Jeřáb za traktor

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Miru4
Příspěvky: 119
Registrován: pon led 16, 2012 8:14 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: jeřáb za traktor

#196 Nový příspěvek od Miru4 »

Přispěju také svojím jéřábkem,o vánocích bylo volno tak se pracovalo.
Přílohy
DSC00401.jpg
DSC00399.jpg
DSC00395.jpg

rohlík
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 29, 2012 9:55 pm
Bydliště: Tuřice

Re: jeřáb za traktor

#197 Nový příspěvek od rohlík »

Ahoj chlapi, taky jsem přez svátky dřel......udělal jsem k jeřábu, ještě jako bonus naviják.......tady je výsledek.....zatím zkušební provoz.....bez vrchního emajlu.....:o))


sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: jeřáb za traktor

#198 Nový příspěvek od sychrovak »

Ahoj krajane rohliku dobrý,dej fota a pořiď si kleště a bude to suprové.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 10&t=50362
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

rohlík
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 29, 2012 9:55 pm
Bydliště: Tuřice

Re: jeřáb za traktor

#199 Nový příspěvek od rohlík »

Ahoj....zatím používám tohle.....zavírá se to samo, otevírá to vzduch..:o)

Obrázek -


Uživatelský avatar
Hecik
Příspěvky: 105
Registrován: úte pro 04, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jeřáb za traktor

#200 Nový příspěvek od Hecik »

Tak už jsem konečně vyfotil svůj jeřábek, který jsem dělal minulý rok v dubnu. Dělal jsem ho hlavně na nakládání betonových pražců(230ks). Dosah cca 4 metry a nosnost na nejdelší oko cca. 500kg(2ks pražců).Je udělán tak,že je možno mít připojen i vlek.Foto dodám jen co si založím album,protože mi to teď napsalo ,že bylo dosaženo max.velikosti příloh. :vztek:
Tak jsem to uložil ,snad to půjde http://zdenek-hecik.rajce.idnes.cz/TRAKTOR/

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: jeřáb za traktor

#201 Nový příspěvek od sychrovak »

A otočný 8) Máš tam ložisko nebo pouzdro dole??
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Hecik
Příspěvky: 105
Registrován: úte pro 04, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jeřáb za traktor

#202 Nový příspěvek od Hecik »

Je to otočný jenom na pantech,kvůli převozu.

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jeřáb za traktor

#203 Nový příspěvek od sajgonak »

Ahoj,
rád bych se pustil také do stavby jeřábu za svůj malotraktor.
Mám doma pístnici, ale nejsem si jistý, zda bude dostačující....
průměr pístu 32mm
výsuv (mezi oka) 900mm
zasunutá(mezi oka) 580mm
Myslíte, že bude stačit co se týče průměru pístu?

Díky

Uživatelský avatar
mariokrska@seznam.cz
Příspěvky: 164
Registrován: úte led 25, 2011 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jeřáb za traktor

#204 Nový příspěvek od mariokrska@seznam.cz »

Tak sem přidavam i muj jeřabek,ještě chce par drobnosti,doladit,ale po prvnich skouškach se zda že jse podařil sestrojit dalši užitečny pomocnik k memu traktoru 8) Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: jeřáb za traktor

