Podkop dabaki otazka

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
ferdy91
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 12, 2021 9:20 am
Bydliště: revuca

Podkop dabaki otazka

#1 Nový příspěvek od ferdy91 »

Zdravím vás
Chcel by som sa poradiť ohľadom kúpi podkopu dabaki 7600 resp 6600.
Lenže mam trosku technickú otázku.Traktorik mam tomo vinkovic 821 mal by mať 22 koní to je vpohode.Podkop dabaki bh6600 píše od 18 koní a v lyžici trhaciu silu 560kg avšak typ 7600 tam už má cez tonu ale výkon traktoru od 25 koní.Teraz otázka budú tie 3 kone tak strašne chýbať v sile podkopu? Pracoval som na unc kde keď som ho velmi zaťažil zdochol ale keď som s pakami narabal jemne išlo to pekne.Predpokladam ze by to bolo podobne alebo úplne niečo iné? Keby mi niekto vysvetlil ze ako to je.Nahovarali ma aj s unc spraviť podkop avšak za malotraktor kde 3bod zdvihne možno okolo 500 600kg nereálne a pre mňa veľmi ťažké zložité na úpravy aj keď životnosť je asi niekde inde
Zatiaľ ďakujem :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Podkop dabaki otazka

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Ohladom podkopov mám len teoretické vedomosti, ale niektoré veci budú spoločné aj s čelákom. Takže v prvom rade by som si zistil váhu toho tvojho Vinkoviča. Pretože ak je trhacia sila viac ako tvoja váha tak jednoducho budeš ťahať traktor a nie to čo chceš trhať.
Ak sa mýlim bagristi ma opravia. :typek:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5462
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Podkop dabaki otazka

#3 Nový příspěvek od thovt »

Slavia 2s90a když je dobrém stavu tak je tahoun v otáčkách 2100 min-1, když budeš poslouchat motor zda to bere bude to fungovat, skálu trhat nebude.

ferdy91
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 12, 2021 9:20 am
Bydliště: revuca

Re: Podkop dabaki otazka

#4 Nový příspěvek od ferdy91 »

Váha by mala byť okolo tony cca nakoľko celak tam už je a ten ma svoju váhu tiež :) len ono celak ide cez svoj hydraulicky okruh a tam viem ze keď je prázdny na voľnobehu dvíham vpohode keď ho naložím a nemám vzadu váhu tak ma preklapa ale čo sa týka váhy tak keď je to plne naložené tak trosku ozaj trosku pridám plyn a s prehľadom to dvíha nie až tak rýchlo ale dvíha rýchlejšie ako unc co som mal v ruke samozrejme tam bola váha iná tu nakladam možno tak 300 400kg
A motor mam iba 1 valec tak sa obávam ci to potiahne aj keď vlastne cerpadlo by malo ísť do kardanu.Ako on sám motor má sily dosť aj keď je to len 1valec neviem ci sa mi stalo ze by som ho zadusil dokonca aj keď som s lyžicou rypal tak vždy to ostalo vysiet na tom ze som kolesá už šmýkal ale nikdy ze by zdochol od preťaženia.Kamos co ma benzínový motor tak není šance trosku ho zatlaci a hneď je zdochnuty

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Podkop dabaki otazka

#5 Nový příspěvek od mufik »

Měl jsem BH 6600, nejdřív jsem pro pohon použil benzín Hecht 10 hp, potom jsem koupil dvouválec Kubota 14 hp, oba dva bez problémů zvládaly pohon čerpadla. Takže Vinkovič si myslím že to motoricky dá jak nic. Váhově to bude taky bez problémů, zapřeš se na patky a můžeš hrabat. Skály s tím sice trhat nepůjdou, spoustu práce to ale rozhodně ušetří.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

ferdy91
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 12, 2021 9:20 am
Bydliště: revuca

Re: Podkop dabaki otazka

#6 Nový příspěvek od ferdy91 »

No ako bh6600 to viacmenej viem ze to potiahne ale tu bh7600 ci by to utiahlo jedna sa mi hlavne o tu trhaciu silu a keď je rozdiel v peniazoch doslova drobné tak prečo ne :)

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Podkop dabaki otazka

#7 Nový příspěvek od mufik »

Tak motor byl 13hp, 10kw. Už je to dost dávno tak si to úplně přesně nevybavuji. Práce s tím byla celkem v pohodě, jenom vůle byly u nového stroje strašné, cca 0,3-0,5mm, ale na to se dá zvyknout. Pořád lepší než krumpáč a lopata.
https://www.youtube.com/watch?v=TLot8BHWm4o
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

ferdy91
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 12, 2021 9:20 am
Bydliště: revuca

Re: Podkop dabaki otazka

#8 Nový příspěvek od ferdy91 »

Kokso tak to kope celkom solidne aj rychlo necakal som ze to ide tak rychlo skoro bez namahy tak to predpokladam ze asi ten moj vinkovic by to ozaj mal zvladnut celkom vpohode normalne som sokovany aka rychlost tam sla lebo na yt som videl ako s tym kopu ale ta rychlost strasne pomala ale toto je uplne neco ine

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Podkop dabaki otazka

#9 Nový příspěvek od mufik »

Ono hodně záleží na praxi. Pokud už s tím chvilku děláš tak ovládání dostaneš do podvědomí a nemusíš se dívat na páčky a přemýšlet kterou a kam potáhnout. Potom si můžeš přidat na průtoku oleje do hydrauliky (zvýšit otáčky čerpadla). Tím se zvýší rychlost práce. Taky si musí obsluha zvyknout u tohoto podkopu na dost šílené vůle v čepech ramen a otoče a tomu přizpůsobit ovládání. Je tam i nešťastně udělané přepákování na lžíci, je potřeba úprava, lžíce se málo otvírá. Jinak žádný zásadní problém nebyl, sem tam nějaká hadice. Měl jsem ho cca 3roky, udělal kus práce. Pak jsem pořídil tunový pásový a podkop šel do světa.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“