Výsuvný žebřík ZD-12

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#31 Nový příspěvek od ondra »

Na štítku to má 600 Kg nevadilo by mi stim jet s autem 30 nebo 40 je to furt lepší jak to hnát traktorem a hasiči to asi taky tahali autama jen jde o to jestli není potřeba nějaký doklad ...
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#32 Nový příspěvek od Jakub »

Asi by to chtělo nějaké osvědčení od výrobce k provozu, jako má třeba Babetta, T4K14, rozmetadla, sběráky a podobnné pracovní stroje. Bez papíru na silnici těžko. :-/
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#33 Nový příspěvek od ondra »

Štítek nestačí ? popřípadě štítek a potom pojištění ?
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#34 Nový příspěvek od vitek »

Ono to s tím provozováním na silnicích je problém, že je to určený pro hasiče a ti mají mnohdy vyjímku. Názorný příklad je vozík v kterém se převáží PS12. Má světla zástěrky závěs za normální traktor nebo nákladní auto. Žádný doklady k tomu nejsou a hasiči s tím mohli a můžou po silnici i když to nemá SPZ. Ale jakmile by si někdo tento vozík odkoupil a chtěl ho používat na silnici jako hasiči, tak má smůlu, protože prostě není hasič a vyjímka pro něj neplatí. O předělávání různých druhů závěsů a přestaveb na vlečky se nemá cenu asi bavit. Tuto informaci sem přečetl na jednom hasickým fóru a co tu píšu, to vím. Nic víc nic míň. Každopádně pokud je to pravda, tak bych řekl, že s tím žebříkem to bude podobný :-/

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#35 Nový příspěvek od CBS »

Vožík z PS 12 je jedna vec, ale rebrík? je to továrenský stroj, podobne ako rozmetadlá priemyselných hnojív, maštalného hnoja, samozberacie vozy, lištovacie vozíky a pod. prerobiť oko na žehličku možno nie je celkom OK, ale ťahať to ta traktorom by nemal byť problém, aj keď jedna vec je zdravý rozum a druhá zbor darmožráčov, ktorí si šijú zákony na mieru.

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#36 Nový příspěvek od vitek »

Každopádně já se tu u nás nedivím už ničemu. A vždy záleží na tom kdo koho zastaví. Pokud policajt zastaví i třeba ten žebřík, který je osvětlený a nikdy k němu nebyl vydán papír k provozu na pozemních komunikacích, tak bych ho nechal jet. Je v tom takovej maglajs, že už i policajti se v tom nevyznají natož úředník na oboru dopravy.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#37 Nový příspěvek od ondra »

Áááá když jsem také u hasičů ( dobrovolných pač ho už převážně používaj jen ti ) tak když to potáhnu s traktorem a řeknu že jedu k zásahu tak by mi to mělo projít ?
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#38 Nový příspěvek od vitek »

:-/ :-/ Teoreticky by neměl být problém. Pokud na tom nepovezeš fůru dřeva... :smich: :smich:

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#39 Nový příspěvek od CBS »

Neviem či aj v ČR, ale unáš je preprava osôb na vlečkách či ložných plochách nákladných áut zakázaná, výnimka platí len pri živelných pochromách a pre armádu, takže v prípade potreby idete "POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ" :321:

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#40 Nový příspěvek od ondra »

Při přepravě nemám v plánu že by tam zrovna někdo lezl .. šlo mi spíše jen o to jak to oficiálně tahat po cestě .. :friends:
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2362
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#41 Nový příspěvek od CBS »

To bolo len ako bonus :OT: osobne si myslím, že ak u vás ešte nežiadajú preukazi vozidiel ( alebo ako sa to volá - doklad o továrenskom pôvode stroja) a stačl by im štítok, tak nič nezmôžu, poľnohospodárskach ťahaných strojov je neúrekom a snáď zatial nedo... niekoho za to že nemá ten doklad, ak im ukáže štítok (ak keď prípad ako prípad...) 8)

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#42 Nový příspěvek od Jakub »

ondra píše:
Jakub píše:Asi by to chtělo nějaké osvědčení od výrobce k provozu, jako má třeba Babetta, T4K14, rozmetadla, sběráky a podobnné pracovní stroje. Bez papíru na silnici těžko. :-/
Štítek nestačí ? popřípadě štítek a potom pojištění ?
To já mám na 50 let staré stacionární mlátičce taky štítek a když to má plechová kolečka, tak by to mohlo taky na silnici?
Pojišťovna ti pojistí úplně všechno, třeba Triodynu (hlavně, že platíš), ale když dojde k nehodě, neměls s tím na cestě co dělat -> neplatná smlouva -> je to jenom TVŮJ PROBLÉM.

Jak jsem řekl - továrně vyrobené stroje, jako je Multicar M22, T4K14, Babetta, rozmetadla, sběráky, fekál, atd. nemají sice RZ, ale musí mít od výrobce určitou kartičku k provozu. A potom samozřejmě povinné ručení.
Zde k oné Multikáře technické osvědčení: http://www.multicar22.cz/legislativa.htm#stk
Pro žebřík nevím, ale beztak to bude taky.
Můj názor je, že když to přetáhneš pár metrů po dědině, tak to nikdo nebude řešit. Ale když do tebe vletí nějaký jelito, co si neuvědomuje, že je žebřík široký a dost vybočuje a nebudeš mít vše OK, tak následné martýrium bych nikomu nepřál. Toliko můj názor na věc.
PS: O tom, že by to osvědčení na sběráky mělo být neví kolikrát ani sami JeZeďáci a jezdí s tím léta.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

mitsubishi
Příspěvky: 261
Registrován: úte kvě 26, 2009 9:27 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#43 Nový příspěvek od mitsubishi »

Zdar,

nevíte někdo jak je širokej ten podvozek ?
Odtah aut a všeho co má aspoň jedno kolo do 17ookg :-) tel. 6o5 8o4 959

http://www.classic-mercedes.cz

http://picasaweb.google.com/miitsubiish ... 8615610642

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#44 Nový příspěvek od Britt »

ondra píše:Při přepravě nemám v plánu že by tam zrovna někdo lezl .. šlo mi spíše jen o to jak to oficiálně tahat po cestě .. :friends:
Kámoš tyhle žebříky generálkuje. Udělal si takový nástavec na oj se žehličkou, tahá to za Felicií po celých Čechách a zatím si ho nikdo nevšímal. Podle mého je to sebevrah, protože s tím lítá 90.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysuvný žěbřík ZD-12

#45 Nový příspěvek od chavier »

mitsubishi píše:Zdar,

nevíte někdo jak je širokej ten podvozek ?
2m s origo kolama

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“