Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
palobobo
Příspěvky: 1927
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Čelní nakladače

#1111 Nový příspěvek od palobobo »

Oco: zakladna skola. Uz mas o hmotnost lopaty nizsi zdvih a samozrejme aj o cca pol metra dalej naklad. Nevymyslaj a daj vydlice hned na rameno.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15825
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1112 Nový příspěvek od oco13 »

Len som sa chcel uistiť že nevyrábam cctinu :typek:
A ešte sa opýtam - vidlice som vyrobil zo 100mm Ička ak mu do stredu zospodu po dlžke zavarím ešte jedno rebro , zvýšim tým jeho nosnosť alebo tuhosť voči ohybu?

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1113 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ogaři potřebuju poradit. Budu muset koupit kleště na balíky. A nemůžu se rozhodnout. Potřebuju s úchytem na unc, takže buď tyto
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1629597 ... ladace.php
Nebo tyto
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1634749 ... r-1500.php
Jaký v nich může být rozdíl za desítku? Mám raději připlatit?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 829
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Čelní nakladače

#1114 Nový příspěvek od Navarson »

Nevím, masivní mi přijdou srovnatelně.
Za mě bych bral ty první. Když je položíš tak, aby kleštiny byly vodorovně, tak upínací rám je svisle. U těch druhých jsou horní upínací body skloněný od stroje. Dobře je to vidět na tom obrázku Locusta s výložníkem nahoře...pístní tyče upínáku jsou asi úplně vysunutý, a kleštiny (a tedy i balík co v nich bude) ještě není vodorovně. U těch prvních kleští, v tutej samej poloze upínáku by kleštiny už vodorovně byly. Záleží na tom, jak vysoko a přesně chceš balíky štosovat.
A jako bonus ještě ta cena.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1115 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty první jsou s euro úchytem. Ty s úchytem na bobka by musel objednat a už by byly za 24. No furt rozdíl 5000. Ale to jsou metaltechnik, ty druhé sonarol. Má někdo zkušenosti prosím? Jde mi o to aby to hlavně netrhalo fólii. Budu s tím obsluhovat baličku. Vím že někteří ti poláci stáli za prd. Ale osobní zkušenost nemám. Proto se ptám.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
michal-7610
Příspěvky: 76
Registrován: stř pro 03, 2008 2:54 pm
Bydliště: Držkovice

Re: Čelní nakladače

#1116 Nový příspěvek od michal-7610 »

Dnes jsem dovezl ty první koupil z polska za 2500zl.
Mercedes 1117 přepravník koní, Zetor 6748 + Nd5-032, Ml 270cdi

Uživatelský avatar
michal-7610
Příspěvky: 76
Registrován: stř pro 03, 2008 2:54 pm
Bydliště: Držkovice

Re: Čelní nakladače

#1117 Nový příspěvek od michal-7610 »

Obrázek
Obrázek
Mercedes 1117 přepravník koní, Zetor 6748 + Nd5-032, Ml 270cdi

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Čelní nakladače

#1118 Nový příspěvek od Tomas6 »

No cena pěkná. Jenže já vůbec nevím kde bych je měl v Polsku shánět, navíc s úchytem na unc a polsky neumím ani ťuk. Leda bys mi s tím, samozřejmě za úplatu nějak pomohl. Jinak mi nezbude než využít služby překupníků. Jsou ty sonarol v něčem lepší nebo je to jedno.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Čelní nakladače

#1119 Nový příspěvek od sadlicko »

oco13 píše: úte úno 21, 2023 7:50 pm Len som sa chcel uistiť že nevyrábam cctinu :typek:
A ešte sa opýtam - vidlice som vyrobil zo 100mm Ička ak mu do stredu zospodu po dlžke zavarím ešte jedno rebro , zvýšim tým jeho nosnosť alebo tuhosť voči ohybu?
záleží co chceš. nostnost bude nižší, ale to ti třeba nemusí vadit. Výhoda je zas že nemusíš sundavat lžíci, když je nandaváš. A že jsou dál, může být i výhoda...
.
Rozhodnutí je na tobě.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladače

#1120 Nový příspěvek od jurex »

Jak je to s vozením materiálu v lopatě nebo balíkem na vidlích po pozemních komunikacích? Je povoleno? Definuje to nějaký zákon? díky

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1121 Nový příspěvek od Míšánek »

