Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1081 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi robím si kopiu eurouchytu na japonca a jednej veci nerozumiem
Ide mi o toto
Obrázek
Na originalnych výrobkoch eurouchytu je jasne zakotované že čapy spodného uchytenia sú 20mm
Obrázek
A zase na oficialne predávaných dieloch spodného uchytenia sú otvory 25.5 a 23 mm
Obrázek
Prečo také nehorázne vôle , ja som myslel že naradie tam má byť napevno :-/

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1082 Nový příspěvek od Míšánek »

Napevno uplně ne, aby šly vysouvat ty čepy upínáku třeba i po delší době.

Co jsem se teď díval, tak na automatický štípač mi číňan vyrobil ty spodní zajišťovací oka o průměru 21mm, ale trochu se bojím že to bude až moc natěsno, tak uvidíme jak to bude chodit.

Jinak na netu jsem našel u těch navařovacích ok průměr 25,5 a dokonce i 27mm.

Ale jestli vydržíš (a já snad nezapomenu) tak bych ti zítra mohl změřit průměr oka co jsem si navařoval na svou lopatu. Průměr té spodní zajišťovací kulatiny mám taky 20mm.
Naposledy upravil(a) Míšánek dne pát led 27, 2023 6:59 pm, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1083 Nový příspěvek od oco13 »

Díky moc :friends:

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 829
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Čelní nakladače

#1084 Nový příspěvek od Navarson »

U těch ok je ten rozměr otvoru celkem jedno. 21mm se mi zdá málo kvůli přesnosti přivaření oka, 27mm zase moc, páč stěna díry bude zbytečně moc klepat do zajišťovacího čepu při vyklopení lopaty přes těžiště visící na hákách. Jinou funkci zajištění ani nemá, než udržet nářadí na rámu, když ho zrova nechceš odpojit.
Hmotnost nářadí včetně břemene visí na hákách za horní trubku 40mm a vespod se opírá o spodní trubku 40mm.
Napřed navař horní háky, pak to nářadí naber na upínák, tak aby se opíralo o spodní trubku, a nastehuj oka tak, aby zajišťovací čepy procházeli co možná nejpřesněji středem otvorů. (kolem čepů pokud možno rovnoměrná vůle v otvoru oka) Pak když se ti nějakým karambolem kopne upínací rám nebo nářadí, tak máš větší naději, že se ti nekousne zajištění.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1085 Nový příspěvek od oco13 »

Díky páni , tieto poznatky z praxe sa zídu 8)

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1086 Nový příspěvek od Míšánek »

Ano, taky mám obavu že těch 21mm bude problém :roll: no uvidíme...

Je fakt že na tom upínači mám s lopatou nějakou tu zemědělskou vůli při vyklopení, ale hrnout šterky na centimetry s tím nebudu, takže takový problém to asi neni. Spíš aby to časem nevybouchalo tu zajišťovací tyč no.

Ale byly to tuším tyhle oka: https://dilynatraktory.cz/oko-euro-upin ... CAEALw_wcB

Zítra na to snad nezapomenu a změřím vnitřní průměr

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1087 Nový příspěvek od Míšánek »

Tak jsem to změřil a na lopatě na těch návarových okách mám vnitřní průměr těch 25,5mm.

Jak říkám - nějaká ta vůle tam je (konkrétně 2,5mm na každou stranu :D ) ale myslím si že to asi nic tragického není. Zase zajištění příslušenství proběhne bez problémů a na "první dobrou" (mám na nakladači "automatické zajišťování").

Spíš mám teda teď obavu z těch 21mm co mi udělal na tom štípači ten číňan :zapomel: Nevím čím tu díru budu eventuálně zvětšovat kdyby to nefungovalo :roll:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1088 Nový příspěvek od oco13 »

Diky za rady páni 8) pri lopate navarím tie kupované tam mi je to asi jedno, akurát pri paletizačných vidlách pôjdem do presnejšieho uloženia aby mi neskákali keď budem niečo vyberať z auta.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 829
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Čelní nakladače

#1089 Nový příspěvek od Navarson »

U vidlí použij ty prfabrikovaný háky raděj dva na každý straně, nebo masivnější. Je tam ukrutná páka. Když jsem kutil vidle na bobíka, tak jsem to podcenil, a při vykládání palety z dodávky jsem se kvůli vejšce kabiny nedostal pod nahoru vyklopený zadní dveře, tak jsem tu paletku podebral jen špičkou vidlí, abych si jí přitáh...a lup, hák se skoro narovnal. Pak jsem tam navařil dělaný na míru, mnohem masivnější.

