Jeřáb za traktor

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Jeřáb za traktor

#256 Nový příspěvek od Shrek »

Asi 2 roky z5 se mi tohle dostalo do srotu, vejska 1050, rameno 1050, vysuv netusim, otoc pres snek
https://photos.app.goo.gl/UQRfoCXnhXoRWjyQ8
Je to blbe pristupny, kolega tam dal seno... tak to nejde vyndat.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Vron01
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 04, 2014 11:14 am
Bydliště: Tišnovsko

Re: jeřáb za traktor

#257 Nový příspěvek od Vron01 »

Tak jen pro inspiraci, samosvorné kleště na klády, s menší úpravou na automatické otevření při položení klády. Funguje to tak v 8 případů z 10, že obsluha nemusí jít kleště otevřít - dle zakousnutí. Pružina se ručně zajistí na kolíček, až se kleště zakousnou a kláda je přiměřeně vyvážená. Po položení klády se kleště automaticky otevřou do jejich maxima, aby se znovu při zvedání nezakously, jinak se váhou klády určtě neotevřou.
A pro ty co nemají soustruh, aby si dělaly háky v otočných pouzdrech a na kónických ložiskách atd., moje jednoduché řešení s axiálním ložiskem za pár korun, pro lepší otáčení klády. (Jestli tu už někdo něco podobného nedával - nevím. Nemám strojní vzdělání a že se ten roxor ohne, nic to nevydrží atd., špice a ohyb je vykutý, a je to na takové to domácí žvýkání, vyrobeno v domácích podmínkách a zvedlo to bez problémů cca 300 klád, některé nezvládl zvednout téměř ani traktor při 1,5m od šavlí - 4011. Jsem jen nadšenec, tak mě prosím nekamenujte :) )
Obrázek

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Jeřáb za traktor

#258 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jeřáb za traktor

#259 Nový příspěvek od DonKarlos »

zdravím,

neřešili jste někdo nějaký mechanismus pro ruční otáčení ramene? Uvažoval jsem nad pákovým mechanismem v kombinaci s trapézovým šroubem. Zrovna dělám jeřáb, mám rameno na pantech, a potřeboval bych nějak vyřešit jednak aretaci ramena proti svévolnému otočení, a zároveň aby bylo možné ramenem otočit pod zátěží i když budu stát třeba v mírném svahu a bude třeba otočit ramenem do kopce :zapomel:

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 1&start=15

Karel

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Jeřáb za traktor

#260 Nový příspěvek od murár »

Kamarát mi rozprával že ide niečo také stavať a na to otáčanie že chce použiť riadenie z V3Sky. Neviem ako to dopadlo a už sa nedozviem! Pred rokom ho Covid premohol. :-/

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jeřáb za traktor

#261 Nový příspěvek od DonKarlos »

to Murár: To je smutné :( Co naděláme. Snad dá Coviďák brzy pokoj :vztek:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4417
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Jeřáb za traktor

#262 Nový příspěvek od Peter768 »

DonKarlos...chceš to natáčať ručne cez nejaký prevod, alebo hydraulicky?

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jeřáb za traktor

#263 Nový příspěvek od DonKarlos »

ručně, ale pokud možno ne moc složitě :) Zajímalo by mě, jestli to někdo nezkoušel přes ten trapézový šroub. Jestli se to dá rukou utočit. Když vezmu, že opěrné kolečka u vleček bývají taky řešené pomocí trapézového šroubu ... Třeba u mé vlečky není problém ji zvednout na kolečku i když je na ni 1,5 až 2 tuny. A náprava je tak v 1/4 odzadu. V tomto případě si ale nejsem úplně tak jistý :zapomel: Nějaký zbytek trapezáku bych měl mít ještě z výroby opěrného kolečka, tak to možná zkusím :)

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Jeřáb za traktor

#264 Nový příspěvek od red.bill »

Nevím jak budeš mít dlouhej výložník. Ale origo hydraulická ruka na "osobák" má otoč řešenou přes šnek a má 2 převody. Pokud se na to pověsilo cca 450kg, v kopci jsi s tou otočí nepohnul ani na ten lehký převod, se nekdo musel opřít do břemena aby to trochu odlehčil, pak už točit šlo...

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jeřáb za traktor

#265 Nový příspěvek od DonKarlos »

Výložník má základní délku cca 2,3m a výsuvné rameno ho prodlouží ještě o další zhruba 1,5m. Určitě na tom ale nebudu zvedat 450kg. Nezvládne to ani píst, ani traktorek. Myslím :) Píst má průměr 50mm, což odpovídá nějakým necelým 3t při 16MPa. Budu rád, když si to poradí se 100 až 200kg na maximální délce výložníku. Ještě nemám hydraulické komponenty - hadice, rychlospojky, ... . Musím to sehnat a vyzkoušet to. Jsem zvědavý. To otáčení ramene je jen taková nouzovka. Předpoklad je, aby s tím šlo točit aspoň v mírném náklonu. :) Uvidíme

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jeřáb za traktor

#266 Nový příspěvek od DonKarlos »

Tak jsem spáchal 1. verzi mechanismu pro otáčení ramene. Musím to ještě ale vyzkoušet :) Zatím je to tedy jen nanečisto.

http://nasetraktory.sk/forum/viewtopic. ... 8#p1761595

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeřáb za traktor

#267 Nový příspěvek od drevakm »

Zdravim panove, tak jsem si za pomoci ruznych uprav take sestavil jerabek za meho trakturka a mam dotaz, mam tam dvojcinnou pistnici z hona, ale jerabek budu pouzivat jen na zvedani, chapu logiku veci ze mi donhyfrauliky traktoru ( mam zetor 6748) staci pripojit jen jedna hadice tudiz jedna strana hydraulickeho valce. A ted se ptam co mam udelat s tim druhym vyvodem? Sezenu nekde koupit aspon nejske sitko aby se tam nedostaval bordel? Nebo mi poradite co s tim
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Jeřáb za traktor

#268 Nový příspěvek od imaginaro »

nejsem odborník na hydrauliku, ale z teorie si dovolím odhadnout - buď na konec hadice sítko(apod.) jak jsi psal, nebo ji (asi lepší řešení) napojit na přepad za rozvaděč. :zapomel: Znalí mne prosím opraví, pokud jsem na něco zapoměl :red:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Jeřáb za traktor

#269 Nový příspěvek od harijaro »

Nazdar. Mame taký dojem že kolega drevakm má na mysli druhý vývod na hydraulickom válci. Pokiaľ sa dvojčinný hydraulický valec používa ako jednočinný tak vývod ktorý sa nepoužíva by mal byt zaštupľovaný takouto zátkou. https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Odvzd ... %2C5/12653

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4798
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Jeřáb za traktor

#270 Nový příspěvek od imaginaro »

Díky za odkaz, odpovídal jsem ve spěchu a pak na to opoměl - to v odkaze je to, co jsem nazval sítkem, my používáme v práci tohle https://m.kovaz.cz/tlumic-vyfuku-bronz- ... 10-135560/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“