UNHZ 500

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: UNHZ 500

#721 Nový příspěvek od harijaro »

Myslíš také tenké trubičky na holendri hydraulického valca otoča?! Tie mám na obidvoch stranách.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#722 Nový příspěvek od red.bill »

Originál je jen na jedný straně. Při normální práci dojedeš s otočí na doraz pouze v jednom směru, v druhým jen když ho balíš na přejezd...

tomasJZD
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 30, 2011 5:05 pm
Bydliště: jzd

Re: UNHZ 500

#723 Nový příspěvek od tomasJZD »

Ahoj kluci, chtěl jsem se zeptat, mám doma UNHZ 500, když něco zvednu (teď jsem byl v lese zvedat kulatinu), tak se mi sama otoč pomalu natáčí do směru, kam je více zatěžovaný nakladač, trochu mi pokapávají rozvaděče, může to být příčina a nebo mám spíš hledat v části otoče?
Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: UNHZ 500

#724 Nový příspěvek od Lukashil »

Dela mi to to same, myslim ze propousti pistnice otoce.
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: UNHZ 500

#725 Nový příspěvek od staník »

Já už koupil i novej válec na otoč,samo že všechny manžety jsou nový i rozvaděč byl na repasy a dělá to furt :vztek: :vztek: :vztek:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: UNHZ 500

#726 Nový příspěvek od ota »

Staníku a co ještě zámek? Nepropouští lehce, tedy by nedržela poloha. Musel bych se dojít na zahradu podívat jak to tam je. Ale všude jsou zámky a tlak je musí přetlačit, aby to chodilo. Když by pouštěl, tak by to mělo snahu samo se stáčet stranou ,,menšího odporu" tedy třeba kdyby stál nakladač trochu šrekou. Nám tenhle jinej nakladač chodí docela dobře. Sem tam teče pístnice. To bude potřeba výhledově udělat. Ale ta otoč je paráda, zatím jak má. Hlavně soused vyhrabal ,,nové" čerpadlo. A to je znát. Ono nové je tak, že u něj je prvně, proto je nové, ale asi i tak bylo nové. Chodí to uplně jinak. 8)

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: UNHZ 500

#727 Nový příspěvek od staník »

I ty brzdy na konci válců otoče jsou nový. Když to jako -by odvzdušníš , tak to chvilku jde dobře a otoč zastaví naráz s pákou. Po chvilce se ale začne zas chovat jak zavzdušněná a přejíždí a padá tam kde je níž. Na vnitřku válce byly rýhy od těch pertinaxů tak jsme dali novej válec. S velkým očekáváním jsem to vměnil a ono je to stejný jak před tím. :vztek:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Re: UNHZ 500

#728 Nový příspěvek od vendyr »

Zdravim kluci mam problem spadnul mi počítač a přišel sem o vsechny katalogy ND a nevim kde je stáhnou znova AG portal už nefunfuje a tady je taky nikde nevim POMOC potřebuji katalog na nakladač 500 ozvěte se nikdo prosim.
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: UNHZ 500

#729 Nový příspěvek od Leo »

Zkus na ulozto se podívat po manuálech. Nebo tu v manuálech.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: UNHZ 500

#730 Nový příspěvek od tři supři »

staník:
Dělá mi to samé, manžety 2x výměna a pořád stejný problém, už jsem tu psal, že jediné, co pomáhá, když dáš hodně oleje do nádrže, aby byly písty otoče pod olejem i za chodu nakladače, pak je to o něco lepší. Další problém, že pořád střílí gumička těsnění víka jedné nohy, už jsem víko vyměnil, zámek vyměnil a pořád stejné. Párkrát zvedneš a dáš dolů a je venku...

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: UNHZ 500

#731 Nový příspěvek od red.bill »

Co tam dáváš za gumičku? Patří tam 85x2 nebo tak nějak, pokud se tam nacpala 85x3 vystřelila ven. Pokud se zavzdušňuje otoč, tak to někde saje vzduch a měl bys mít zpěněný olej. Si projdi hadice k sání, lamelák dole pod nádrží, čerpadlo atd...

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UNHZ 500

#732 Nový příspěvek od doca »

taky se přidám s dotazem - nevíte na jaký tlak jsou nastaveny ty ,, doběhový " pojišťováky otoče - nevím jak se tomu přesně říká, prostě to co pustí olej z válců otoče zpět do nádrže, když třeba prudce zastavím a ruka je vytažená, nebo s břemenem.
nám už nejdou a stálo nás to hřeben otoče - 3 zuby, tak jsme sehnali novodobý pojistný ventil z hydroliederu, ale ten je továrně nastavený na 130 barů a to se mi zdá moc, na druhou stranu zas aby to neubralo sílu otoči, např při přetáčení proti kopci když není zbytí :'( nakladač je hnaný olejem přímo z rychlospojek traktoru.
děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: UNHZ 500

#733 Nový příspěvek od harijaro »

Unhz 500 je stavaný na tlak 100 bar. Takže všetko nad 100 bar sa otoču ľúbiť nebude. Ja mám na unhz 500 všade tlak 160 bar ale na otoči 100.

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UNHZ 500

#734 Nový příspěvek od doca »

Děkuji :)
nastavím ho tedy na 100 barů a uvidí se.

tomasJZD
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 30, 2011 5:05 pm
Bydliště: jzd

Re: UNHZ 500

#735 Nový příspěvek od tomasJZD »

Zdravím skupinu, chtěl bych se zeptat, mám doma UNHZ 500 a když něco zvedám, tak mi přijde, že nemá takovou sílu, jakou by měl mít, čerpadlo je nové..kde bych mohl hledat příčinu, je možný, že by to dělali rozvaděče? :)
Díky všem.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“