Vidle za traktor+ závěs a pražce.

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#1 Nový příspěvek od Tomáš »

Než jsme přisli o příspěvky bylo tady tohle téma.
Tak dávám pár fotek pro inspiraci :)
P2140031.jpg
P2140033.JPG
P2120018.jpg
Pár fotek z vození pražců
Tom sušno 011.jpg
Tom sušno 012.jpg
Tom sušno 013.jpg
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
adam125
Příspěvky: 788
Registrován: úte říj 21, 2008 5:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#2 Nový příspěvek od adam125 »

Pěkne 8)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#3 Nový příspěvek od Zetor »

Kolik je zdvih toho vz zařízení?
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#4 Nový příspěvek od Tomáš »

Je to kolem 330cm a pocházeji z terení ještěrky-Desty
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#5 Nový příspěvek od Zetor »

Dík,připadalo mě že je to víc ale myslím že na to domácí zvedání naprosto dostačující.
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#6 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj
Ja jsem si svaril vidle za traktor takto:
100_5952 [640x480].JPG
Pouzivam je na prevazeni kulatych baliku sena a slamy. Zastavim vedle baliku, spustim vidle, balik rucne nakulim. Zvednu a jedu. V cili spustim vidle a poodjedu, balik zustane na miste. Pokud jej chci jeste postavit, tak do nej se zvedlyma vidlema jen opatrne couvnu a on se postavi. (Vidle se no nej nezapichnou a neprici se, protoze jsou na pantu a zvedaji se spolu s tim jak se balik prevraci.)
Obraz051 [640x480].jpg
Obraz047 [640x480].jpg
Pak jsem s tim vozil palety betonovych tvarnic a take palety se zatravnovacimi dlazdicemi.
Z plne palety jsem vsak vzdy tretinu rucne vyskladal pryc, jinak uz by to bylo moc tezke.
Jednou jsem potreboval paletu poodtahnout kus od chodniku, abych ji mohl nabrat, tak jsem ji jen koncem jedne vidle prizdvihl a potahl. Vidli jsem tim trochu ohnul :( . Oprava byla jednoducha ( nariznout a perlikem presvedcit :co?: ) a do toho ucka jsem pak vlozil a zavaril jeste trubku. Ted uz se to neohyba. :wink:
Obraz031 [640x480].jpg
Ramena je mozne zcela sklopit nahoru a prichytit k tomu zakladnimu "trojuhelniku" ( zatim jen kusem dratu, ale dam tam nejake chytre prichytavaci packy. )
Pak muzu ve spodnim nosniku vlozit ISO kouli ( ze srotaku) na tahani voziku. Koule se zajisti pouze vlozenim sroubu do diry (diru pro kouli je trochu videt na prvni fotce), neni treba ani matice, drzi to samo.
Takto jsem prevazel pres zahradu k michacce voziky se sterkem ( autem bych neprojel ). Na ceste jsem to od auta odpojit tak, ze jsem oj voziku podlozil panenkovym heverem, zvedl, pak jsem odjel autem a nacouval traktorem, zvednutim ramen hydrauliky naberu na kouli oj voziku, odkopnu hever a jedu. Take s tim lze zdvihnout oj voziku docela vysoko a tak se z voziku sterk lepe vyhrne. ( ale bacha na zadni svitilny voziku ).

Ahoj Jirka

PS: neni to tak naslapane jako ty vidle z jesterky, ale na zakladni praci to staci...

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#7 Nový příspěvek od kucmar »

Jo, ale tyhle vidle mají jednu obrovskou nevýhodu- nenaložíš s něma nic na vlečku :-/ .
Jinak je mám taky takové svařené vidle do trojbodu a je pravda, že to ušetří dost námahy a práce. Na přesunutí různých těžkých věcí je to jedinečné. Na paletu dávám 6 řad cihel a bez problému paletu přesunu mojí 4011 kam chci :-/ .

