Čelní nakladače

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Čelní nakladače

#1006 Nový příspěvek od Sniper »

To označení znamená nosnost nakladače?
Pokud ano, není to už trochu moc?
Já mám Tytan MT 01 viz výše a jsem maximálně spokojený, ale do 100 tis určitě nebude.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Čelní nakladače

#1007 Nový příspěvek od konesak »

Ne, nosnost je 800kg nebo 1300kg, každý prodejce má označeno jinak https://www.balekservis.cz/IT-2600-PLUS-d9.htm

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní nakladače

#1008 Nový příspěvek od jurex »

Mám 2600plusko na 7245 a bohatě to stačí, vozím s tím silniční betonové panely 3x1x0,15

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Čelní nakladače

#1009 Nový příspěvek od Sniper »

Metaltech, nebo intertech, ono je to téměř jeden a ten samý werk.
Já mám nosnost 1.300kg a dostačuje nad hlavu.
V klidu uzvednu plnou lžíci hnoje a pak jezdím po předních. Samozřejmě jsem to jenom zkusil, jinak to nedělám, chudák přední náprava.
Ono ta nosnost při té páce dělá divy.
Nechtěl bych vědět jaká síla působí v ten moment na středový čep a svisláky.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#1010 Nový příspěvek od jojo7011 »

Mna este furt laka Hydrometal AT 10, ale po mojej skusenosti s polskym nakladacom uz nemam odvahu.

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1011 Nový příspěvek od Míšánek »

Mam Intertech na 10045 jen na hobby použití doma a zatim nemam výhrady. Sice mi namontovali tlumič razů, ktery tedy moc netlumí (údajně je moc malý na velky průměr pístnic) nicmene dnes mi prodejce volal, že mi zasílá tlumič nový, větší, ktery by už měl šlapat tak jak by měl.

Ale počítej teda s tim, ze dnes už za +/- 100 tyček fakt nic normálního a funkčního neseženeš

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Čelní nakladače

#1012 Nový příspěvek od konesak »

Jen pro zajímavost, nechal jsem si nyní ty nakladače nalepit. Tak it 2600 plus vychází na 95 tis. Bez DPH a it 1600 na 115 tis. Bez DPH. Plus je třeba započítat přípojné nářadí montáž a podobně.

Míšánek
Příspěvky: 846
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Čelní nakladače

#1013 Nový příspěvek od Míšánek »

No já myslel spíš cenu s DPH, protože ne každý má možnost si to odečíst.
Jinak mě tuším loni před svátkama vyšel ten it 1600 se zesílenýma pistnicema, tlumičem rázů a montáží na 150 včetně

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Čelní nakladače

#1014 Nový příspěvek od Sniper »

Známý má lehký čelní nakladač, určený pro traktory bez předku. On ho má sice na 6945,ale používá ho s rozumem.
Výhoda nakladače je, že stál cca 50 tis Kč nový, včetně technického osvědčení, má podvázání.
Je to úplně základní verze, firma nabízí i větší a lépe vybavené.
Firma Malfarm, paní na o telefonu je prý taková nevrlá, musí se na ni opatrně ;-)
Kontakt :‪724184013‬

Obrázek


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Čelní nakladače

#1015 Nový příspěvek od jean »

Jak hento dokážu vyrobiť a predať so ziskom za 50000Kč???

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Čelní nakladače

#1016 Nový příspěvek od Sniper »

jean: Netuším, máš tam kontakt, zavolej si ;-) 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Čelní nakladače

#1017 Nový příspěvek od jean »

Ja nemám traktor :( Len sa divím, že to dokážu predávať za tie peniaze. Nič za tým nehľadaj.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Čelní nakladače

#1018 Nový příspěvek od Sniper »

Nehledám, ale taky sám nevím. :-/
Neznám kvalitu a zpracování.
Jen vím, že tu byl požadavek na levný nakladač a známý jeden takový má, který využije 10x ročně.
Tak jsem ho požádal o fotky a kontakt 8)
Víc je už na zájemcích...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladače

#1019 Nový příspěvek od jojo7011 »

Tento nakladac ma moj kamarat na 7011. Cena je taka preto, ze naozaj vyzera akokeby poliak porezal staru branu a pozvaral z nej nakladac. Tento nakladac na traktor bez predku dostacuje, akurat traktor nedostacuje nakladacu. Bez predku je to naozaj trapenie. Mal taku predstavu, ze na prinesienie velkeho gulateho balika a vypratanie kobulaniek to bude stacit. Ale mylil sa. Viac ako 2 roky sa s tym trapil az si nakoniec kupil UNC. Realita je taka, ze bez aspon 500kg protivahy v TBZ ( nosil mulcovac ) sa stym nedalo vobec robit. Uzavierka v kuse zoslapnuta, aby sa s tym dalo pohnut ( s protivahou ). Pokial bolo sucho tak este jaks taks. Ked zaprsalo tak to bolo nepouzitelne. Koklo premarneneho casu kym sa s balikom sena doslova po centimetroch prehrabal z bodu A do bodu B. Za ten cas mohol mat ten balik uz davno pregulany po zemi. Dalej pripominam, ze 2x zohol tiahlo riadenia. Potom mu ho niekto prerobil na to hrubsie z xx45. Co pozeram inzeraty po bazosi, tak obcas vyskoci traktor s predkom a tymto nakladacom. V kazdom inzerate je na fotkach vidno, ze je sami zvar. Proste ked na ten nakladac pritalaci traktor s predkom, tak to uz je na neho moc. Vseobecne investicia do CN na traktor bez predku je dost diskutabilna. Ide oto ci sa clovek chce zabavit, alebo marnit drahocenny cas. Mam na traktore s predkom a samosvorom CN a aj napriek protivahe v TBZ ( mulcovac necelych 500kg ) a kolkokrat som ostal stat. Bez predneho nahonu a hlavne samosvoru by som nespravil vobec nic.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Čelní nakladače

#1020 Nový příspěvek od jean »

Jojo7011, nerozumiem, to tak odľahčí prdelku traktora, že zadné kolesá nemajú trakciu? Či v čom je problém?

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“