z 6911 a chci se zeptat, jestli nehrozí nějaké poškození držáku 3 bodu, protože tam bude určitě působit velká síla. ještě dodám, že nakladač bude pouze na hnůj.
Jaký asi materiál na to rameno použít? bude stačit třeba jekl 100x100?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#99 Nový příspěvek od Terablick »

No ono když za to pověsíš třeba rotačku nebo větší nesenej pluh, taky je to dost páka ;-). Musíš akorát rozumně dimenzovat lopatu a celkovou délku páky... Viděl jsem v TBZ pověšenej i nakladač UNHZ 500, a ten bude při svojí dýlce a velikosti kleští působit určitě větší silou ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#100 Nový příspěvek od Zetor »

Zdravím Tě Romane :friends: , podobný problém jsem řešil, když jsem stavěl jeřábek... Taky je tam obrovská páka. Ale jak už říkal Terablick, rotačka nebo pluh k tomu nemá daleko. Říkal jsem si, že když s tím nebudu dělat nějaké ,,psí kusy,, jako cukání, škubání a podobně, tak to snad vydrží. A navíc máš jednu pojistku, když to přeženeš, stojíš předkem ve vzduchu 8) Vyzkoušel bych to, radši to udělat s menší lopatou a vidělo by se. Opatrně nabírat, třeba přez spojku. Žádné nárazy a tak. Jinak ta konstrukce, podle mě, není vůbec šťastné řešení. Měli jsme takhle původní jeřábek a je to na dvě věci. Nemáš vůbec žádnej cit. Chce to externí pístnici. Zvolil bych takovouto konstrukci, viz. zde. Je to sice složitější, ale mnohem výhodnější. Máš kratší rameno (čep je víš), takže není taková páka. Líp s takovýmto ramenem dostaneš na vlečku, zase díky tomu, že je čep víš (na vlečku samozřejmě dostaneš i s tím co chceš ty, ale musí být rameno dlouhé a zalomené, jinak to nasypeš jen za sajtnu). Já jsem totiž taky nad něčím takovým uvažoval :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Roman 5511
Příspěvky: 120
Registrován: čtv úno 18, 2010 6:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#101 Nový příspěvek od Roman 5511 »

Tak jsem se už rozhodl. Nakladač udělám, jak říká Zetor s externí pístnicí a mechanickým vyklápěním vidlí. Udělám ho z našeho jeřábku, který se už nepoužívá. hroty udělám z 30 mm trubky, kterou podvařím pásovinou na stojato. šířka vidlí bude 150 cm, což si myslím, že by mohlo být tak akorád.

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#102 Nový příspěvek od Zetor »

Myslím, že děláš dobře 8)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#103 Nový příspěvek od jirka_holub »

Tak na jare jsem stavel tento nakladac hnoje, ale ohnul se a tak lezel az do ted v koute.
Potreboval jsem ale nutne neco nalozit, tak jsem jen narychlo opravil hnusnejma vyztuhana a musel do boje.
Konecne funguje :wink: .
Celou nosnou cast budu muset vyrezat a udelat z neceho pevnejsiho. Ta silna trubka byla slabostenna a opakovane nevydrzela ( nikoli vahou hnoje, ale kdyz se to zapichlo a ja jsem stale couval .. )
Cele rameno udelam trochu kratsi, nyni je zbytecne dlouhe.

Vyklapeci mechanizmus se osvedcil vyborne, i maly pist to utahne a rozsah vyklopeni je uzasny.
Vidle jsou vyrobeny z poloos z osobnich aut, tyto jehly jsou zasunuty do trubkoveho pouzdra a zajisteny zavlackou, tak je zajisteno, ze v pripade ohnuti nebo ulomeni pujdou vymenit.

http://www.youtube.com/watch?v=7kCvracwTxc
Obraz038 [800x600].jpg
Obraz040 [800x600].jpg
Obraz041 [800x600].jpg
Obraz042 [800x600].jpg

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#104 Nový příspěvek od v2000m »

8) 8) 8) :pohar:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladac do tribodoveho zavesu traktoru

#105 Nový příspěvek od Antony30011 »

Zdar chlapi,
dostal sem tip na tohle téma. Jakž takž sem to pročetl, řeším ted stejnej, ale trošku jinej problém. Nemám love na to vrazit do čeláku a nechcu rozmetadlo na hnůj. Viděl sem ale videa jak čelákem a vidlema hnůj rozhazujou a teď tohle :) já bych si rád udělal normálně vidle do závěsu a místo třetího bodu pístnici na otáčení nebo vytřepávání. A hlavně teda na roztahávání vleček hnoje po poli, protože rozházet pět vleček sám rukama neni nic moc. Co vy na to? Díky za odpovědi :friends:

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“