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#8 Nový příspěvek od jirka_holub »

:) Vidle jsou vidle a nakladac je nakladac :friends:

viz. tema
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... f=4&t=3302

Takze v blizke budoucnosti se chystam ten zakladni trojuhelnik prevarit tak, aby se alternativne dalo misto sroubu tretiho bodu vlozit to pevne dlouhe rameno, ktere bude univerzalne slouzit se lzici jako nakladac ( misto lzice pujdou dat i vidle na hnuj ) a zaroven na nem bude hak aby slouzilo jako maly domaci jerab. (viz http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... f=4&t=3041)

:potlesk: :potlesk:
Bude to all in one - vidle ( sklopne) , tazna koule ( odnimatelna) , nakladac (lzice, vidle), jerab.
:pohar:

Nechci mit totiz doma spoustu jednoucelovych konstrukci, ktere reznou a zabiraji misto. Pro me domaci pouziti plne postaci tento univerzal.

Ahoj
Jirka

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#9 Nový příspěvek od Tomáš »

Jirko na to aby jsi převezl balik sena a případně popovezl někam nějakou paletu určitě stačí.Šikovný je jak jsi udělal ty vidle na čepu. Jednoduchý a účelný 8) 8) 8)
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#10 Nový příspěvek od jirka_holub »

:friends: a pokud nekdo zase potrebuje stosovat baliky i na sebe, tak je asi fakt lepsi jako mas ty, ty vidle z jesterky ...Ty vidle na cepu jsem okouknul z obrazku z netu, byl to tovarni vyrobek, a strasne se mi to libilo, protoze to je i skladne ( sklopim a cele to postavim do kouta )... pohledam na C:ecku a dam ten obrazek sem... at maji i ostatni stavitele inspiraci
Ahoj Jirka

Míla
Příspěvky: 72
Registrován: úte říj 21, 2008 10:39 pm
Bydliště: 551 01

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#11 Nový příspěvek od Míla »

Tak pro inspiraci. Tohle traktor nezvedá 8) . Kola na podvozku se natáčí od pohonu přední nápravy. Kolik zvedne se neví. Palety 1t bežně. Sloupy tahá jedna radost.
Přílohy
DSC02495-1.jpg

PavelM
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 30, 2007 1:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#12 Nový příspěvek od PavelM »

Přidám i moje vidle. Jsou asi nejjednodušší, ale pražce jsem s nima odvozil a položil.
Přílohy
K800_vidle2.JPG
K800_vidle1.JPG
K800_vidle.JPG

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#13 Nový příspěvek od adam »

Ty vydle z desty má kámoš taky a je to suprová věc. 8)
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Qeta
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 24, 2008 8:26 pm

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#14 Nový příspěvek od Qeta »

Jirka Holub: Ty vidle jsou super. Jednoduchy a ucelny, na prevazeni cihel po stavbe optimalni. Mame doma VZV z Desty, ale na prevazeni je to zbytecne tezky. Vozili sme to na otcove 4511 pri stavbe sestrinyho baraku. Jak pisou kluci, museli sme odebrat par rad cihelnych bloku a teprv se to prestalo prevazovat (+ 2 chlapi na predni kapote). Ja chcu stavet letos a ty vidle z Desty mame porad, tak asi vyuziju to co doma je (navic mam tezsi traktor - 6718). Ale ten tvuj napad se mi libi a navic to asi ani neda moc prace zrealizovat. 8)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor+ závěs a pražce.

#15 Nový příspěvek od jirka_holub »

pokud nepotrebujes moc vysoko zdvihat ale jen prevazet tak tohle fakt poslouzi,
Poznamka: Ted koukam, ze jsem tu v tom mem puvodnim prispevku dal fotku z doby, kdy jsem nahodou testoval pistnici ( Tu jsem pak pouzil na vyklapeci bednu) Nenechte se tedy zmast ! tyhle vidle fakt pouzivam normalne s obycejnym sroubem ve tretim bodu, pistnice by zde byla k nicemu, neni potreba to naklapet. ( trochu se to naklopi samo, kdyz se zdvihnou ramena).
Pridavam foto jak to je sklopene, nasazena je ISO koule a vezl jsem s tim vozik s uhlim pres zahradu ( autem bych nevyjel).
Obraz186 [800x600].jpg
Obraz187 [800x600].jpg
!Pozor - taky mam ten ram nahore moc siroky a kdyz to zdvihnu moc tak to zkrivilo tu sedacku spolujezdce ( viditelne na prvni fotce) :vztek: . Musim to trochu prevarit. 8)

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“