vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (bezp

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#121 Nový příspěvek od Nokia »

Byl jsem " Váhavý střelec. "

Prodáno.

Váhu mu neřekli. Asi to byl nějaký známý vedoucích.

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#122 Nový příspěvek od gbelec petr »

hoši, do jaké koncovky zapojujete zdvižku, do pravé nebo do levé?
jedná se mi o to , já ji mám v levé rychlospojce po směru jízdy, ovládám ji levou pákou v kabině po směru jízdy ale není to ono, když ji dám uplně po směru dopředu, jde to nahoru, po přesunutí páky cca o 2 cm dozadu - jde to dolu a když to dám do středu chodu páky stojí to?
funguje mi to dobře?
jde to ovládat nějak i přes tu pravou páku, asi ne, že ne ta je jenom na hydrauliku? že jo? na zdvihání a spouštění ramen nahoru a dolu..

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#123 Nový příspěvek od Šéďa »

Já mám koncovky nad sebou a zapojuju do spodní, stejně jako vlek. Když pak vemu za páku a dám dozadu, vidle jedou nahoru, dopředu vidle jedou dolů. Uprostřed vidle stojej. Mám věž z balcancaru, váha si 300kg, nosnost VZ vozíku byla 1000 kg, ale já uvezu jen cca 500,-Kg a to musím dát dopředu tašky. Ramena by zvedly víc, ale traktor jde na zadní. Absence předku je znát. Zdvih vidlí je 2,8m, ale musí být traktor na rovině ve svahu se vidle nakláněj a asi by to i položilo traktor při vysokém zdvihu a zátěži.
Skladuju tak, že naložím na vidle asi 400kg betonovej blok, pak odpojím a věž i s vidlema stojí sama.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#124 Nový příspěvek od sita »

našel jsem pár fotek vysokozdvihu v předních ramenech, myslel jsem že by se to mohlo hodit tady vidět...
Přílohy
8125434b.jpg
8125434.jpg

zemcos
Příspěvky: 386
Registrován: pon lis 05, 2012 6:45 pm
Bydliště: Bojkovice

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#125 Nový příspěvek od zemcos »

gbelec petr: Ja to dávám do levé a ovládám to levou pákou směrem nahoru zdvihám a když cca ty dva cm popustím, tak to de směrem dolu. Když bych to dám do pravé, tak to zdvihám levou pákou směrem dolů

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#126 Nový příspěvek od pavolmakys »

To je jasne, ze vam to padne, pretoze medzi spodnou polohou paky a strednou je paka zafixovana do plavajucej polohy, kde su otvorene oba okruhy do prepadu. Ja to tiez davam do tej, aby som dvihal ked dam paku smerom nahor. Zamerne nepisem do ktorej spojky, lebo som ich robil ja a mozno som ich zamenil.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

mimiroger
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 04, 2011 2:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#127 Nový příspěvek od mimiroger »

Nazdar chlapi, chcel by som sa opytat ako vysoko od zeme, respektive od dolnej polohy vidlí mate navarene uchyty na ramena a treti bod?

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#128 Nový příspěvek od drevakm »

ZDravim panove,
Mam na vas dotaz a necce se mi rozepisovat dalsi tema. Minuly tyden jsem si privezl vysokozdvih za traktor, a ted řeším uchycení, Vysokozdvih budu mít v v zadních ramenech ( sidce jse mmnel možnost koupit jinou zdviz ktera šla s uchytama nasadit dopredu traktoru, ale ve predu mam hnanou lehkou manzetovku, a tu se mi tim nehcce nicit. A ted zpatky k memu dotazu. ta zdviz ma prodlouzeny vidle, take kdyz ji chytnu za spodni uchyty do ramen, tak po zvednuti ramen bych mnel jit zaprahnout valnik do horniho zavecu, protoze ten bude vlastne pod tou vezi. jen ted nevim jakou mam udelat vzdalenost na vezi mezi uchytem pro ramena a uchytem pro treti bod.
Moje predstava je ta aby ta vez pro prizvednuti v ramenech se trochu naklonila k traktoru, a pri spusteni v ramenech dolu se zase malicko odklaneala, ale zase nechci aby to bylko prehnane.
mohu vás kod máte věže na traktory předělané požádat od radu jak daleko to mam dát?
Dekuji za pomoc.
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#129 Nový příspěvek od pavolmakys »

