Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně?

#16 Nový příspěvek od *123 »

To sice jde, ale musí se přivázat deska dolu k rámu, někam do míst, kde se rám podkládá, když chceš ještěra zvednout

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně?

#17 Nový příspěvek od *123 »

Jo a s neterénním ještěrem na měkku, při přejíždění s prázdným, býval problém spíš vzadu než vepředu. Přední kola větší a širší než zadní, jde dát i dvoumontáž nebo balóny a jde si při zaboření pomoct. Ale vzadu malá kolečka, větší a širší se tam většinou nevejdou kvůli závaží a rejdu a když se zadek zabořil, tak nejlíp jeřáb.
Nic, jdu se hádat do hospody

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně?

#18 Nový příspěvek od bourač »

jj, chtělo by to nějakou přípravu. V suchu, v teple na hale když není co dělat. Kdo je připraven není překvapen.
Lepší než pak běhat po pozemku s hupcukem, když jsi sám a jiná technika není k dispozici.
2tunovým Hupcukem ji stejně vytáhnout nelze. Lze jí uvázat za vršek věže a nahnout do boku, jednu stranu, podložit.
Pak druhou stranu... :jazyk:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně?

#19 Nový příspěvek od ota »

Ty Bourači a štorcák hever nemáš? Už jsem asi 2x dobejval ještěrku štorcákem. No je pravda, štorcák dám odhadem do těžiště z boku. A ta vyhoda je boky z asi 8 plechu. Podložím patku kusem fošínky, spodní nos štorcáku pod boční rám ještěrky a zvednu jednu stranu, podložím kola a pak druhou stranu a podložím ji. Mám tuším 10tun a druhej štorcák 5 tun. V pohodě dávají. Ale tohle to jde dělat jak píšou kluci vpředějc, na pevnějším podkladu. Jako když jen sjedeš třeba ze spevněné plochy do hlíny, trávy.
U mě už taky docela pomohlo když jsem se hrabal na malé zahradě pohodit pod kolama štěrkem a chytlo se to a vyjel jsem a bylo to na hlíně.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně?

#20 Nový příspěvek od bourač »

štorcák mám, jedno z fakt neoblíbených nářadí. :nos:
Možná bych ho na tý ještěře mohl nechat natrvalo vzadu za sedačkou.
Jako přídavnou zátěž. :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#21 Nový příspěvek od honzauta »

Já mám Clark 1,6 t, zdvih 6 m na malých kolečkách. Stále mám vzadu nachystaný vazák ( lano na tahání ), když zapadnu, tak vytáhnu malotraktor, dám tam plazivou rychlost, zápřáhnu VZV a sám takhle VZV vytáhnu. Když ji potřebuji potlačit, tak dám mezi závaží a přední rám malotraktoru trámek, dám tam zase plazivou rychlost, doběhnu do VZV a jedeme. Žádný problém.

Předtím byl Clark 1,2 t zdvih 3,2 m ten byl lehčí a měl i nějaký vzorek na kolečkách tak v terénu jezdil mnohem líp.

Ještě před tím dvouválcová naftová desta 1,6 t, ta měla nafukovací kola, s ní se dalo jezdit i po loukách - dělal jsem s ní stohy sena. Horší to bylo na hale, nastartoval jsem a hned celá hala vyuzená a já přidušený.

Takže nyní pohon na LPG a lano na vytažení....

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#22 Nový příspěvek od Fizz »

Jestki máš rozpočet 200, tak si můžeš koupit vozík a k tomu v3s jeřáb.... (Jako já 8) )

Navíc ten vozík si můžeš přehazovat jeřábem až zapadnes.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#23 Nový příspěvek od oco13 »

Ja len tak mimo tému - v robote čo máme elektrické 5tonky tak to sú obludy - velkosť asi ako V3S - len kratšie. :typek: Servisák chlapom ukázal ventily čo treba pritiahnuť a potom na hale vidíš vozík 5t a vezie nástroj 6200kg :shock: a ešte má zadné kolesá na zemi. :typek:

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#24 Nový příspěvek od Fizz »

A záruka v pi. Pojištění se nevztahuje, atd.

Rozumný řešení do provozu ve fabrice.

Mimochodem to stejně hodí na operátora vozíku, pokud hmotnost nakladu překročí jmenovitou manipulačního prostředku nesmís ho použít i kdyby to měl zvednout. Pokud nevíš kolik má nesmíš zvednout. Atd.

Překročení nosnosti o 30%. Hadej kdo to obsere az se něco stane.

