Kleště na balíky

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Kleště na balíky

#1 Nový příspěvek od radek.bazant »

Zdravím. Poraďte prosím jaké kleště na balíky mám koupit nebo co se osvědčilo. Potřebuji je na senáž budu to mít na UN 053. Jaký je rozdíl v jedno / dvou pístové?

Je mi jasný že se úchyt bude muset předělat

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kleště na balíky

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Podla toho čo tu čítam , tak väčšina používa špice. 8)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Kleště na balíky

#3 Nový příspěvek od Veteranista! »

ne všichni a asi zafoliovanou senáž jsi nepropíchneš hrotami.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kleště na balíky

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Ja len preto že som tu ešte nečítal o nikom kto má kliešte :-/ na tú foliu dosť často pozerám popri cestách a zdá sa mi to neekologické. Sieťka je podla mňa lepšia seno by malo dýchať po celú dobu. Ale ja som len laik , seno som dorábal volakedy a sušil na kôpkach a potom na povale.
Ak by som si mal vybrať ako zákazník tak určite seno vo folii by som nekúpil. (možno aj preto, že som ju volakedy sám vyrábal)
radek.bazant píše: stř dub 14, 2021 10:24 am nebo co se osvědčilo.
reagoval som na toto :friends:
Kliešte za 1200eur a záves so špicami za 200 je tiež na zamyslenie.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Kleště na balíky

#5 Nový příspěvek od palobobo »

oco. oco troska po gugli senáž a seno veľký rozdiel. Prepichneš fóliu zničíš obsah

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kleště na balíky

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Sorry až tak vzdelaný v agrosektore nie som, volakedy sa zajacom robilo len seno :sorry:
Edit: Pali - čítal som postup prípravy a problémy s tým spojené a :shock: zase by som to od nikoho nekúpil, lebo by som neveril, že to robí tak dôkladne ako sa má. :hm:

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kleště na balíky

#7 Nový příspěvek od radek.bazant »

Jasný chlapi, potřebuju to na balíky senáže. Špice na seno/slamu to máme. U mě kleště využít na rovnání balíků senáže z balíčky na plac.

Ta ekologie při senáži asi trpí. Fůra fólie a sítě z baliků. Ale co se dá dělat.. kravám a ovcím to chutná.

Abych to upřesnil bude se jednat o balíky 125-135 cm v průměru. Desítky kusů. Né tisíce.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kleště na balíky

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Ešte raz sa ospravedlňujem, fakt som nevedel, že aj tráva sa silážuje :pohlavek:

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Kleště na balíky

#9 Nový příspěvek od palobobo »

ja mam nakladač hydrometal a k nemu aj od nich príslušenstvo. robia aj kliešte na balíky.

http://www.hydrometal.pl/en/product/bale-grabs/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kleště na balíky

#10 Nový příspěvek od Leo »

oco13: Senáž a siláž jsou trochu jiné pojmy. Zjednodušeně, senáž je balík zavadlé píce, který se olepí folii a nechá se tak zakonzervovaný. Když se naruší folie, balík senáže hnije a zkazí se. Proto se s balíkem musí opatrně manipulovat, aby folie zůstala celá. Na špici ho můžeš vzít, když balík otevřeš a dáš ke zkrmení. Proto je nejlepší, když se balík na baličce zabalí v místech, kde zůstane uložený. Samozřejmě, probíhají tam nějaké děje jako u siláže.
Siláž je nařezaná kukuřice, která se naveze na jámu, udusá, a zakryje plachtou. Pak se z té jámy většinou vyřezává na krmení.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kleště na balíky

#11 Nový příspěvek od radek.bazant »

Tak jsem rád, že jsme si vyjasnili pojmy. Jen jako vsuvku doplním, že siláž (řezaná kukuřice) se dnes kromě šlapání na jámu dává do vaků a také se da balit do balíků jako senáž. Ale to moc vidět není.

Takže zpět k tématu - kleště na balíky.

Jaký je rozdíl v jedno / dvou píst provedení? Fakt netuším..

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Kleště na balíky

#12 Nový příspěvek od tomous »

Mám dvoje jednopístový jedny Mandam a druhé inter-tech. Oboje 8) Dvoupístový jsem ani nezkoušel-nějak se mě nelíbí....

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kleště na balíky

#13 Nový příspěvek od radek.bazant »

Já furt nevím v čem jsou jiné ty dvopistove? V pohybu to být nemůže. Fakt netuším. No asi skončím u něčeho z bazose styl cena vytězí a uvidíme..

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kleště na balíky

#14 Nový příspěvek od Shrek »

Kolegovi jsem na loni objednaval od tohohle typka https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... t&kitx=ano
Faktura je polska, pokud jsi platce tak je tam dph 0, doprava v cene, cca 14dnu od objednani to polak dovezl.
Nevypadaj spatne, a zža 13500 kc bych to delat nechtel ani omylem.
Jendopistove jsem mel pujcene a z tehle rady levnych bych to nechtel, takze se vzaly 2pistove.
Zatim za sebou moc nemaj, jen nalozit a slozit asi 300baliku senaze, takze s vydrzi a kvalitou neporadim.
jednopistaky ma asi za 12tis, nenbo tak nejak
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Kleště na balíky

#15 Nový příspěvek od Steve01 »

Při prohlížení odkazu, který vložil Shrek, jsem zjistil, že dotyčný má v nabídce také kleště, které několik let používám, a jsem s nima naprosto spokojený - prodává je pod označením "Kleště na balíky do TUZ / EURO" za 15000,-. Akorát ty moje nemají úchyt pro trojbod, jinak jsou konstrukčně téměř stejné. Koupil jsem je kdysi na bazoši od někoho, komu přebývaly... Kromě sena a senáže v nich občas vozím haluze, vaky s obilím, atd. (tunový vak udrží bez problému).

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“