Skládání balíků do stodoly

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#16 Nový příspěvek od pavel601 »

..... ahoj Ola , ked budeš zdvíhať ten balík , tak na to nepozeraj odspodu , nech ti nepadne do oka ..... :chytry: :)

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#17 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,he,he,tož to su teda klidný,knoflíky na ovládání mám na nájmňéj pětimetrovéj šnůrce a tož s tým manévruju pěkně z povzdálí,tagže oko je kryté. 8)
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#18 Nový příspěvek od pavel601 »

...... no , vieš , mám len starosť ..... :( .... :ano: :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#19 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, nebo si Ola vezme ,,pracovné okuláry" a balík mu do oka nespadne. Stačí mít statečnou hlavu, aby ten náraz ustála. :D
Ale mi to připomělo právě to, byl u mě dneska kámoš a přinesl mi ulomený držák na zrcátku. Jezdil s Manituem a stohoval ty koule na sebe. Najednou se mu svalily dolů a na něj. Povídal že když to letělo, tak si dal před sebe ruce jako ženská v autě, když najednou vyletí z boční ulice auto. :D Koule slítly na něj a povídal, že čelní sklo se prohlo jako rohlík a vydrželo to, neprasklo. Divil se, co sneslo. No ale urvala mu koule zrcátko z toho držáku. Je to kurňa nějaká slitina hliníku. Prej jestli to zkusím v práci svařit. To už vidím, jen se toho dotknu tak mi to bude hořet před hubicí. Pokusím se to podsadit kusem plechu a poheftovat. Proč to není železný? To by byla jiná muzika!

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#20 Nový příspěvek od sadlicko »

david69 píše:mám svařený samonosný kleště na zvedání kulatých balíků, zvedám to lanovým navijákem.
jsou to profily 5x10, uprostřed čep, na dolních koncích ramen vždycky 2 zuby na uchycení, horní konce spojené řetězem, za který se chytí hák od navijáku
Obraz0209.jpg
Obraz0210.jpg
drapá to parádně, ale ty kleště jsou dost těžký na manipulaci a v mojí stodůlce takový neohrabaný
příští sezónu to budu řešit asi textilníma úvazkama

v případě zájmu kleště rád přenechám za cenu materiálu, velikostně zvládnou jakýkoli kulatý balík
něco takovýho jsem mysel. Profil 5x10 je jako plocháč 5x100? Z těch fotek neni moc vidět. O těch úvazcích jsem taky přemejšlel. Kolik je cena mat? Nevím jak by to vyšlo s dopravou. Můžeš je vyfotit s balíkem? Nebo třeba změřit, načrtnou od ruky a vyfotit? Abych měl trochu představu o rozměrech. Hlavně mně zajímá, jak daleko od kraje balík chytáš. Bereš ho za ty části kde neni síť, nebo je to jedno?

Taháš je s tim jenom na patro a pak je odvalíš? Jde ten zavěšenej balik nějak zatáhnout do strany?
Bylo by o dost jednodušší dělat pojezd jenom jedním směrem.

Díky.

david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#21 Nový příspěvek od david69 »

přikládám lepší fotky.
kleště jsou svařeny z ocelového profilu 5x10cm, všechno je vyrobeno z nového materiálu
na fotce jsou kleště položeny na balíku standardní šířky 125-130cm, tenhle má menší průměr (90cm), ale pro uchopení to nehraje roli :)
při max. rozevření jsou na obou stranách vůle cca 8cm, každé rameno má d. 150cm, čep pr. 20mm je ve vzdál. 80cm od konce s trny,
nástavec s trny je d. 20cm, po 2 trnech na každém nástavci, trn d.20cm pr.20mm, v délce 10cm přivařen, každý trn je zahrocený

materiál vyšel max. 1000,- práci a drobný materiál nepočítaje.

kde to balík chytá je zřejmý, zakousnou se bez poblému napoprvé
nosnost kleští je rozhodně víc než váha balíku, limitem je v mém případě naviják (400kg) a krov na kterým visí :(

vytáhnu balík dírou nad úroveň patra, zhoupnu mimo otvor nad podlahu a lano povolím, dál ho kutálím kam potřebuju
tahám balíky jednak menší (na fotce) pr. 90-100cm, stejně jako velký - dělaný na skoro max. rozměr komory lisu 130-140cm.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#22 Nový příspěvek od sadlicko »

Až bude čas, tak bych si zkusil tam nějakej balik přivázat a uvidim, jaká s nim bude manipulace. Pak bych se když tak ozval. zatím díky.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#23 Nový příspěvek od Leo »

Malý jeřáb na seno ve stodole.

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: skládání balíků do stodoly - jeřáb?

#24 Nový příspěvek od Leo »

Víc najdete pod heslem: Hay Trolley System

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“