Mimochodem komu tím přispějete? Korejci? Fauwé?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Robíme pre vela automobiliek - také úchyty ISOFIX robíme my a ešte jedna fabrika v amerike - a berie to celý svet.
Naposledy upravil(a) oco13 dne ned pro 04, 2022 11:44 am, celkem upraveno 1 x.

JosefD
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 14, 2016 5:11 pm
Bydliště: Dobříš

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#26 Nový příspěvek od JosefD »

Já mám právě zpevněnou cestu (roky uježděnou) jenom k dílně, takže od vrat do dílny bych se dostal i bez dvojmontáže. Horší je, že třeba trámy nebo železo skladuju na paletách různě po zahradě, kde je v létě jenom tráva na senoseč a tam je to měkké za sucha..za deště by se mi tam Desta asi zahrabala. Navíc tam jsou ovocný stromy a i ten teleskop má pod nimi problém projet.
Takže váhám, do čeho vlastně jít....musí to jezdit po trávě, zvednou aspoň 2,2t (zatím nejtežší stroj co jsem dělal) a nesmí být moc vysoká. Je fakt, že ta terénní Desta už je asi moc velká.
Je to dilema, ale ta závislost na jiných je úplně nanic.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#27 Nový příspěvek od pavel sk »

Aj ked je velka tak do terenu by som len terennu napr. Destu DVHM 3222. Clovek by neveril kde všade sa nou da dostat aj ked ma mensi rejd. Jazdil som s nou aj v pripravni krmiva v maštali v stiesnenych priestoroch, ked sa menili dopravniky krmiva a pod. veci. Po ceste na cestnom prevode vie docela uháňat. V terene a na poli sa nestratila pokial bola dobre obuta. Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#28 Nový příspěvek od ota »

To JosefD a co se podívat informativně po menším manipulátoru, nebo kloubovém nakladači? Tady mají takového prcka manipulátor JCB. Jezdí s tím v budovách, uskladňuje koule se senem. Nebo vyhrnuje hnůj. Ale i do terénu s ním jezdí. Občas nakládá i v lese. Měli jsme ho půjčenej na zahradě na manipulaci se dřevem. Kupodivu hodně unese na vidlích, otočí se na pětníku a pro ježdění po zahradě krabí chod dobrá vychytávka, neprojezdí koleje. Navíc má to výsuvné rameno. Takže když by udělal marast, vysune rameno a zůstane stát na pevné cestě. Nebo mi s větším manipulátorem dával obráběcí stroje do dílny. Ramenem vsunul soustruh, frézku až dovnitř.
Na průchodnost terénem super věc. Pohon všech kol.
Jinak s nosností zdvižky, dřív jsem se s níma najezdil moc. Linde 10 tuna dala balíky plechu 1250 mm široké na vidlích v pohodě 12,5 tuny. Zadní kola šly po zemi. Jednou jsem vezl řezačku Cllas s ulomeným předním kolem. Sundali tu přední lištu, já z předu zajel ještěrkou a zvedl ji do vzduchu. Přivázali řezačku řetězama k ještěrce a já ji vezl ze silnice do oběktu družsrva. Zadní kola měla řezačka na zemi. Do kopce museli zapřahnout Fenda traktor do závěsu řezačky aby mi pomohl vyjet kopec. Dával jsem tu tenkrát i fotku. To byla asi nejtěžší a nejblbější věc co jsem na vidlích měl. Hrozně nestabilní věc. I když na vidlích byly gumové podložky.

JosefD
Příspěvky: 31
Registrován: pon bře 14, 2016 5:11 pm
Bydliště: Dobříš

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#29 Nový příspěvek od JosefD »

Bohužel, teleskop za 200tis. nekoupím ani vytažený ze dna moře. Ten je úplně mimo rozpočet. Je jasný, že je to úplně jiná liga, ale já ty stroje dělám defakto jako koníček a i tu Destu si budu muset doma obhájit. Nemůžu celý výdělek utratit za nářadí, ikdyž by se mi to líbilo. :D

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Jaký VZV pro použítí v domácí dílně

#30 Nový příspěvek od Fizz »

Tak v3sku nebo Hona s hákem. A k tomu nejakyho prcka na šoupání po dílně.

I když te asi levněji vyjde dlažba nebo zpevnění míst kde jezdíš a pouze ještěrka.

Je treba si uvědomit že mašina co zvedne pres 2t bude mit sama >4t. Zvedneš 2t budes mít cca 6t na přední nápravě... Krom zaboření to můžeš i převrátit. Tolikok zatížení.

Nebo koupíš něco na co naordinujes rameno popř takové zvedací zařízení co ti bude vyhovovati.

Třeba něco takového:
Obrázek

Tovární vyrobek mimochodem.

Video v akcí:
https://youtu.be/Ys5ca0DUXE0
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“