vysokozdvih do dílny

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
solf
Příspěvky: 25
Registrován: úte úno 23, 2021 12:15 pm
Bydliště: Milevsko

Re: vysokozdvih do dílny

#76 Nový příspěvek od solf »

Tak s radostí sděluji, že je zdviž zprovozněna. Motor, který jsem koupil se zvedacím zařízením, spouštím přes stykač ze dvou 12V baterií zapojených do série, ventil pro zvedání napájím 20V zdrojem od notebooku a ventil klesání mám připojený na regulovaný zdroj 3-12V, přičemž optimální napětí je cca 8V, při napětí přes 9V to padá moc rychle, při napětí pod 7V se už ventil nedokáže otevřít. Všem, kteří se mi snažili poradit, moc děkuji. Zde ještě odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=0eWiEr2 ... channel=MV
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: vysokozdvih do dílny

#77 Nový příspěvek od krajan »

ak by si chcel regulovat klesanie , pouzivaju sa skrtiace ventily s obtokom . Jednym smerom je to bez obmedzenia a druhy smer sa reguluje prietok ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#78 Nový příspěvek od Fizz »

8)
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#79 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

milda87
Příspěvky: 511
Registrován: úte čer 26, 2012 1:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: vysokozdvih do dílny

#80 Nový příspěvek od milda87 »

Ahojte,
musím si postěžovat,Vy se tady vrtáte v těch věžích a zdvihacích mechanismech.... A máte tuto problematiku tudíž v malíčku....
Moje babča ještěrka Toyota dosloužila a půjde na go motoru. Bez vozíku ale být nemůžu, tak jsem koupil náhradnici, elektrický vozík Caterpillar ep 15.
Protože potřebuji zdvih alespoň 3,2 m, sháněl jsem se po vozících se zdvihem alespoň 3,3 m. Což tenhle,co jsem pořídil má. Jaké je moje překvapení a zklamání když jsem ve finále v reálu zjistil že se věž zvedne jen do rovných 3 m!!!
Vzhledem k tomu že je slyšet,že na těch třech metrech narazí na mechanické koncové dorazy si myslím že někdo musel na tomhle vozíku vyměnit věž za jinou než je na štítku.
Zkoumal jsem teda leccos,ale abych metrem měřil, jestli výška zdvihu odpovídá tabulce na vozíku mě fakt nenapadlo...
Obrázek
Nebo vás napadá ještě jiné odůvodnění proč to nezdvihne do té výšky, co podle tabulky má?
Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#81 Nový příspěvek od Fizz »

Jestki spíš není jiný štítek.

Že to kecá o par cm je běžný.

Zádrhel tak být může, ony se některý stroje upravují treba aby nejebly do světel nebo stropu takže ani takový zásah se nedá vyloučit. Jestki je to vratný nebo né záleží na tom kdo to dělal.

Napadá mě i doraz v pístu ale lézt do toho jen pro "kontrolu".

Nemáš hodně proveseny řetěz kdyz je to úplně spadlý?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

milda87
Příspěvky: 511
Registrován: úte čer 26, 2012 1:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: vysokozdvih do dílny

#82 Nový příspěvek od milda87 »

Fizz píše: pát říj 20, 2023 9:53 pm
Nemáš hodně proveseny řetěz kdyz je to úplně spadlý?
Určitě dole volnější je, zítra na to mrknu. Ale to by musel být asi hodně volný u duplexu? Těch chybějících 30cm mi přijde dost...

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: vysokozdvih do dílny

#83 Nový příspěvek od Ready »

Řetěz mohli z nějakých důvodů zkrátit,vyměnit. Ty věže budou všechny na stejné brdo....vyjeď na vrch nadoraz a uvidíš hned,jestli rolny ještě mají kam jít(30cm je hodně,to uvidíš) nebo je věž na max. zdvihu a rolny dál jít nemohou,jsou na dorazech.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#84 Nový příspěvek od Fizz »

Pokud správně vidím překrytí duplexu a vrch tak je to na max. Ale ta fotka je na prd proto se ptám.

Nějakých 15 cm na věži dělá tvych požadovaných 30.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: vysokozdvih do dílny

#85 Nový příspěvek od Ready »

No dobře,ale na vnitřním výsuvu,ve kterém jezdí příčník s bočním posuvem pro vidle by pořád musel mít těch 30cm místa,tam je to o tom,kam dojedou rolny příčníku-píst a duplex by třeba ještě jely,ale rolny jsou na max,doraz.

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#86 Nový příspěvek od Fizz »

Pokud by byl kratší řetěz tak by musel mít 30cm uprostřed teleskopu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

milda87
Příspěvky: 511
Registrován: úte čer 26, 2012 1:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: vysokozdvih do dílny

#87 Nový příspěvek od milda87 »

Fizz píše: sob říj 21, 2023 8:05 am Pokud by byl kratší řetěz tak by musel mít 30cm uprostřed teleskopu.
Tolik tam určitě není.


Obrázek

Obrázek

milda87
Příspěvky: 511
Registrován: úte čer 26, 2012 1:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: vysokozdvih do dílny

#88 Nový příspěvek od milda87 »

Vršek věže když je dole.

Obrázek


Obrázek

milda87
Příspěvky: 511
Registrován: úte čer 26, 2012 1:26 pm
Bydliště: Plzeň

Re: vysokozdvih do dílny

#89 Nový příspěvek od milda87 »

Vršek věže když je nahoře.

Obrázek

Spodek věže když je nahoře.


Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: vysokozdvih do dílny

#90 Nový příspěvek od Fizz »

Je to na limitu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“