Neviem z akej masiny mas tu vez, ja som to mal z desty, zdvich cca 2,7 m, je to taka nizsia. Spodne ramena mam presne tam kde boli aj capy za ktore to bolo uchytene povodne, treti bod mam dost vysoko, ale bolo to najjednoduchsie kde sa dalo, je to spojnica tych dvoch zvislych ramien. Preco to pisem? Mam vez najblizsie ako sa da ku traktoru, vyhoda je ze zoberiem 1t v pohode, 1,2t uz ide skoro po zadnych, mam tiez manzetovku, dohodil som zavazia pod vanu a aj s tou 1,2t sa da ist, ale opatrne. Nevyhoda je, ze ked je to tak blizko a treti bod je na vezi vysoko, tak sa mi dost rychli naklana vez ku traktoru, takze nemozem zdvihnut vez do maxima, isto nezapnem vlecku do zavesu. Vyhoda je, ze pri zdvihani sa mi material nakloni ku traktoru takze som nemusel mat hydraulicky treti bod. Pri vascich vahach, okolo tych 900-1000kg to vsak uz hydraulika neda, takze nejde ani naklapat, zdvihne to len valec na vezi.
K tvojej otazke. Ak chces vysoko dvihat, daj si treti bod tak aby si ho mal mierne dole. Naklapanie ku traktoru zacne az ked trti bod prekona rovinu. To vsak plati do okamihu, pokial spodne ramena sa budu ku traktoru priblizovat pomalsie ako treti bod. Vysvetlim na priklade. Mam pluh, ktory ma vysoko uchytene spodne uchyty na ramena, ked oriem tak su ramena vodorovne. Ked zdvihnem pluh, tak uz su ramena smerom hore.Tym padom, ked zdvihnem ramena este vyssie, tak mi zadok pluhu pada dole.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#130 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Já si myslím, že u věže z desty na traktoru je ten hydraulickej třetí bod docela nutnej, protože je potřeba při nabírání a rovnání třeba kol sena , nebo čehokoliv, věž zaklánět nebo předklánět. Mám ji taky a nedokážu si to bez toho tu práci s tím představit. Ostatně i na destě to je tak.

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#131 Nový příspěvek od 5611 »

Já to mám bez toho a v pohodě. Když to dobře našteluješ v 3bodě, tak jak dáš ramena dolů tak jsou vydle odkloněny, nabereš zvedneš ramena a vydle se zvednou a přikloní k traktoru. Taháš za jednu páku a balíky zvedláš za jízdy a až teprve přijíždím k vlečce nebo ke stohu tak zvedám přes rychlospojky. Dělám tím i palety a 8) . Původně jsem tam taky chtěl dát tu pístnici, ale jak jsem to vyzkoušel tak jezdím takhle baz ní.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#132 Nový příspěvek od Šéďa »

Mám to také tak, naopak mi věž přijíždí až na střechu, takže si s třetím bodem stačí pohrát, záleží, jak je vyšroubovanej a v jak vysoké díře ho máš. To si musíš vyzkoušet sám, co ti bude vyhovovat.
Navíc je tu i druhá a dost důležitá věc, že pokud by jsi chtěl mít píst na náklop, musel by jsi mít dva hydraulické okruhy, protože by jsi inak neměl, jak věž zvedat. V dolní poloze ramen mi jdou vidle až na zem. odepínám věž z traktoru tím způsobem, že naberu asi 500kg betonovej kvádr, věž pak stojí sama bez problémů. Jen přes ní hodím žok, aby nerezl řetěz a stojí to venku samo celý rok.

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#133 Nový příspěvek od 5611 »

Já to taky parkuju pod balíkem nebo paletou. A dal jsem přes zadní sklo doraz, po druhé výměně skla. Slyšel jsem o jednom zmatkaři kterej si to vrazil do kabiny a ještě zmagořil a zvedl vydle takže si prohl i ten profil pod střechou a tu utrhl :pistol:

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#134 Nový příspěvek od Jindra »

bez hydraulického třetího bodu si to teda nedovedu představit. na traktůrku mám 2 okruhy takže v pohodě, jedním naklápím druhým zvedám, na 40 používám ještě jedne rovaděč, dám ho do rychlospojek a pak si tím rozvaděčem zase naklápím nebo druhou sekcí zvedám vidle, když tam věž nemám rozvaděč jednoduše sundávám takže nepřekáží protože mám malou kabinu.
na převoz palet používám jen samotnou desku z věže ( nebo rám svařený z úhelníků) taky s hydraulickým 3 bodem, zvedám teda jen tak vysoko jak zvednou ramena, ale netahám se pořád s celou váhou věže. Na přenesení kupy sena nebo bedny se dřívím to stačí.
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
drevakm
Příspěvky: 247
Registrován: stř zář 16, 2009 10:08 pm
Bydliště: Domažlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: vysokozdvih do ramen traktoru- uskladnění pří odpojení (

#135 Nový příspěvek od drevakm »

JA o tom porad hodne premyslim. Od hydraulickeho tretiho bodu mne zatim odrazuji dve veci, Zaprve zadny nemam, a nemam ani dalsi rozvadec.
A jeste jedna vec, nevim jak bych pripojil rozvadec do rychlospojky, a jak s tim presne potom operujete pri funkci? To mate na pace v traktoru paku zaaretovanou, a pustejen stalej tlak do toho druhyho rozvaedece, a nebo pouztite obe dve ty paky najednpou aby to fungovalo?
Kdyz se nad tim zamyslim tak vlastne kdyz pustim tlak z rozvadece v traktoru pres jednu rychlospojku do dalsiho rozvadece kterej mi ten tlak zastavi a nepusti dal, tak mi ten tlak se vlastne stejne uvoůni v pojistce ktera je v traktoru a pres kterou stejne tlak proteka pokud mam pustene cerpadlo v traktoru a nic pres spojky v traktoru nepoustim? Rikam to spravne? (prilis hydraulice nerozumim, tak se radeji ptam.... A jak potom jde zaaretovat ta paka v traktoru na to aby mi pustila nastalo tlak do dalsiho rozvadece?
Dekuji za pomoc a za radu.
Jinak parkovat vez planuji take pod necim zajetou a zatizenou..
Zetor 6748 s manžetovou napravou a dalsi hracky
Pokud chcete poradit z oblasti zpracování dřeva, tak se ptejte.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“