UNHZ 500

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#616 Nový příspěvek od Lukashil »

já neměl tak krátký náhon :smich:
Stydím se za tuto zem

Pavel
Příspěvky: 8272
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: UNHZ 500

#617 Nový příspěvek od Pavel »

leta ve statku co se tahaly 500 za traktorem 3011 nebo 4011 a byly zapojeny v origo lyste a tahalo to dene ztv lista v tom vydrzela leta musela to bejt ta rovna ta co mela ohyb praskala tenhle spesl zaves oko na storc bejval az u na kladace 750 ale ke konci uz to dodavaly i k 500 vubec bych se listy nebal do agro haku jsme to nikdy nedavaly v ztv je traktory nemeli jen horni a listy pamatuju ze se dala i 500 na dt na cisteni regulaci nez prisla 174

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#618 Nový příspěvek od Lukashil »

nevim když jsem dnes viděl jak to mlátilo trošku se o 30tku bez závaží s timhle chatrnym závěsem bojim
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4195
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#619 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Máš na mysli tenhle typ závěsu? Jestli ano tak buď v klidu ;-) Tahali jsme v něm spousty let zpět 750-tku nakladač a nikdy nebyl problém. Teď to mám předělané už jinak a mám spodní lištu dělanou myslím z 30mm pásoviny je otrochu delší a řekl bych že už jí nakladač trochu prohnul. Uvidím co to bude dělat dál.

Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#620 Nový příspěvek od Lukashil »

jj to je on :)
Stydím se za tuto zem

Pavel
Příspěvky: 8272
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: UNHZ 500

#621 Nový příspěvek od Pavel »

jo to je ten zaves ten neco vydrzi

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#622 Nový příspěvek od Lukashil »

radši origo foto

Obrázek
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Re: UNHZ 500

#623 Nový příspěvek od vendyr »

Zdravím pořídil sem si 500 ale zjistil sem ze je vytržená litinová hlava z písnice pro prodloužení ramene, nebudete ji někdo mít navíc? Nebo i celej ten valec?
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

LikiCZ
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 03, 2018 12:57 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: UNHZ 500

#624 Nový příspěvek od LikiCZ »

Zdravím, plánuji si zakoupit UNHZ 500. A jde mi o to jestli jí někdo používáte na lesní práce. Jestli sní jde uklízet lesní klest a nebo sem tam naložit nějakou menší kulatinu. Díky za rady. 8)

vholicky
Příspěvky: 109
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: UNHZ 500

#625 Nový příspěvek od vholicky »

A proč by to nemělo jít? Daleko lepší než to dělat ručně. Ale jsou na to lepší dva lidi. Jeden popojíždí s traktorem a druhej na nakladaci uklízí větve

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20809
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNHZ 500

#626 Nový příspěvek od ota »

500 nakladač používáme běžně v lese. Nakládáme s ním kupaťinu. Klidně v 6m. Když je to fakt velkej průměr, tak to děláme ,,na houpačku". Ne jedné straně zvedne na valník a převáží to a na druhém konci se to posune štycholcem na místo. Doma jsme naskládali 32 metrů oddeňků do štosu nakladačem v pohodě. Ale je lepší ve třech lidech. Jeden obsluhuje nakladač, druhej dává kleště a třeťí rovná na štosu a uvolňuje kleště. Nemáme na tuhle práci drapák nasazenej, ale ty samosvorný kleště. Je s níma rychlejší práce. V klidu nakladač dával do 3m vejšky 2m dlouhý oddeňky co otevřely kleště. Tuším 55 cm. Akorát je trochu nevýhoda kličkování po lese. Je to celkem dlouhá souprava a musím dost koukat za sebe a občas na několikrát najíždět kvůli hustotě lesa. Ale oproťi ručnímu manipulování paráda. 8) Když jsme ho přivezli a nasadili kleště bylo to hrozně znát při manipulaci se dřevem. Teď si to už bez něj nedovedu představit, kolik by jsme se nadřeli.

LikiCZ
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 03, 2018 12:57 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: UNHZ 500

#627 Nový příspěvek od LikiCZ »

Tak děkuji za rady. Teď už ho jen někde sehnat. :D

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#628 Nový příspěvek od Lukashil »

máte někdo zkušenosti, zda by se místo hydraulického oleje dal natrvalo použít pp80?

jednak mám pocit, že se lépe odlučuje od vody a netvoří tolik odolnou emulzi, a pak vlastně kromě chlazení čerpadla ho i trošku maže.
prosím vyveďte mě případně z omylu, opravdu jsem specifikace olejů nestudoval, ale v řízení na traktoru už používám motorový olej a vše v pohodě.

a proč vlastně ta emulze vadí hydraulickému okruhu?
děkuji
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#629 Nový příspěvek od red.bill »

Převoďák do hydrauliky to smrdí tak akorát rozsápnutým čerpadlem v zimě... Ani motorák se nedoporučuje při používání za nízkých teplot... Proč vadí voda v oleji? Jednak z toho je hrnečku vař, jak to krásně pění. Druhak voda v zimě zamrzá(už jsem na 500 viděl od mrazu "roztrženou" pístnici). Za další nech kus železa na dešti a schválně co se stane? Nemám pocit, že by hydrauličák nějak málo mazal...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6597
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#630 Nový příspěvek od Lukashil »

tak když motorák v zimě projde čerpadlem ve vaně, tak i v řízení, ale převoďák tedy nebrat?
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“