Stavební stroje toto dovolenou rozhodně nemají a tak tedy předpokládám, že u traktorů s čelákem do bude obdobné a žádný náklad by se v příslušenství při provozu na pozemních komunikacích přepravovat neměl.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15825
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Čelní nakladače

#1122 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem či je to v súlade s predpismi, ale asi 8 z 10tich JCB, alebo aj malé UNC čo stretávam kde kade po cestách si nesú v lopate ďalšie menšie lopaty alebo vidly. Ale takého Manitoua som s ničím vo vidlách ešte nevidel. Podla mňa to nevedia ani sami šoféri a riešia to tak že pokial mám výhlad cez naklad tak to risknem :zapomel:

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1123 Nový příspěvek od Míšánek »

No u nás je taky běžná praxe že si člověk do lopaty traktprbagru hodí zbytek lopat k mašině a jede, jenomže tímto právě porušuje předpis. Správně se to nesmí i kdyby je měl člověk přikurtované.

Není to prostě nákladový prostor k tomu určený

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladače

#1124 Nový příspěvek od Jakub »

Zdarec, kamarád provozuje TUR5 na 7245 a kvůli přejezdům po silnici si pořídil hydraulický akumulátor na pístnice výložníku. Vybral 1 litr a plnicí tlak 100 bar, 3m hadice 18 mm a kuláč s baňkou do kabiny. Prý to vůbec nepruží.
Po přečtení tohoto vlákna jsem našel tlaky od pavolmakys, i když nevím, na jakém traktoru a nakladači, bude to snad podobné: viewtopic.php?f=50&t=1434&start=450
Nemal som ziadnu zataz, to skusim az dnes, ale prazdny nakladac aby sa udrzal tak potrebuje 50 bar, pri prudkych pohyboch to islo na 80 bar.
Tak dnes tlaky po zatazeni:
1 balik (120cm) - 80 bar, 2 - 95 bar, 3baliky - 115 bar. Traktor bol stale relativne stabilny, predok som nemal zapnuty, cuvalo sa v pohode bez hrabania.

Takže koupený akumulátor https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Hydra ... ita-/20011 se 100 bar je prostě moc velký tlak a je to logické, když traktor natlačí cca 160 bar na plnou nosnost.
Možnosti jsou dvě:
1) Ufouknout dusíku cca na 40 bar a zkoušet dál. K tomu bude potřeba nárychtung se šroubením a manometrem - dělá to někdo, Brno, Blansko, Svitavy a okolí?
2) Zkusit baňku vrátit do e-shopu a koupit např. dvojitý akumulátor s plnicím tlakem 30 a 70 bar, čili tlaky na sebe budou plynule navazovat pro pružení prázdného i polozatíženého nakladače. Otázka je, jaký bude správný objem. Máte někdo osvědčené tlumení, dodělané na ČN?
https://www.hydrolider.cz/cs_CZ/p/Dvoji ... ita-/20030
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Čelní nakladače

#1125 Nový příspěvek od red.bill »

Proč si cpe akumulátor do boudy? Není nad to, když ti prdne hadice do "ksichtu"... Tlak plynu v akumulátoru se určuje podle zatížení, takže ať si koupí tlakoměr ten namontuje místo akumulátoru a výložník "zváží"... S odečteným tlakem a akumulátorem ať si zajde někam kde se zabívají hydraulikou, tam mu ho odpustí(nebo ať tak rovnou zajede s celým traktorem)... Dva akumulátory na rozdílný tlak je nahov..., jednak s plnou lopatou nikde nejezdíš x km daleko, druhak to zkresluje ovládání výložníku, buď si "plave"(při zajíždění do hromady atd. bude výložník o něco klesat), není ani citlivý zvedání(dlouho nic a pak poskočí to ale záleží za zatížení). Výrobci používají 2 akumulátory, spíš kvůli tomu, že 2 menší někde umístí líp než jeden větší ale nemám ověřeno... Takový příklad na to ovládání. u 72 s origo předním tbz, mám pluh na sníh který má tlak cca 100atm.(na to mám i nafoukaný akumulátor(objem nevím ale asi kolem 0,5l), ta radlice je na ten traktor už dost a bez něj se s tím nedalo jezdit, strašný rázy na nápravu atd.). Pokud radlici zvednu a opřu se do hromady sněhu, dokáže to radlici stáhnout o cca 10cm jak to pruží, na práci je to na nic ale u tý radlice se tím dá žít. Čelňák bude mít ještě o kus delší páku než ten tbz s radlicí, takže to bude pružit ještě o kus víc...

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“