UNHZ 500

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#676 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj promiň celé jsem to nečetl ;-) Aha no tak to je teda prekérní situace.... :zapomel: Dyk logicky to už není přece možné když máš nové manžety rozvaděč po opravě tak už tam snad nic jeného není ne? Nějaké ty ventily? A když pracuješ s otoči pak zastavíš a chcípneš to tak logicky by jsi s ní rukou neměl nikam ani hnout hydraulika to musí držet (vlastně pouze rozvadeč to drží) Jestli s ní hneš roukou o kus tak ten olej se musí přeci přez něco někam protlačit :-/
U 750 jsme tohle nikdy neřešili takže nevím. Mělo by to být přeci uplně to samé že?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: UNHZ 500

#677 Nový příspěvek od staník »

Ne to nic,to nebylo na tebe. Jen že máme asi stejnej problém. Brácha zainvestoval do rozvaděče a vyměnili se manžety a dělá to pořád.
Jak s tím začne dělat tak to blbne čím dál víc. Už se mu podařilo bouchnout do traktoru :vztek: Teď se stavím tak abych byl bokem , ať se trefuje na káru naouzko :cert:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#678 Nový příspěvek od red.bill »

Že je vyměněný rozvaděč nic neznamená... pochybuju, že někdo dělá nový šoupata a lapujeje... Blbne na obě strany nebo jen na jednu? U 500 jsou ty brzdící vetily jen na jedný straně, respektive je to na každý straně jinak(už si to přesně nevybavuju). Není nic jednoduššího, než místo toho tlumení hodit obyč průtokáče, tím vyloučíš závadu v nich... Pokud po odvzdušnění brzdí, tak kolo volný nebude, těžko by se "dotáhlo" a pak polevilo(čistě teoreticky by mohlo stačit povypustil olej a mrknout do nádrže kdy se hne hřeben, ale jsou tam nějak výztuhy tak nevím jestli tam bude něco vidět)... Olej nepění? O kroužek pod pístem, měnil někdo nebo píst nebyl dole? Pak jsou ještě nějaký serepetičky přímo v hřebenu ale v tom jsem se nikdy nevrtal...

klingacikx
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am

Re: UNHZ 500

#679 Nový příspěvek od klingacikx »

U nás to robil pretlakový ventil na otoči. Sú tam dva, na každú stranu jeden. Proste prepúštali tlak.
Ako aj bolo spomenuté, treba postupne, skúsiť vyradiť tlmiče potom pretlakový ventil... a uvidí.

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: UNHZ 500

#680 Nový příspěvek od tři supři »

Zkus tam dolít víc oleje, aby hladina byla nad pístama otoče i při chodu čerpadla. Tohle jsem řešil dost dlouho, výměny manžet na pístech otoče, povolování, zaslepování atd... Celkem to pomohlo nejvíc :)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#681 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ok vyřidím to dál a uvidíme na co se přijde. Myslíš tyhle ventily? https://www.agrozet.cz/e-shop/ventil-pr ... 11256.html
Dík

klingacikx
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am

Re: UNHZ 500

#682 Nový příspěvek od klingacikx »

Ten ventil z odkazu je poistný na pieste ramena, na otoči sú šesťhranné a idú rovno do nádrže.

Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Re: UNHZ 500

#683 Nový příspěvek od vendyr »

Mám problém s pístnicí na podpěrný noze, puvodní hlava měla stržený závit a vystřelovalaokroužek ven,tak sem koupil novou hlavu dal novej okroužek utáh a při opakovaném zatízení nohy ten okroužek zase vystřelit, začínam si myslet že je bude po stmrti obousranej zámek podpěry, v noze jsou všechna těsnění nová, nemáte nikdo podobnou zkusenost? Za rady diky.
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: UNHZ 500

#684 Nový příspěvek od staník »

Máme,synovec nechal udělat novou matici a opravit válec. Už je to ale dlouho,moc si to nepamatuju :zapomel:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#685 Nový příspěvek od red.bill »

Kdyby byl zámek pryč, tak by noha nedržela... Jaký o kroužek tam dáváš? Jestli mě paměť neklame přijde tam 85x2, pokud se tam dal 85x3 časem vylez ven

Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Re: UNHZ 500

#686 Nový příspěvek od vendyr »

Dávam tam to co je v katalogu 85x2. Zkoušel ste někdo dát nový gumyčky dotoho dvojčinýho zámku ,ve všech katalozích jsou jen katag. čísla ale žádnej rozměr.
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#687 Nový příspěvek od red.bill »

Pokud ti ten origo kroužek vyleze ven, tak nemáš pořádně dotáhnutou pístnici nebo je to zmetek, případně je poškozená dosedací plocha na pístnici. "Zátka" by měla úplně dosednout na válec pístnice.

Jestli ti noha nepadá je zbytečný se vrtat v zámku, ten s vystřelováním o kroužku na pístnici nemá nic společnýho...

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: UNHZ 500

#688 Nový příspěvek od petr laz »

Leva noha pozice ze sedacky nakladace nechce zvednout predpokladam ze je to manzeta vevnitr ko (tata se snazil v zime zvednout nohu a asi ji zvedal nucene tak by mohla byt i pretocena ale spis verim ze bude ko nakladac mam pujceny a potrebuji cisla manzet ma nekdo.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: UNHZ 500

#689 Nový příspěvek od harijaro »

Klasická gumová manžeta 80x70 šírku neviem. Keď to rozoberieš tak odmeriaš.

Lukáš z Ohája
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 04, 2019 7:29 pm
Bydliště: Oldřichov v Hájích

Re: UNHZ 500

#690 Nový příspěvek od Lukáš z Ohája »

Karel píše: sob pro 06, 2008 8:18 pm
Zetor 15 píše:A co máš v TK za motor? Já jsem to měl za Z 15 a když jsem tím nakládal písek, plnou lžíci na max. délku výložníku, tak traktor pěkně funěl a klesaly otáčky.
Tak se mi moc nechce věřit, že by to TK, tedy pokud je to 2-takt a 14 koníků, v tom neměl problém.
Motor tam mam Slavii 2S90A takže nějakych 22 koniku. Jen mam problem s vahou traktoru. Nemužu se s tim moc rozhenět při plnem vyloženi s plnou lžici se nemužu otočit ze strany na stranu bo mi to TK zvedá. Ale když si vyložnik přitahnu k sobě tak to de s plnou lžici hliny. Problem je že TK ma jen 9q a nakladač 15q. Sice to mam do koule a tak mit to dotěžuje traktor ale někde po louce do kopce s tím hodně funím ale vyjedu.
Ahoj, uvažuju o koupi NUJN 100. Podle Karlovy zkušenosti by to měl TZ4K14 utánout (NUJN100 váží podle štítku "jen" 1030kg). Malou váhu traktoru doženu kusem betonu na oji (jak vidno i na fotkách od Karla). Nemám ale na TKčku vypínání předního náhonu a regulovat otáčky vývodové hřídle tak můžu jen plynem. Myslíte, že to bude problém?
Případně to budu řešit elektromotorem, protože s tím stejně budu pracovat jen kolem domu. Jaký elektromotor bystě mi v tom případě doporučili?
Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“