Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Čelní nakladače

#946 Nový příspěvek od zdeník »

lukasn píše: stř srp 04, 2021 8:55 pm tak jsem taky stal majitelem čelního nakladače. je to do hydrametu tur 3b na 750kg. montáž všechno sedělo, ale nechapu tu spojovaci tyc pod traktorem je desne nízko a snizuje dost pruchodnost uplne zbytecne vsude tam je dost místa mohlo to být klidně výše.
Zdravím, na jakým traktoru je namontován? Jaká je jinak spokojenost? Také jsem nedávno tento montoval na svůj traktor.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Čelní nakladače

#947 Nový příspěvek od lukasn »

zdeník mam ho na 6911. přijde mi že jede pomalu, ale musím se podívat na čerpadlo jestli dává dost a nebo jestli to neni necím jiným. a vadi mi ta přička pod motorem je strasně nízko. jinak ho mam teprve par dní takže moc soudit nejde. joistyck mi přijde takový moc tuhý ještě zkusím dát lépe lanovody snad se to trochu zlepší. až to vyfotim tak se sem pokusim dát fotky.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Čelní nakladače

#948 Nový příspěvek od zdeník »

Obrázek Z vožení baliků, ale nějaké foto ještě udělám. Měl jsem ještě objednanou lopatu 130ku, ale asi nikdy nebude, tak přemýšlím o 150ce, tak nevím, abych si nenaběhl. Tyč pod motorem mně také vadí, tak snad nějak předělám. Ta rychlost se dá čekat s takto malým čerpadlem.

zzz
Příspěvky: 19
Registrován: stř pro 02, 2020 1:57 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Čelní nakladače

#949 Nový příspěvek od zzz »

zdeník: co je to za valník? moc pěknej... líbil by se mi podobnej, ale potřebuju na značkách. máš na něm spz?

zzz
Příspěvky: 19
Registrován: stř pro 02, 2020 1:57 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Čelní nakladače

#950 Nový příspěvek od zzz »

Už jsem našel ... je to Deza, asi 3500R. Novej se mi kupovat kolem baráku nechce (mám 5t valník), ale do lesa bych jednoosej potřeboval, nedá se tam s valníkem skoro otočit. Bazarový jsem nenašel, ani se nedivím, že tohle se nikomu prodávat nechce :(

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: Čelní nakladače

#951 Nový příspěvek od Otik13 »

zdeník píše: sob srp 07, 2021 10:32 pm
lukasn píše: stř srp 04, 2021 8:55 pm tak jsem taky stal majitelem čelního nakladače. je to do hydrametu tur 3b na 750kg. montáž všechno sedělo, ale nechapu tu spojovaci tyc pod traktorem je desne nízko a snizuje dost pruchodnost uplne zbytecne vsude tam je dost místa mohlo to být klidně výše.
Zdravím, na jakým traktoru je namontován? Jaká je jinak spokojenost? Také jsem nedávno tento montoval na svůj traktor.
Mám tento nakladač rok a doporučuju spodní tyč předělat víš je to tam kvůli přednímu náhonu - kardanu tak nízko, ještě si zavčas předělejte ty čepy (šrouby) v čepech nakladače protože se to otáčí na závitu a kurví to uložení stačí dát delší šrouby, aby měli delší dřík (plochu bez závitu) - prostě omrdané polsko, a hlavně pořádně mazat, jinak joystick mi taky chodí hůř to bude problém spíš toho rozvaděče
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: Čelní nakladače

#952 Nový příspěvek od Otik13 »

Jo ještě mám k němu 145 klapačku lopatu a je to akorát, za mě max 150
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Čelní nakladače

#953 Nový příspěvek od lukasn »

Otik13 moc díky za rady. jak si provrtal tu šílenou kostku?

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: Čelní nakladače

#954 Nový příspěvek od Otik13 »

Mám to vyvrtany vedle té kostky ale i tak je tam 30 díra (myslím)
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: Čelní nakladače

#955 Nový příspěvek od Otik13 »

Mám to vyvrtany vedle té kostky ale i tak je tam 30 díra (myslím)
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: Čelní nakladače

#956 Nový příspěvek od lukasn »

Otik dik jsem si rikal ze vrtat to do te kostky je šilenost :-D

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Čelní nakladače

#957 Nový příspěvek od Bellian »

Tak trochu nechápu ten vyrovnávač tlaku na nakladači. Mám ho na IT1600 a vypínám ho jen při odpojování hadic (tlačí do nich). Proč je dobré ho na delší cestu zavírat? Taky tady někdo psal, že pro citlivé nakládání je lepší ho vypnout. Podle mě je to stejně citlivé jak zapnuté tak vypnuté. Popravdě řečeno nepřišel jsem na rozdíl mezi tím když ho mám zapnutý nebo vypnutý, přijde mi, že se to chová pořád stejně :-/ . Pouze v krajních dolních polohách se pístnice jakoby přetlačují, nvm jak to popsat.

