vysokozdvih do dílny

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: vysokozdvih do dílny

#16 Nový příspěvek od ITS »

Staníku. To co ukazuješ je ta protipádová pojistka. Pokud by ji tam neměl, tak by musel dát zpěťák na přívod od čerpadla, který by jistil prasknutí hadice od čerpadla. Tak jsem to napsal a tak jsi to nepochopil.
Mimochodem protipádová pojistka nereaguje na tlak, ale na průtok.

solf
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 23, 2021 12:15 pm
Bydliště: Milevsko

Re: vysokozdvih do dílny

#17 Nový příspěvek od solf »

Díky moc za všechny odpovědi a omlouvám se za nekončící dotazy. Myslíte si, že něco z níže uvedeného by se dalo použít?
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1308027 ... 200bar.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/131023 ... elnice.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1322419 ... rz-18l.php

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: vysokozdvih do dílny

#18 Nový příspěvek od stanik84 »

ITS : ale Desty to mají jištěné přímo u válce. Ne mezi čerpadlem a rozvaděčem. Dolů ta věž jde vlastní vahou. K čemu je mi jištění mezi čerpadlem a rozvaděčem, když praskne hadice mezi rozvaděčem a hlavním zvedacím válcem.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: vysokozdvih do dílny

#19 Nový příspěvek od ITS »

Staníku, nebylo by lepší dvakrát si přečíst vše, co jsem psal ??

Solf, všichni, kteří zde tvoří štípačky na dříví, tak již vědí, že náhodně nahromaděné věci se spolu nekamarádí. Čerpadlo si skoro za ty samé peníze poskládáš nové a na míru k věži a její rychlosti. Navíc je u všech hydraulických ojetin velká šance, že jsou metr od smrti.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: vysokozdvih do dílny

#20 Nový příspěvek od Šéďa »

solf
jak už zde padlo, chce to trochu znalostí, hledej, čti a bude to OK.
Už jsem tu jednou psal, že na tvoje parametry bude složitější sehnat věž, ty odkazy co jsi dal jsou krátké věže se zdvihem okolo 2,6m, maxi málně 2,8m. Ty budeš muset sehnat vysokou, aby zvedla do tebou požadovaných 3m. To platí pro duplex, tzn., že věž je ze dvou částí. Dělají se, ještě triplexy, ale těch je málo, jsou drahé, tam je věž nižšší, ale díky tomu, že je ze tří částí zvedá vysoko.
Pro tebe bude optimální čerpadlo s tlakem cca 120 - 200 bar maximálně a průtokem od cca 15 - 40 l, takže máš celkem velké možnosti něco sehnat.
Ten tvůj třetí odkaz by byl ideální s ohledem, že se jedná o nové věci a je to vše komplet, navíc tam má více variant. Ovšem je to o penězích.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vysokozdvih do dílny

#21 Nový příspěvek od oco13 »

Netreba hladať vežu z jašterky , ale aj z regálových zakladačov alebo ručných baterkových vozíkov. Na slovensku je komplet baterkáč (bez bateriek) a zdvíha do 5m za 400 eur . Teda by mal zdvih čerpadlo aj ovládanie. Ešte napíšem že na cz bazoši vídavam tieto pokazené vozíky aj pod 10T Kč.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#22 Nový příspěvek od Fizz »

Jo Fizzovi to chodi v "nouzovém" režimu.
Jednotka nakonec jiná, také šoupátkový rozvaděč, 1,1kW.

Zvih mám neco pres 5m, musim dodělat voditka. Ta věž jr poměrně pružná a při zatížení kolem tuny už to dělá 5cm od osy.

Jinak to maká dobře, teď dodělat logiku, koncaky, ovládání atd.

Jinak kdyby měl tazatel zájem mam tu triplex věž v dobrem stavu zdvih cca 4,5m.