Obrázek
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15822
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1090 Nový příspěvek od oco13 »

Diky za tip :friends: fotku som si uložil a pôjdem overenou cestou. len vidle musia byť sklopné, inak môžem vrátiť vodičák :typek:

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#1091 Nový příspěvek od mazhor »

Zdravim vespolek. Vybiram nakladac na Zetor 6245 a rozhoduji se mezi Inter-techem IT1600 a 2600Plus. Vyhody vetsiho: je o trochu masivnejsi (o 100kg tezsi), a pri stohovani baliku udelam o radu vic. Nevyhody: vaha, vic trci pred traktor - manevrovatelnost na nasem malem dvore a v lese, vetsi paka pri zvedani tezsiho bremene.
Prodejce doporucuje 1600, pry je na URI nejprodavanejsi. Ma nekdo zkusenosti? Co byste si poridili? Diky za kazdou radu.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladače

#1092 Nový příspěvek od jurex »

Mám na 7245 it2600plus necelé dva roky, tehdy jsem nebral 1600 z finančních důvodů, 2600plus by měla mít nosnost 1300 kg, což si myslím, že je na majora až až, vozím s tím na paletizačních vidlích betonové panely 1*3*0,15m nebo lžíci 240cm šířka plnou hlíny. co se mi líbí je, že 2600plus tolik netrčí dopředu, což uvítám v lese mezi stromy.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#1093 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj a já mám zase 1600, chtěl jsem ten slabší, ale neměl skladem, tak mi za stejné peníze dal 1600.

Nemohu objektivně porovnat, protože jsem s 2600 nikdy nejezdil. Když mrkneš ke mě do sekce Z7245, tak najdeš spousty fotek. Pracuji klidně a s rozumem, ale když potřebuji stromy dát na hromadu, tak to prostě udělám i kdyź vím, že toho má traktor až moc. I tak jsem narazil na situace kdy mi to 1600 nezvedla, a nebo zvedla jen přes hlavní pístnice a naklápění už propouštěl pojišťovák. Zejména při skládání balíků dřeva z pily.
Chci řici, že zkrátka využiji tu sílu 1600 a jsem za ni rád. Kdybych teď měl jít do slabšiho, byl bych nespokejen.
Mám za traktor i bednu (protizávaží) a pokud pracuji s lopatou, tak tam opět zvedám celkem dost. A když nad tím tak přemýšlím u lopaty se mi nestalo, že by mi to čelák nezvednul. Občas nabírám makadam a nebo hlínu a v těchto případech je masivnější čelák výhodou.

Co se týče motání v lese atd. první měsíc peklo (přešel jsem z 7211 na 7245+čelák). Takže menší rejd, vetší rozměry traktoru. Po 3-4 sobotách v lese, už jsem s tím byl sžitý a motal se v lese jak s 7211. Zkrátka je to o zvyku a nějaká cesta se vždycky najde.

Být na tvém místě řešil bych hlavně cenu, zda si ty prachy navíc můžeš v klidu dovolit nebo ne. Jestli je čelák o pár centimetrů delší nebo kratší nemá na manévrovatelnost v lese až takový vliv. To spíše je na řidiči.
No váha čeláku tam prostě je. I 72 to pociťuje, když mám naloženou 7t a potkám kopec. Jedničku dávám v těch 12°, kde 7211 to vzala na 2.
No a ty máš 6245.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#1094 Nový příspěvek od mazhor »

Jurex: a prijde ti, ze nakladac k majoru pasuje, nebo by sis po zkusenostech poridil vetsi?
Kdyz vysypavas hlinu ma vlecku, nesypes si to na kapotu, popr. nevrazis do sajtny?

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Čelní nakladače

#1095 Nový příspěvek od mazhor »

Bellian: penize neresim, i kdyz usetrenejch 25k neni k zahozeni. Ale neni to investice na rok. Jde me o manevrovatelnost ( mam docela maly dvur) a s delsim vyloznikem je i vetsi paka, coz pri tezkym bremenu je problem. Nadruhou stranu masivnejsi nakladac s vyssim zdvihem se casto hodi. Proste vse ma svy plus i minus a nevim co vzit :)

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“