UNHZ 500

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#661 Nový příspěvek od Lukashil »

mám jen na měrce dole jakousi podložku a jinak nic
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#662 Nový příspěvek od red.bill »

Nějaký sítko má být před štěrbiňákem, tam právě zapadá ten magnet co je na víčku... to s hrdlem a nalíváním oleje nemá nic společnýho. V návodu to je nakreslený.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#663 Nový příspěvek od Lukashil »

ano nakreslené, ale není moc dobře vidět jak to vypadá
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#664 Nový příspěvek od red.bill »

Myslím, že tě to moc trápit nemusí... Ten magnet tam stejně evidentně už nemáš, takže absence sítka je to nejmenší... Ale kdyby jsi z toho přeci jen nespal, nad štěrbiňákem je v nádrži "trychtýř" kam to sítko zapadá. Na táhle co je na nalejvací zátce, je našroubovaný ten magnet. Je to "plastová zkumavka" ve který jsou na přeskáčku magnety a neželezný kroužky, celý je to uzavřený víčkem který je našroubovaný na konci toho táhla. To sítko nebude nic jinýho než kus trubky která má po obvodu díry a na dně kus síťoviny(jak přesně to má vypada netuším, my už měli na 500 jen ten magnet a nic víc). Celý je to nějak přichycený k tomu magnetu. Případný hrubý bordel zůstává v tý trubce... Po rozebrání to vypucuješ...
Než se žabit s nějakým sítkem, dal bych na vratku z rozvaděčů pořádný filtr.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#665 Nový příspěvek od Lukashil »

taky přemýšlím o tom filtru, mám tu ze 7211 ten co je pod startérem na převoďák, ale hádám že ten nestačí???
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#666 Nový příspěvek od red.bill »

Těžko říct jak by se na to tvářil. My tam chtěli instalovat filtr z hona s h22 vložkou, nebo tak nějak. Případně sehnat filtr z 750 a naroubovat ho na nádrž... Těch možností je mnoho, záleží na fantazii a peněžence.

LikiCZ
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 03, 2018 12:57 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: UNHZ 500

#667 Nový příspěvek od LikiCZ »

Zdravím, chci se zeptat jak nakládáte dřevo nakladačem. Jestli máte nějaké kleště a nebo to nakládáte drapákem?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNHZ 500

#668 Nový příspěvek od ota »

S dřevem jsem pořát přemýšlel že vyrobím nějaký na to drapák. Domlouval jsem si vypálení polotovarů. Potom jsem sehnal větší množství dřeva a musel jsem na operaci. Dřevo kluci přivezli na zahradu a z kontejneru vyklopili na plac. Když jsem pak už mohl znovu po operaci něco dělat tak že to srovnáme. Vyprdnul jsem se na vymýšlení drapáku a sedl k netu a z Kardanky.cz jsem objednal kleště na dřevo. Asi za dva dni byly kleště doma. Jsou to ty na 500mm kulaťinu. Udělal jsem z odřezkú takovou přechodku ktera se nasadí na čep nakladače místo drapáku. Na hadice k drapáku se dají rychlospojky. Drapák se sundá a nasadí se kleště. Krásně se tím manipuluje, nakládá, skládá, rovná veškeré dřevo co tu všude kolem potřebujeme. To co bylo na zahradě šlo krásně srovnat. Dělali jsme to ve třech. Jeden v nakladači, jeden nasazuje kleště na zemi a já rovnal štos a vyndaval kleště ze špalků. Výhoda je, že netřeba k těm klešťím další hydropohon. Používám je i u katru, kde je zavěsím na hydraulickou ruku a manipuluju si kuláky k té pile. Nakládáme s níma i v lese třeba 6m klády. Co unese nakladač. Ale třeba 2m oddeňky co otevřou kleště v pohodě dáváme do 3m vejšky na štos. Syn dával fotky i na forum z práce s nakladačem a kleštěma. No a ten frapák? Není potřeba. Ty kleště jsou dostačující na práci kolem. Dobré je, že je můžeme nasadit na víc věcí co tu máme. Na hydraulickou ruku, ještěrku, rameno do třeťího bodu.

LikiCZ
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 03, 2018 12:57 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: UNHZ 500

#669 Nový příspěvek od LikiCZ »

Tak děkuji za rady. A nemáte třeba nějaké video? Fotky nemůžu nikde najít. :(

petr.procházka
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 28, 2021 11:04 am
Bydliště: Znojmo

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#670 Nový příspěvek od petr.procházka »

Zdravím chlapi.

Potřeboval bych prosím poradit,začínám dělat vyvážečku na dřevo z 500 nakladače všechno nachystané ale problém mam se sloupem potřebuji ho vyndat jelikož má vůli tak musím dát nové ložiska atd,a ted k tomu problému, nemužu ho dostat ven nevíte někdo jak to dostat ven ? Pístnice,hřeben,všechno venku,zkoušel jsem to přes kladku zvednout ale nic ... tak jestli tam někde není něco co to drží jako např "sigrovka" ? ve vnitř nebo něco ? už si nevím rady po internetu brouzdám ale k ničemu jsem nedošel tak třeba se najde někdo ochotný poradit kdo bude vedět :) děkuji předem za odpověd Petr.

klingacikx
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am

Re: UNHZ 500

#671 Nový příspěvek od klingacikx »

My sme navarili dočastne dve silné pásoviny na stĺp a potom už len dva hevery oproti sebe , povolilo pekne... ďalej už išlo cez kladkostoj. Stĺp tam nič nedrží, len tá vrchná krytka.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#672 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kluci prosím vás kámoš mě poprosil jestli bych se nezeptal na unhz 500 mu lítá dost otoč. Vůle na hřebenu je jen minimální, ale když se otačí a pustí páku rozvadeče tak rameno nezabrzdí a ještě kus jeden setrvačností. Nevíte na co se zaměřit? Nikdy jsme tohle doma na unhz 750 neřešili. Vím jen že tam jsou ty koncové ventily na válcích otoče. Ty jsou že přibrzděj otoč v koncové poloze aby nešla natvrdo. A pak jsou dva takový ventily pod kabinou a ty právě uplně přesně nevím nač jsou. Buď škrtěj tlak do otoče aby nechodila moc rychle a nebo právě brzděj otoč?
Dík za info. :friends:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#673 Nový příspěvek od red.bill »

Ty ventily pod kabinou jsou sekundární jištění otoče(má snížený tlak asi na půlku)... 500 to nemá, já bych se mrknul v první řadě na manžety. Pak už jedině vyběhanej rozvaděč, nebo to tlumení v dorazech. Jen to je u 500 na každý straně jinak jestli mě paměť slouží správně...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: UNHZ 500

#674 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ok dík za radu vyřidím mu to 8)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: UNHZ 500

#675 Nový příspěvek od staník »

Už jsem to tady taky psal. Manžety jsou vyměněný,rozvaděč vyměněnej a rameno lítá furt :vztek: :vztek: Už jsem si říkal jestli není problém v tom klínku co drží ten pastorek na stožáru :-/
Když jakoby otoč odvzdušní-z jedný krajní polohy na druhou a znovu tak to chvíli funguje jako dobře. Za chvíli to zase blbne. Já bych to rozdělal ale spolek né ten to bere jako dobrý :pistol:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“