UNHZ 500

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3454
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: UNHZ 500

#736 Nový příspěvek od harijaro »

Rozvádzače alebo hydraulické válce.

petr bušek
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 25, 2007 9:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UNHZ 500

#737 Nový příspěvek od petr bušek »

Ahoj poprosím o radu,koupil jsem a zrenovoval nakladač Unhz 500.Vsechny pístnice mají nové manžety,kroužky,rozvaděče také.Jefen bohužel stejně kape,takže budu muset asi koupit opraveny.Problem je ten,že mě padá pístnice ramena na sloupu.Je špatný hydr.zamek nebo může být problém ještě někde jinde?Dík za rady ahoj Petr.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#738 Nový příspěvek od Lukashil »

Pokud nepropousti manzety, musi to hydraulicky zamek udrzet, pokud je v poradku
Stydím se za tuto zem

Henry612
Příspěvky: 24
Registrován: stř dub 11, 2018 10:33 am
Bydliště: Olomouc

Re: UNHZ 500

#739 Nový příspěvek od Henry612 »

Chtěl bych se zeptat, jak je řešeno mazání hřebenu otoče ? Je potřeba nějak mazat když bude nakladač poháněn hydraulikou traktoru a v nadrzi nebude olej?
Díky.

luxenn
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 10, 2010 1:31 pm

Re: UNHZ 500

#740 Nový příspěvek od luxenn »

Zdravím, měnil jste někdo všechny hydraulické hadice a jáká je přibližně cena?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNHZ 500

#741 Nový příspěvek od ota »

Ano měnili jsme všechny hadice. Cena je raketa. Ale záleží na tom, jestli je budeš kupovat v obchodě, nebo u výrobce hadic, nebo přímo u člověka co je vyrábí na míru.
Kupoval jsem k minibagru 2 ks hadic klasika na drapák asi 120 cm dlouhý M 18 matice u Charváta. Kus stál asi 650 Kč. Pak mi na ramenu začala kapat další hadice. Tak jsem sednul k netu a našel internetový obchod kde mimo jiné mají hadice. Tedy stejné hadice jak délkou, závitem i pracovním tlakem a jedna vyšla na 280 Kč.
Nám je dělal na tu 500 nakladač chlápek co má servis hydrauliky a výrobu hadic. Vypsali jsme na papír délky. Všechny mají stejný závit šroubení. Tuším že to bylo kolem 8, až 10 000 Kč. Těch hadic tam krapet je. Nejdražší byla ta na sání čerpadla z nádrže.
Přesně si už nevzpomenu ale asi 28 ks hadic?

luxenn
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 10, 2010 1:31 pm

Re: UNHZ 500

#742 Nový příspěvek od luxenn »

Díky, to si teda budu muset před koupením nakladače pořádně skontrolovat stav hadic, určitě bude ještě potřeba výměna oleje.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNHZ 500

#743 Nový příspěvek od ota »

Olej je v pohodě. Toho jsme dostali asi 160l od kámoše, když dělal 1 výměnu oleje u jeho nového bagru. Bylo to po málo motohodinách, olej byl krásně čistej. A on servisák ho z toho bygru pumpuje přez vcelku jemné filtry. Vyčistili jsme nádrž u 500 a pak nalili ten olej. No v pístnicích asi něco zůstalo. Ale další výměnu oleje to bude už lepší. Teď momentálně tečou asi 3 pístnice. Není čas to rozebrat a přetěsnit. Možná v zimě.
Koupili jsme nakladač co skoro nepracoval. Čepy nevytlučené, paráda min vůle. Ale stál v kůlně roky. Proto hadice byly spuchřelé nasračku. No a teď i ty pístnice pouští. Ale jinak to má silu a maká to parádně. Máme i nové čerpadlo. To tam nebylo. Vykvičeli jsme ze souseda. A je to hodně znát, uplně jinak to chodí.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#744 Nový příspěvek od Lukashil »

Kluci, at to tu trochu ozivim
Zajmaji me nazory, myslite, ze kdyby (teoreticky i kdyz vizi mam) sel ovladat nakladac z kabiny traktoru (3011 sedadlo spolujezdce), ze bych z te kabiny take videl co ze to vlastne delam? Samozrejme myslim nakladani hnoje, podkop asi ne e

Predem dekuji za nazory/ napady
Pouzivam nakladac vzdy v zime a vzdy za mizerneho pocasi, a do 3011 planuji topeni, takze bych si sedel v teplejsim a sussim a pokud by me nakladac ze sedadla spolujezdce nevyhodil, ani bych nemusel moc kroutit krkem
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: UNHZ 500

#745 Nový příspěvek od CBS »

To by si nakladač zavesil do TBZ, alebo nechal na podvozku? Práve za 30 a 40 to bolo vymyslené aj na montáž do TBZ, tam by ti stačilo vyriešiť otáčanie sedačky. Ak necháš nakladač na podvozku, obávam sa že ovládanie z kabíny bude pre výhľad na prd.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#746 Nový příspěvek od Lukashil »

Zatim jsem ho chtel nechat na podvozku
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: UNHZ 500

#747 Nový příspěvek od CBS »

Otázka je, ako ťažko sa to montuje. nie je tu na fóre niekto, kto to má na traktore? Ja som chcel HR 3001 do TBZ, ale nejako nie je čas, od konzoly TBZ som sa zatiaľ nedostal ďalej. :-/

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“