#205 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravim vas panove,
Mam na vas dotaz, zrovinka resim ze bych si chtel udelat takovytio jerabek za traktor, a obracim se na vas zkusenejsi s par dotazama..
1. Je realneproveditelne, abych udelal jerab za traktor do ramen takovym zpusobem, abych i kdyz bduu mit zaprahnutej jerab za traktor a v ramenech jej bduu mit treba zvednuty do nejvyzsi polohy, tak jsem pod nim dokazal zaprahnout i sedmitunu vlek do horniho zavesu, a vsechno pozapojovat aby vse spravne fungovalo? Jedna se mi o to ze chci jerabekj pouzivat predevsim proto ze kdyz budu vlese nekde mit pripravenou kuplatinu treba ve 4metrovych delkach, a budu muset jet delsi vzdalenost po hlavni silnici, tak abych se nemusel obracet a vraxcet domu dvaskrat, a pak vse zase postupne otacet.
2. Jak tak velky prumer kmene je schopen obvikle zvednout jerabek pri vylozeni rekneme tak 1,5 až 2 metry, aby se prilis nezvedal predek traktoru? Mam zetora 6748 s lehkou manzetovkou, a prozatim v predu bez zavazi.
3. Pokud bych chtel celou vez jerabku udelat otaceci, puuj napad je ten ze bych udelal stojku trubkovou na traktoru, a stojka sloupu by byla stejne dlouha trubka o vetsim prumeru. Kolik asi by mnela byt vule mezi trubkama aby se to tak nejak volneji otacelo?A zase prilis necvachtalo? je realne proveditelne aby to bylo jen zajistovaci v jedne poloze? a nebo bude lepsi kdyz to udelam s nejakym prevodem, aby se mi to neprevazilo ke strane a neotocilo mi to traktor do boku? Napadlo mne ze bych na tu hornu trubku navaril ozubene kolo velkeho prumeru, a vedle na ten jerabek pres retez mensi ozubene kolecko s klikou, a tim si mohl jerabkjem pomalu otacet. Je mi jasny ze bych nemohl delat pruilis prudke a velke vytoceni z toho pohledu aby mi to prudce neprevratilo traktorpokud bych jej nemnel jinak nikde zapackovany.
Mam v hlave uplne bludy a nebo je neco takoveho je realne proveditelne.
Diky za pomoc!
Jeste jak velke pouzivate materialy na rameno jerabku? Chci udelat urcite vysunovaci, s tim ze by v pevne i vysuvne casti byla vyvrtana dira a zajistoval jsem vysunuti cepem v okamziku kdy nebude zatizeny.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.


JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jeřáb za traktor

#207 Nový příspěvek od JH »

Pročti si tento odkaz http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=49848
Je to můj druhý jeřáb. Je tam vše co tě zajímalo.
A když si pročteš toto téma tak zde je můj první jeřáb a jeho evoluce.http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
Jako vzor posloužil Molčík. I on umožňuje zapřáhnout jeřáb a vlek. Hadice, elektrika nejsou problém stačí jen při zastrkávání dát jeřáb trochu níž.
Jen bych ti doporučil roztáhnout jeřáb co nejvíc (co dají šponováky), aby jsi měl co nejvíce místa pro oj . A při stavbě mít nasazený horní závěs, aby jsi pak neměl málo místa pro třetí bod a neohnul jsi ho.
A co se týče otoče tak je to věc názoru a co s ní budeš zvedat a natáčet. Ale já bych ti ji nedoporučil. Za prvé by jsi ji musel natáčet z kabiny a nejlépe pístnicí. No přece nebudeš pořád vylejzat. :-/ Za druhé je dle mého názoru a zkušeností dost nebezpečná. Představ si že zvedneš kládu při dvou metrech vyložení ramene cca 400 Kg a pak to přetočíš do strany, popojedeš a najedeš na pařízek, krtinec a ležíš na boku.
Pro nakládání ti bohatě stačí rejd traktoru. Sice máme bez předku tak že tam je toho rejdu víc, ale jde o zvyk.
U nového jeřábu dávám 5-ti tunu do spodního závěsu. Nejsou tu kopce a jezdí se jen kousek.
Pro delší přesun po silnici mohu nasadit závěs do nejnižší pozice, ale není to už z nedostatku místa do těžšího terénu a nejde použít naviják.

A hlavně jakýkoli jeřáb za traktorem i když kládu musíš podvázat řetízkem je lepší a rychlejší než to nakládat rukama.

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: jeřáb za traktor

#208 Nový příspěvek od vaclavs »

Bronťo: Skvělý odkaz - spousta inspirace. 8)

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: jeřáb za traktor

#209 Nový příspěvek od jaryn123 »

pokladani panelu
Přílohy
Panel.jpg
Panel1.jpg

jaryn123
Příspěvky: 268
Registrován: pát bře 18, 2011 9:06 pm
Bydliště: Nymburk

Re: jeřáb za traktor

#210 Nový příspěvek od jaryn123 »

vymena valce a test klesti na kulatinu
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“