Elektické ovládání nakladače Humpolec ND5

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
swamper
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 03, 2021 9:33 pm
Bydliště: Brno

Elektické ovládání nakladače Humpolec ND5

#1 Nový příspěvek od swamper »

Zdavím, mám na traktoru nakladač Humpolec ND5 (bohužel nevím přesný typ, rok výroby je 1990). Nakladač se ovládá eletricky tlačítky. Teď mě odešlo naklápění vidlí a problém bude velmi pravděpodobně v té cívce co spíná hydraulický ventil (omlovám se možná za nepřesnou terminologii). Nevíte někdo prosím jestli se dá ta cívka sehnat někde jako náhradní díl? Nebo alespoň jak ji rozebrat? Mám podezření na uhnilé dráty k té cívce, ale vypadá nějak zalisovaná a ani netuším jak ji rozebrat.

Předem díky za jakoukoli radu.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Elektické ovládání nakladače Humpolec ND5

#2 Nový příspěvek od red.bill »

Z některých se cívka sundat dá. Ty tam máš ještě určitě původní starý RSE1-06 cosi, tam nevím jestli se dá samotná cívka vyměnit. Prvně odpoj konektor od cívky a proměř jestli ti napětí dojde až do konektoru(klidně můžeš mít přelámaný kabel ND5-014(9) - měly rozvaděče vpředu na výložníku), klidně mrkni i do toho konektoru jestli tam neuhlily kabely, jsou tam jen na šroubek. Původně to bylo jinak ale Jestli tam jsou starý tlačítka T6( https://aukro.cz/t6-sada-tlacitko-vypin ... gJ3TfD_BwE ) tak klidně může být mrtvá ta spínací jednotka pod tlačítkem nebo povypadlá a nesepne. Cívku na rozvaděči proměř mulťákem na odpor. Buď nějaký odpor bude = cívka dobrá, nebo bude nekonečný = cívka přerušená. Jsou tam asi 3 konektory, dva menší proti sobě to by měli být vývody cívky, jeden větší to by mělo být uzemnění(tady nezapojeno, používá se při ovládání na 230V). Jistě tam bude i nějaký konektor když nakladač odpojuješ od traktoru, v něm může být taky problém...

swamper
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 03, 2021 9:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Elektické ovládání nakladače Humpolec ND5

#3 Nový příspěvek od swamper »

Tak zahada vyresena, vsechno jsem to znovu promeril a problem byl v zasuvce ktera je vyvedena z kabiny a do ni je pripojena kabel ktery vede prave do toho "rozvadece" na vylozniku. (V uvozovkach, proto, ze nevim co tam bylo puvodne, ale ted je tam normalni venkovni instalacni krabicka a v ni cokolada.) Resp. v tom jak je propojena zasuvka a ten konektor od kabelu, je to takovy vachrlaty a bohuzel matouci bylo ze nekdy to fungovalo a nekdy ne, podle toho jak se zrovna ten kabel pohnul. Takze kdyz jsem to meril prvne, dostal jsem se skoro az k civce a pak se to hnulo v tom konektoru u kabiny a rozpojilo tam...

Jsem rad, ze to neni v te civce, protoze prave primo na ty konektory civky se nemuzu dostat. Vypada to, ze ty dratky k civce vedou nejakou plastovou pruchodkou a dal se nedostanu, protoze ta civka samotna vypada zalisovana ve vnejsim pouzdru. Jestli se tohle posere tak nevim co s tim budu delat. Ale buh vi jestli je to origo nebo uz je to taky nejaky predelavany.

Kazdopadne velice dekuji za radu.

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Elektické ovládání nakladače Humpolec ND5

#4 Nový příspěvek od red.bill »

Osobně bych si tipnul, že tam byla obyčejmá 7polová autozásuvka k vleku. Nic jinýho se tady porádně nevyrábělo, když vynecháme vojáky tam se nějaký konektory vyskytovaly... Ten konektor z cívky sundáš velice jednoduše, povolíš ten středový šroub na něm(vyndat ti nepůjde, má "osazení" za to drží abys ho neztratil) konektor z cívky jen sundáš. Do samotnýho konektoru se dostaneš tak, že povolíš ten "šroub" kterým prochází kabel, tím ho "uvolníš". Konektor ze strany od cívky malým šroubováčkem opatrně vydloubneš z toho krytu. https://www.technikaprofarmu.cz/elektri ... -konektor/ Do samotný cívky nevlezeš...

swamper
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 03, 2021 9:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Elektické ovládání nakladače Humpolec ND5

#5 Nový příspěvek od swamper »

Jo, vypada to jako zasuvka k vleku, no jak jsem psal je to dost vachrlaty, nastrikam to aspon kontaktolem.

Takovej konektor tam prave vubec nemam. I bych to vyfotil, jak tam ty dratky vedou, ale moc se me nechce to znova rozdelavat kdyz to ted jede. Tak aspon zvenku to vyfotim a dam sem fotku pro info.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“