Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Čelní nakladače

#631 Nový příspěvek od honzauta »

Mně přijde ta cena trochu přestřelená

v loni jsem platil za vše co je dole -Razem: 23 500 pln netto + 1000 pln netto montaż = 24 500 pln netto

1) Ładowacz czołowy Hydrometal AT-30 w kolorze niebieskim (New Holland)
2) widły do palet Volant (udźwig 2000 kg; L=1200 mm) + 2 zęby do balotów siana
3) chwytak do bel (1-siłownikowy; rozpiętość: 700-2000 mm)
4) łyżka uniwersalna wzmacniana (szer. 2,20 m; obj. 0,81 m3)
5) widły krokodyl (2-siłownikowe) szer. 1,50 m

K tomu jsem dostal - Wraz z maszyną otrzyma Pan oryginał certyfikatu CE.

Do TP zapsáno jako alternativní součást traktoru s možností demontáže

Ten termín dodání byl katastrofální, v mém případu 5 měsíců a to mi ještě 14 dnů později dovezli chybějící kleště na balíky.

Nakladač je na straně 32 této diskuze

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#632 Nový příspěvek od jojo7011 »

No to si v prepocte na nejakych cca. 5.700,- eciek. Takze neviem ci je to az taky super prajs.

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Čelní nakladače

#633 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Mám Metal-Technik MT01 na 7745 a na domácí práce ideální pomocník 8)
ZETOR 5211

herkules197
Příspěvky: 348
Registrován: pon led 12, 2009 9:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Čelní nakladače

#634 Nový příspěvek od herkules197 »

a jde taky na massey ferguson

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#635 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tak som kontaktoval pana z bazosa https://stroje.bazos.sk/inzerat/1005446 ... RAKTOR.php je to vlastne firma http://www.agro-farma.sk/. Celkom prijemny pokec, pan mi vsetko vyvetlil aj poradil ze co a ako. Objednal som nakladac Spaw-met Solid 500 Strong ( SM1100 ) s dvojkomorovym amortizatorom a podviazanim na zetor UR1 s hydrostatickym riadenim a paletizacnymi vidlami. Pre gulickove riadenie je ine podviazanie. To pre orstu je vraj lepsie vymyslene a je aj mocnejsie. Orientacne ceny mi povedal hned do telefonu, ale presnu sumu mi ma este upresnit. Tak cakam, ze co sa bude diat. Som zvedavy ci sa na mna pan vykasle, alebo vyvinie iniciativu a naozaj ma kontaktuje. Zatial to necham tak. Chcem vidiet ci mu na zakaznikovy zalezi. Aky zaujem bude mat pri predaji, tak pravdepodobne taky isty zaujem bude mat aj pri rieseni najakych problemov prip. reklamacii. Z nasho telefonatu pravdepodobne zistil, ze to myslim smrtelne vazne a ze si z neho nerobim dobry den. Takze dalsi krok je na nom.

Volal som aj do Presova o ten nakladac AT-10, ale tam si zjavne myslia ze si z nich robim dobry den, alebo im mozno netreba peniaze. Neviem. Dva krat som tam volal, ze mam zaujem a chcem vidiet nakladac, ze mi daju kontakt na niekoho kto ten nakladac na Zetore UR1 ma, ale dodnes sa nikto neozval a to presli uz moznoze aj dva mesiace. Proste sukromne podnikanie po Slovensky :tyty:

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Čelní nakladače

#636 Nový příspěvek od jafi »

Nejdem tu robit nikomu reklamu, ale pan z Agrofarmy je solidny chlap. Co povedal platilo a nechcel ziadne peniaze dopredu. Taktiez aj nam ponukal nakladac na zetor 7245. Vychadzalo nam to takto:
Cena za nakladač 1,1t je 2750EUR

- montáž 150EUR

- kliešte na balíky 500EUR

-lyžica 1,5m za 280EUR

Ceny bez DPH.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#637 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pan mi ma upresnit cenu za dopravu, kedze od neho ku mne to je krizom cez republiku cca. nejakych 350km odhadom. On hovoril, ze ma nabity program, takze mam pochopenie, ked si na mna najde cas neskor.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#638 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pan ma kontaktoval, sice az vecer o 18:00, priznam sa ze v taky cas som to vobec necakal. Povedal mi sumu aj ked najprv zlu a poprosil adresu kam to ma priviezt. Asi o hodinu neskor mi poslal eSMSku, ze sa ospravedlnuje, ze vraj zabudol zapocitat ten dvojkomorovy amortizator. Cize suma sumarum ma tento rozmar vijde na 4200ecok aj s vypalnym pre stat ( DPH ). Co je na moje pomery celkom dost. Ale oproti napr. znackovemu Trac Liftu som este stale na polovicnej cene. Vycalujem vsetky nasetrene bubaky, doslova ostanem s holym zadkom. Ale na druhej strane som plny ocakavania. Tesim sa jak maly chlapec na Jeziska :D

