UNHZ 500

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
husqvarna450
Příspěvky: 146
Registrován: úte srp 23, 2016 11:13 am
Bydliště: Trnava

Re: UNHZ 500

#481 Nový příspěvek od husqvarna450 »

podla mna ten ventil ked je otvoreny tak ti uteka olej do prepadu takže musi fungovat ze zostane zavrety az kym neopreš krajnu polohu a vtedy prepusti. takže funknosť tych ventilov je klúčova nesmie zostat otvoreny. daj volake video jak ti to maka.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: UNHZ 500

#482 Nový příspěvek od sadlicko »

Asi jsou vyrezlé válce zevnitř. A nebo je to zavzdušněný.

husqvarna450
Příspěvky: 146
Registrován: úte srp 23, 2016 11:13 am
Bydliště: Trnava

Re: UNHZ 500

#483 Nový příspěvek od husqvarna450 »

Chlapi začalo mi s pod matky na hlavnej piestnici na stlpe striekať gejzir oleja nie z manžety ale s pod tej matky čo to je za haluz?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#484 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jako z pod matky kolem závitu někde? Nejde to kolem pístní tyče jo? Tak i to těleso keré utahuješ tou matkou je utěsněné O-kroužkem. Tak buď ti prasknul O-kroužek že to bylo třeba volné nebo něco. A nebo to jde kolem pístní tyče, ale nevšiml jsi si toho?

Pak nezbyde nic jiného než povolit matku a podívat se do pístnice ;-) Pak napiš na co jsi přišel schválně to mě zajímá.

husqvarna450
Příspěvky: 146
Registrován: úte srp 23, 2016 11:13 am
Bydliště: Trnava

Re: UNHZ 500

#485 Nový příspěvek od husqvarna450 »

Michal vyfuklo ten o kruzok pod matkou. Ale už ked to rozoberem tak vymenim všetky manžety a o kruzky vo valci. Neviete niekto kde zohnať kluč na tie matky ? čím to pritahujete hasákom?

Uživatelský avatar
Jura-M
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 11, 2014 2:52 pm
Bydliště: hranicko

Re: UNHZ 500

#486 Nový příspěvek od Jura-M »

Já si ten klíč vyřezal do pasoviny. Je to takové C s nosem. Max 5 minut práce.

Uživatelský avatar
Jura-M
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 11, 2014 2:52 pm
Bydliště: hranicko

Re: UNHZ 500

#487 Nový příspěvek od Jura-M »

:prace: Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#488 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Já mám tupej majzlík a kladivo :smich: Je to nic moc docela to ničí matky, ale udělá se to tím. Zas tak častlo se to nedělá.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNHZ 500

#489 Nový příspěvek od ota »

To já byl tuhle v kovošrotě a tam v bedně tyhle háčkoví klíče. Dalo to trochu práce to prohrabat, ale vytahnul jsem jich pár. Celkem i různé rozměry. Taky jsem to kdysi mastil kladivem a kusem ploché tyče. No ale tuhle jsem vytahnul klíč a to je jiná práce pak. 8)
Nomyslím, že jsem tu hromádku klíčů dal na váhu a ještě mi krapet zbylo z ,,kreditu" co jsem měl za špony co jsem dovezl do šrotu. Většinou ještě doplácím. Dám špony a beru protiváhu věci. Ty klíče dobrý kup!

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#490 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

To máš pravdu ve šrtotě se kolikrát najdou dobrý a užitečný věci. Někomu se to nehodí nebo spíš ani neví na co a co to je... :smich:
Jen když by bylo víc času aby si to mohl člověk projíždět :) No a druhá věc je že mě doma maj pak za zběratele a vetešníka :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNHZ 500

#491 Nový příspěvek od ota »

Tak to mi nevadí, že mě doma taky mají za vetešníka. Paráda je to, když něco děláš a tak se zamyslíš a jo tady tohle heblo mám tady v tomhle ponku. Šáhneš vyndáš zaondíš a je to rozdělaný, povolený hned. Nemusíš vymýšlet půl dne vergl, s kterým to povolíš, rozděláš. A to je na tom paráda. Usnadníš si práci. A přitom když to dovlečeš dom ze šrotu to je za pár Kaček. Zrovna tuhle jsem cosi smolil na dopravníku. Ložisko zarezlí jak cip. Chmátnu za ponk a tam stahovák ze šrotu stál kila x10 Kč. Opravil jsem jen šroub, byl zadřenej. No zkusím to tedy stahovákem, ale nedávám tomu šanci. Nasadil jsem zatočil a celkem pohodově stahnul ložisko dolů. Jedno druhý - šestý. Když jsem si představil jak bych to mordoval bez stahováku, mnul jsem si ruce za dobrý kup.
Vždycky jsem v šrotě říkal, vezmu si tohle třeba jindy, nebo potom nebo až to bude třeba lepší vypadat. A teď říkám, hovno pojď sem a je to. Přiště nebo pak už to nebude tam a doma si pak drbu škécu, měl jsem to vzít. Teď jsem dovlekl zase pár věcí a kovošroťák si mě už pamatuje a říkal, tohle to jistě není funkční tohle taky ne. Doma jsem do toho pustil šťávu a všechno se točilo a fungovalo. Měl tam nerez pelchy. Šup je na váhu a doplatit. No co už doplatil jsem je. A manželka na co to táhneš dom? Nevím na co ale chleba to nežere. Tuhle dva hydraulický hevery. No jeden byl v čudu. Totálka uvnitř něco na ventylkách zjebanýho. Dovezl jsem je oba dva do renovy výměnou a jeden 5 tun 450 Kč a druhej 12 tun 550 Kč. A mám tu ještě dva podobný vyměním je taky a myslím, že do smrti už jinej nebudu muset schánět. A kovošroťák mi povídal, jak jsi pořídil s heverama co jsi si tu posledně vzal? No a já že tak a on hm, to si taky musím příště nějakej asi vyndat. Kurva on je u toho a nemá ani jeden! Já bych měl plnou almaru jich. :D

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: UNHZ 500

#492 Nový příspěvek od Šéďa »

Lidi já su také vetešník, právě jsem si dovel domů tohodle krasavce. Vypadá zle, protože stál celý svůj život venku, ale nic moc nenamakal, žádný vůle nikde.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Takže za chvíli vás budu bombardovat hloupejma otázkama, protože nelze přečíst tolik popsaných stránek co tu jsou. Mám manuál i katalog ND, tak si snad nějak poradím.
První co m i čeká je výměna oleje, původní majitel říkal, že tam dávali běžnej převoďák, jako do traktoru, ale v návodu píšou o nějakém tlakovém oleji ON1 nebo 2. Taky jsem nikde nenašel kolik se do nakladače vejde oleje.
Děkuji za rady

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: UNHZ 500

#493 Nový příspěvek od AlexTc »

Nádrž je asi na 60l plus 20l v pístnicích a rozvodu pokud to vypustíš kompletně všechno.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#494 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak ten nevypadá vubec zle 8) Původní stav hele mě se moc libí ;-) Ať šlape. Za čím budeš tahat?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#495 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo ještě jsem se chtěl zeptat na jednu informaci. Mám v nakladači 750-ce i v Honu hydraulický olej OTHP 3. Jenže už nemám zdroj na něj a ted zas bych měl nějakou 46 hydrauliku nevím přesně co za výrobce. Jde mě o to jestli mohu smíchat? Říkaj mě že je to uplně jedno že je to takřka to samé. Díky za typy :friends:

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“