vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kozy
Příspěvky: 177
Registrován: úte led 01, 2013 3:42 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#166 Nový příspěvek od kozy »

ObrázekObrázek Hotovo.

Uplne jina prace

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#167 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj pěkný to máš 8) Hergot o těch nástavcích na vidle taky už dlouho přemýšlím :co?: Jaký jsi na to zvolil materiál? Dík :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#168 Nový příspěvek od Antony30011 »

Taky o tom přemýšlím. Nezahájíš výrobu? :co?:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#169 Nový příspěvek od Matúš »

V robote sme to mali na VZV Jungheinrich originál. Veľmi dobrá vec na nakladanie do áut alebo pri rozoberaní a skladaní traktorov. V sklade iba výnimočne, nedalo sa s tým poriadne vytočiť a keď bola nejaká atyp paleta alebo tak, tak sa tam tie vidly proste nevošli. Matroš bol nejaké festovné U zospodu podvarené pásovinou, teda to tvorilo skoro jakel. Tie uchá na tie čapy boli pokrútené, takže sme to nikdy nezaisťovali.

Uživatelský avatar
kozy
Příspěvky: 177
Registrován: úte led 01, 2013 3:42 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#170 Nový příspěvek od kozy »

Michal(zetor): Dik. Ja to mam z ucka 120x60x5. Vystuzeny plochacem na storc po krajich a ve spod plochac 120x6.

Uživatelský avatar
vendyr
Příspěvky: 252
Registrován: sob úno 19, 2011 8:39 pm
Bydliště: Krty

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#171 Nový příspěvek od vendyr »

Zdravim chci se zeptat jakou máte vzdálenos mezi uchycením pro spodní ramena a třetím bodem na vysokozdvihu? A dojaké díra na trakoru dáváte třetí bod nebo písnici,protože podle mě je tato vzdálenost na věži a posléze i uhel na trakoru závislej na tom kolik to celkově zvedne (nakloní nebo předkloví) protože podle toho se ta váha břemene přenáší na traktor a podle toho se zvedne předek. Tím že je třetí bod na traktoru v nejniší díře tak tím se zvedá učinost tonáž zdvihu ramen než zasáhne omezovač zetormatiku. Mam obracák plouh 4 rák a váží 1280 kg a tahám ho v podstatě Zetorem 7340T ,všichni mi říkají ze to ten traktor nemuže zvedat a tahat ale ale já ho zatím používám a to na 90cm ramenech kde ta páka je jestě věčí než na standartních 80cm. Je sice pravda že je na raktu vepředu třetí bod kerý váží 200kg a donej dávam dalších 150 kg a při jízde po silnici je cejtit ze se ten předek občas odlehčuje ale to je jiná pisnička,kterou začínam řešit kompenzátorem tlaku v pomocných pístnicích. Pokud zapřáhnu věž do 5748 kde jsou ramena 80 cm tak zvednu víc než natý 7340 kde jsou 90 cm . Zkuste prosím změřit tu vdálenost a připsat kolik ste stou věží zvedli a kolik sama váží.
Proč ta nafta musí bejt tak drahá!

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#172 Nový příspěvek od honzasl »

Pánové traktoristi.

Pořídil jsem si věž k traktoru a vůbec nemůžu pochopit, jak jsem bez toho mohl existovat. :)

Trápí mě ale jedna věc: Jak se dostat někam s vlekem a s věží - stejně jako ostatní v tomhle tématu. Protože jezdím po veřejných komunikacích vč. 1. třídy, potřebuju něco pořádného, žádný bastl.

Chtěl bych vymyslet, jak celou tu věž prostě sklopit a naložit na vozík za osobní auto. Máte někdo nějaký nápad? Věž váží 550 kilo..

Napadlo mě, udělat k věži ještě jedny čepy pro dolní ramena úplně dolů, zvednout ji v ramenou co nejvýše a potom místo 3. bodu dát lanko s ráčnou a otočit do vodorovna. Poté strčit pod věž vozík a hotovo.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#173 Nový příspěvek od Jindra »

Co udělat ještě jedny čepy níž aby šla věž zvednout výš , ramena zvednout nadoraz nahoru a vlek dát do spodního závěsu? takhle to řeším se štěpkovačem a s nakladačem (mikrus) tam teda dávám káru do normálního závěsu, ale mám ho úplně dole. Nevím teda co by tomu řekli pomahači, ale je všechno zapojené v závěsech ve kterých má být, jen je to zapřažené najednou

a když to tak vidím tak bacha na kabinu a zadní okno, taky už jsem si okno rozbil- dal bych 3. bod níž aby to tak nenabíhalo ke kabině
kdo si hraje nezlobí

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#174 Nový příspěvek od honzasl »

Celá věž je tak udělaná, aby byla úplně nablízko k traktoru (tak jsem již koupil), takže pokud ji chci naklonit, musím až nadoraz k oknu. Zatím to vydrželo, ale musí se dávat bacha.

Vozit zdviženou věž a vlek zapojený dole je taky možnost, ale tak jako tak budu muset udělat nové čepy nízko. Navíc máme agrohák, takže ještě musím pořídit správný adaptér.

Uživatelský avatar
johndeere
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 04, 2009 11:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#175 Nový příspěvek od johndeere »

Ahoj, koupil jsem věž z DESTY 1622 a chci ji předělat za traktor. Nepředělával někdo přímo tento typ věže? Nemáte foto uchycení této konkrétní věže k traktoru? Chci to dát za 6911, ale nevím jak se to bude chovat s traktorem. Nevím kolik může věž vážit. Zkoušel jsem porovnat spodní výšku ramen traktoru a originálních spodních držáků na věži z desty a nesedí to výškově. Budou se muset navařit držáky víc nahoru u věže, ale to je asi i tím že mám neoriginální kola 36 na traktoru místo 28 palců. Jak řešíte odvětrání pístnice? Při převozu (položená věž na vozíku) z odvětrávací trubky nad pístem vyteklo dost oleje, původně byla trubka napojena jako přepad zpět do olejové nádrže na destě. Přidělat k tomu petku, udělat tam nádržku pro olej co přeteče, nebo to tím odvětráním moc nepoteče? Díky za každý komentář.

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#176 Nový příspěvek od STEEL »

Já to mám udělané takto je to věž z Balkancar sv 1733 , čeká mě rozborka , začíná mi téct pístnice a mám zarezlé rolny , ten přídavnej rozvaděč tam zatím nemám ovládám ji na jednom traktoru joystickem , a na druhé traktor dám ten rozvaděč a přišroubuju na něj rychlospojky a budu zapojovat věž na rozvaděč a rozvaděč bude napevno na traktoru
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
A odpřahám ji takto
Obrázek
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#177 Nový příspěvek od poulm »

Fajn je mít udělaný nějaký bezpečný stojan, ve kterém se věž zafixuje proti pádu.
Mám věž z Balkacaru na cca 3,5t a udělal jsem si na to jednoduché odstavné nohy, co se zastrčí do boční otvorů, kde byly původně naklápěcí pístnice. Tím pádem můžu věž odstavit kdekoliv je potřeba, je nadzvednutá nad zemí a nemá šanci se převrátit na žádnou stranu.
Pokud to někoho zajímá, tak mohu pro inspiraci udělat i nějaké fotky.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#178 Nový příspěvek od fikejz »

To víš, že zajímá, dej je sem prosím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#179 Nový příspěvek od poulm »

Přikládám obrázky stojanu mé zdvižky :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

#180 Nový příspěvek od fikejz »

Pěkné 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“