Případně i nějakou HJ.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vysokozdvih do dílny

#23 Nový příspěvek od oco13 »

Ahoj kolko za ten triplex? staviam sa do radu ako druhý. :friends:

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#24 Nový příspěvek od Fizz »

Upřímně jsem kdysi za něj dal nesmysl, protože je z jungheinricha kterej umřel na pohonu pojezdu tudíž věž v cajku, nepoužil jsem ji neboť má asi o 5cm menší zdvih nez mi bylo třeba.

Má i příčný posuv.
Vidle též.

Mám v plánu ještě jeden výtah kopii toho co mam v procesu ale obavam se že opět bude těsně mimo potrebneho rozsahu.

Řekněme 15t. Plus přidám postřehy popř prohlídku toho zabudovanyho :)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vysokozdvih do dílny

#25 Nový příspěvek od oco13 »

Ak sa nepredá moj záujem trvá ale nerezervovať 15T je cca 600evri ak sa nemýlim. najskor musí padnúť covid, lebo teraz nemožem ísť ani do druhého okresu nieto ešte za hranice. :-/

solf
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 23, 2021 12:15 pm
Bydliště: Milevsko

Re: vysokozdvih do dílny

#26 Nový příspěvek od solf »

Shodou okolností jsem objevil věž z elektrického VZV a zítra bych jí měl přivézt. Mělo by k ní být vše potřebné pro zprovoznění, tak uvidíme. Zatím díky všem.

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#27 Nový příspěvek od Fizz »

To oco:áleží na co to chceš, za traktor je to skori škoda, na nějaký zvedák to chce nejakou s minimální provozni vůlí protože kdyz jedeš nahoru bude jak luk. A to je problém.

....

Jinak
Jedno kladkový lozisko máš dvojku, v triplexu je jich dvanáct resp 16, a to je ranec, já to měnil. Dneska bych to řešil UPEnosnikem, to jsem teď navrhoval jednomu zakaznikovi, a obdobou lyzinoveho voziku ale s širší roztečí vodících profilů, vez desty je poměrně úzká, zvedni balik 4metrovych trámů a zakyvej zs konec jak se to hybe, to samé bude dělat auto. Nebo klec nevo co na to dáš, a stabilizace dá stejně práce jako to udelat jak píšu výš.

Ideální je trapéz ale dva 8metrovy kusy co bych potřeboval ve srotu asi nenajdu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vysokozdvih do dílny

#28 Nový příspěvek od oco13 »

Zima zima , stále zima - Vysvetlím - vežu za traktor mám - nechce sa mi ju stále odpájať a zapájať. Čelák mám - som s ním dlhý ako jazvečík a čím viac naberiem tým skor mám zadok v lufte . Zase zle. Ostáva posledná možnosť - jašterka - to čo kúpim buď nikde neprejde, alebo je to široké a drahé.
Čo z toho vychádza ?? :D postaviť si vlastnú jašterku. 8) Pri vlastnej stavbe si navyše môžem parametre ušiť len a len na seba. Lebo to čo ja potrebujem aj tak nikto nevyrobí.
1,5 tony do 2m (auto, vlečka, bagy) a vyššie už len 70kg (ja) ale to zase hodne hodne vysoko, namiesto lešenia . Takže tak nejako. :friends:

Fizz
Příspěvky: 7940
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#29 Nový příspěvek od Fizz »

Jo, na to by ta věž byla cajk, příklonove pisty nahoru aby to bylo pěkné citlivý, příčný posun je taky dobrý když hledáš těžiště nějakýho krámu.

Já mam vzv do 8,5m, ale když si nahoře už to docela příjemné není, kyve se to i kdyz mrkneš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: vysokozdvih do dílny

#30 Nový příspěvek od oco13 »

Preto by som si ja dorobil patky ako má bielorus. Hlavne ak to na tie výšky budem používať namiesto lešenia. :typek: Inak syn v trnavskom PSA skladá z 8m výšky až tonu. Ale oni majú hore kamery a monitory plus nejakú kontrolu stability aby tam nerozbili pol skladu.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“