podkop nebo nakladač?

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

podkop nebo nakladač?

#1 Nový příspěvek od Buggy »

Ahoj všichni,

protože jsme tady zapadali sněhem, zase mám o čem přemýšlet. Chtěl bych za velkého japonce (1500 kg, 35 koní) buď podkop, nebo nakladač typu unhz. Chci si s tím vybrat kompost (na oboje drapák), kopnout díru na stromek, sloupek (tam zase nevím, jak moc je ten UN použitelný) a tak, možná vrták a drapák na kupatinu. Žádné velké kopání, mám možnost velkých bagrů 2-20t, ale prostě hračku místo lopaty. Rád bych se vešel někde do 50000. Co je použitelnějsí k chalupě? Na podkopu se mi líbí že je menší, obratnější, nesený, nakladač zase dosáhne víc, ale je to kus nábytku. Co myslíte vy?

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: podkop nebo nakladač?

#2 Nový příspěvek od Jindra »

a co nakladač do ramen - není to plnohodnotný podkop ale zase je obratnější než třeba UNHZ 500 na podvozku, nebo NUJN100 ( pokud není jako nesený) nebo nějaká obdoba. Nevím teda jak by ta kubota zvládala třeba Mikruse, A1 (T350) váží nějakých 330 kg, dosah je sice menší (cca 4m) teoreticky by měl zvládnout 350 kg zvednout, nemá teleskop ale svou práci udělá, hrábnout se s ním dá i když to na velké kopání není, nemá boční posuv, drapák taky má . Třeba 4011 (proti kubotě sice větší traktor) zvládá nakladač v ramemách a káru nebo vlek v závěsu takže když se jede někde dál tak stačí jeden traktor zak že se ramena zvednou nadoraz nahoru a závěs se posune úplně dolů a zapřáhnout se dá.

třeba takový nakladač do ramen:
https://www.youtube.com/watch?v=VzKjxheg5hk

https://www.youtube.com/watch?v=YEVKM-CohsY
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: podkop nebo nakladač?

#3 Nový příspěvek od Buggy »

To jsem asi špatně řekl, obojí by mělo být do ramen. Unhn - nesený, má ale 900 kg, to by chtělo převážet drapákem dopředu. On tady sice jeden unhz stojí v kopřivách, ale na tom bude špatně úplně všechno.

Zatím se mi nejvíc líbí asi toto:
https://polnistroje.cz/produkt/hydrauli ... daci-ruka/

to je jen ruka, k tomu bych vzal rotátor a udělal kombinované kleště na klest/hnůj a podkopovou lopatu. Ty malé podkopy za japonce jsou fakt krátké, to je na kopání vodovodní přípojky, asi víc využiju ten nakladač.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: podkop nebo nakladač?

#4 Nový příspěvek od Jindra »

jo tak to jsem blbě pochopil :) malé podkopy jsou fakt malé to ten nakladač je víc univerzální ( nebo ta ruka)
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: podkop nebo nakladač?

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapci, prepáčte že budem úprimný ale - máte privelké oči. :tyty:
Dole na dvore mám "velkého" japonca 26Hp 1450kg a 4 metrové rameno ho tak položí na bok ako halušku. Pozrite si ešte raz tie videá a aj ich názvy - je to nakladač za TRAKTOR teda stroj s váhou 4 - 5 ton a aj s tým to cvičí jak fras.
Mám obavu aby ste niekto nedopadli takto http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 9&t=116276
Mne môžete veriť ja som už pár krát traktor polámal. :typek:
HMOTNOST HYDRAULICKÉ RUKY 400 kg
Aby som na 1450kg ťažkom traktore v ramenách vedel nosiť550kg tak vpredu mám zavesených 100kg a je to ltt.
Takže ruka 400kg , náklad 300kg na 4m páke - no možno sem kukne niekto kto to spočíta, ale ja tvrdím len tak od oka že niečo povolí. :-/

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: podkop nebo nakladač?