Někdo se tu zmiňoval o problémech s odpřižením, užil jsem si s tím svoje :vztek: . Problém je v tom, že jsem odpřihal na hlíně a v mírném svahu, a ješte v prostoru, kde jsem nemohl manévrovat s traktorem. Nakladač se trochu zabořil a sjel do boku a já s traktorem nemohl najet kolmo. To potom zapřiháte strašně těžko. Proto odpřihám na betonu a je to otázka 10-15 minut jak odpřižení tak zapřižení.

Já nakladač odpřihnu tak 10x za rok, jinak ho tahám sebou, protože ho potřebuji tam kam jedu, mám v plánu udělat nějaké držáky pod vlečkou, kde bych ukládal vidle. Jinak jsem toho názoru, že ten nakladač je mor, jakmile ho sundám, tak se traktor chová mnohem obratněji a je to paráda. Moje přejezdy po silnici jsou cca 100km za měsíc.
Ale samozřejmě záleží na typu nakladači, ten TUR 3B vypadá oproti IT1600 o dost menší a tím i lehčí.
Četl jsem, že jste taky byli s montáží z Telecího spokojeni, to jsem rád, mám snimi taky dobré zkušenosti, změrí tlak na čerpadlu případně dají nové a je to v klidu a i ty ceny nemají zlé, kde jaký eshop je má horší. Co se týče nadávaní na poláky, já IT nemůži nic vytknout co se týče konstrukce, vše sedí jak má a vyloženě nepřekáží 8) .

Nehospodaříme máme ho na domácí práce :) .

Obrázek

Obrázek

Střecha na dřevo udělaná na vidle, jen napíchnu a sundám 8) 8)

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

zzz
Příspěvky: 19
Registrován: stř pro 02, 2020 1:57 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Čelní nakladače

#958 Nový příspěvek od zzz »

Vyrovnavač tlaku? Mám IT 2600 Plus, o ničem takovém nevím, ani mi při montáži neříkali :shock:

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#959 Nový příspěvek od jojo7011 »

On myslel tlmic razov ( amortizator ). Je to v podstate dusikovy akumulator. V takej vajcovej guli je membrana natlakovana s dusikom. Tlak v guli a ich pocet sa vyratava podla objemu valcov a zatazenia ( zvycajne sa davaju 2 ). Vyloznik vdaka nim peruje na valcoch kedze tlak oleja v nich posobi prave na dusikove akumulatori. Jazda je ovela komfortnejsia, traktor tak neskace po ceste, tym padom tak netrpia pneu, naprava a stredovy cap. Nevyhoda je pomalsia a takisto menej citliva reakcia hydrauliky na ovladanie, kedze cerpadlo najpr musi natlakovat do dusikovych akumulatorov. Pri jemych pracach je lepsie ho vypnut. Takisto ak sa zdviha tazsie bremeno, tak sa ma vypnut aby nepretlacilo membrany dnu v akumulatoroch. Dlho mi trvalo kym som prisiel nato ako ho mam spravne vypinat. Postup je taky ze spustim vyloznik na zem. Vypnem traktor. Odtlakujem hydrauliku t.j. opakovanymi pohybami joysticku necham dusikove akumulatori vytlacit olej naspat do prevodovky. Ked je odtlakovany tak vijdem vonku a zatvorim ventil.

Ukazka ako to funguje https://youtu.be/H_PrL_JuGuM alebo este https://youtu.be/dySqquPlNpc

zzz
Příspěvky: 19
Registrován: stř pro 02, 2020 1:57 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Čelní nakladače

#960 Nový příspěvek od zzz »

Tlumič rázů, jasně :) Když mě montovali nakladač, říkali mi, že mám tlumič vypínat při práci, tj. když prostě zvedám něco těžkého. Ono ho to zajednou neoodělá, ale zbytečně se zatěžuje. Naopak, při jízdě někam má být zapnutý ... je to logický, při cestě to na nerovnostech tlumí nárazy. Nakladači by to podle mě ani tak nevadilo, ale traktor za to bude vděčný.

Odpřahat jsem ho ještě nezkoušel, nemám zatím pevný rovný povrch :) na měkkém terénu ale posilovač nezvládá, když stojím a chci otočit kola. Takže zatáčet jen za jízdy, ač stačí pomalá.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“