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Čelní nakladače

#639 Nový příspěvek od jojof »

Mal si si to dat doviezt z PL a usetril by si. On to tiez vozi s PL. Doma nema ziadny,ked objednas zajde do Pl a dovezie. :friends:

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#640 Nový příspěvek od jojo7011 »

Som telefonoval priamo s vyrobcom. Viem celkom slune rozpravat po Polsky, kedze som 6 rokov robil s Poliakami. Vyrobca by mi ho predal aj tak za koncovu cenu, aby nepodkopaval nohy dealerom. Hned mi posunul kontakt na naseho dealera. Ked som si zratal cestu co je cca. 850km a musel by som si pozicat nejake vacsie auto, alebo privesny vozik, tak som zistil ze by som usetril, asi 200 mozno 300 eur. A to mi zato nestoji.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#641 Nový příspěvek od jojo7011 »

Veci sa trochu pohli ak sa tomu tak da povedat. Momentalne by som opisal situaciu asi tak, ze jeden krok vpred a dva vzad. Pan zjavne poriadne nevie, ze co to vlastne predava, alebo neviem co si o tom mam mysliet. Nakoniec vysvitlo, ze Solid 500 Strong vyrobca dodava iba s jednokomrovym amortizatorom koly tomu, ze ma maly objem pracovnych valcov a jedna komora ho staci pokryt a ze ani rozmerovo by sa ten dvojkomrovy do tak maleho vyloznika nezmestil. Co mi samozrejme nevadi, v podstate je mi to jedno. Moznost volby dvojkomoroveho amortizatora je az pre jeho vacsieho brasku Solid 750. Dalej ako vysvitlo, tak to podviazanie pre Zetor UR1 s hydrostatickym riadenim nieje az tak super ako to predavajuci spociatku tvrdil. Problem je v tom, ze to podviazanie pre orstu ma posadeny vyloznik nizsie podla mojho subjektivneho vizualneho odhadu z fotiek asi tak cca. 120 az 150 mm oproti podviazaniu pre klasicke gulickove riadenie s posilovacom ( vid. foto nizsie ). Co je urcite vyhoda, kedze nizsie tazisko = lepsia stabilita. Problem u toho podviazania pre orstu nastava ked je vyloznik spusteny dole a je vytoceny plny rejd a prekrizena naprava. Drziaky blatnikov aj blatniky biju do piestov. O podviazanie vraj nebiju. Podviazanie pre orstu sa da namotovat bez, alebo aj s ramcekom na zavazia a neprekriva vystup pre hadicu na dofukovanie od vyrovnavaca tlaku. Podviazanie pre posilovac, sa da namontovat iba na ramcek pre zavazia a podviazanie prekriva zmienovany vystup pre hadicu, cize je nutne ho vyviest na stranu pomocou kolienka. Som z toho tak trochu rozcarovany a neviem ktore podviazanie mam zvolit. A panko ma tak jemne tlaci do toho vacsieho Solid 750 Strong :-/


Podviazanie pre orstu Obrázek

Podviazanie pre posilovac Obrázek

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Čelní nakladače

#642 Nový příspěvek od jafi »

Podla mojho osobneho nazoru(sice trochu mimo, ale k veci) davat nakladac a nedat si orstu je uplne odrzku. Ja viem, ze je vela ludi co tak funguju, ale musis mat vsetko vcajku.Nakoniec to potom aj tak prerobia, lebo to stoji za hovno a s nakladacom duplovane.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#643 Nový příspěvek od jojo7011 »

Lenze ja hydrostatiku mam original Danfoss. Len neviem sa rozhodnut, ze ktore podviazanie zvolit.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Čelní nakladače

#644 Nový příspěvek od jafi »

aha, tak to je potom v poriadku. Vyplynulo mi z toho, ze mas posilnovac.
Kamarat ma zas nakladac Intertech ( 7340) a stazuje sa, ze ma kratky vyloznik. Ja mu tvrdim, ze na tento traktor to je uplne v poriadku. Zetor tejto rady, aj tak nikdy poriadne nedovazis.
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Čelní nakladače

#645 Nový příspěvek od jojof »

Dnes je taka doba,kazdy chce podnikat a hovno vie o tom čo predava,len rychlo predat a viac sa nestarat. :vztek: Ja viem kde ma tu predajnu a že by tam mal nejake stroje navyse,alebo nahradne diely to nehrozi. To je len priekupnik z Polska. To radsej skus kontaktovat Agrorobo z vedlajsej dediny. Neviem či ma aj nakladace,ale vyzera byt solidnejsi obchodnik,lebp ma aj kopec strojov doma na sklade.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“