#6 Nový příspěvek od Jindra »

psal jsem že na japonce by to bylo asi moc. Mám zkušenost jen se 4011 a ta bude o 1,5 tuny těžší
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: podkop nebo nakladač?

#7 Nový příspěvek od oco13 »

A o 30 cm širšia - najmenej. 8)

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: podkop nebo nakladač?

#8 Nový příspěvek od Bronťo »

Ahojte tak uz sa musim zapoit velmy podobny nakladac mam a myslím ze 1500 kg japonec ho zvladne zacnem takto oco13 nakladac vazi 400kg je neseny v ramenach co 1500kg traktor uveze zo zavazim cca 100kg napredu i po miernom kopci ked pracuje stoji packama na zemi cize je vaha bremena prenesena ciastocne na nohy a hlavne na tah 3 bodu ten musi byt ni pevnejsi aspon z centymetroveho matrosu a 25 cap 3 bod musi byt aspon 30 zavytovka alebo pasovyna pry otoceni do boku pry 180* plnom vylozeni do 200kg stoji na packach az potom sa vaha bremena prenasa na ramena ale to ustoji aj japonec ja som stym dvyhal max 500kg bolo to nahrane ale zvladol to no a 25-ka vazi 1800 bez zavazi a tak jazdim po brehoch a mal ho i kamos za 3011. Jak bolo pisane neni to drak ale 10 blbych z krompacem a lopatu minimalne vyrovna.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: podkop nebo nakladač?

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Ja vám držím palce len som načrtol pohlad z tej strany že - vycálujem 3t ojro za nakladač a potom zistím že ho neviem použiť :-/ aby nebolo velké sklamanie. 3011 aj Z25ka sú o hodne širšie ako japonec. tipnem cca 30cm. Vychádzal som zo svojich nácvikov z vežou do trojbodu, čelákom a aj žeriavom.

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: podkop nebo nakladač?

#10 Nový příspěvek od Bronťo »

Len rozdiel je vtom ze ty mas petku nauzko vpodstate paku drzi len vaha traktora desto ten nakladač ma v zaklade sirku patek 170 180 a po vysunuti az 220 takze vedla 150 cm traktora to stoji 20 -30 cm rakze na nej to stoji a psoby min tretinou pokial ma obojcine ramena az polovycnou vahou protivahy traktora, to by sa inak vsetky zeriavy a oolosiny prekacovali ide o tie petky ze su min v obrise stroja ak ne jasne vsetku vahu drzi traktor na pneu a to je naboku hnet


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: podkop nebo nakladač?

#12 Nový příspěvek od oco13 »

To by bolo najrozumnejšie, lebo pokial je to domáca výroba tak sa to dá vylepšovať postupne, ale rezať do kupovaného. :-/ Ano, buď požičať alebo zájsť k niekomu kto také má a pozrieť si to v reale. 8) Mne sa zdá že 4m rameno nemá ani Bielorus.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: podkop nebo nakladač?

#13 Nový příspěvek od Jindra »

pak je tu ještě hmotnost břemene, třeba ta ruka co poslal Buggy unese 300 kg, Mikrus A1 (T350) unese 350, vlastní váhu má 330. takže i kdyby to zvedlo jen 200 kg a to se dá omezit pojišťovákem nebo i velikostní pístnic aby prostě víc nezvedl tak je to pořád lepší než to zvedat ( nakládat) ručně :)
a 500 nebo 300 kg na 4 m rameně je sakra rozdíl.
ale ano nejlepší mít možnost to někde vyzkoušet
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: podkop nebo nakladač?

#14 Nový příspěvek od Buggy »

Beru to tak: tento týden dělám se zatravňovací dlažbou - 27kg kus. V hydraulické bedně, co má tak 150 - 200 kg jich uvezu 30 a odlehčuje se mi předek. 500 kg uvezu v ramenech na plný céres. Počítám s tím, že neuvezu najednou nakladač i vlečku, ale to mi nevadí. Při nakládání to bude zapatkované, a nebudu zvedat co to dá - vždyť to mám na doma a mám čas.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“