Klubový nakladač Weidemann

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
hellmen
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 08, 2014 6:02 pm
Bydliště: 29301

Klubový nakladač Weidemann

#1 Nový příspěvek od hellmen »

Nemáte prosím někdo zkušenost s kloubovým nakladačem Weidemann DR130,150,…? Tyhle stroje se u nás moc nevyskytují, ale v Německu se dají sehnat na pohled slušný kusy kolem 5000Eur.  Uvažuji o pořízení nějakého stroje podobného typu na práci kolem baráku. Bylo by to primárně na nakládání sutě, hlíny, písku, rád bych i vidle a převoz sem tam něčeho na paletě (je mi jasný, že paletu zámkovky to neuveze, ale pořád lepší si to odrovnat na paletu než s tím jako blbec jezdit v kolečku). Nakládám většinou vlek 9t (do výšky sajten) a předpokládám, že by s tím neměl být problém. Je mi jasný, že se jedná o 40let starou mašinu, takže od toho nemůžu čekat kdovíjaký komfort, na moje práci to bude asi stačit. Stejně jako doteď jezdím Z3511 a na moje použití naprosto dostačující.
Dokážete poradit na co si dát při koupi pozor, co zkontrolovat,atd. Co servisování takovýho stroje, dají se sehnat věci na hydrauliku (čerpadla,atd.), případně dá se to v našich podmínkách zgenerálkovat? Nemám
s tím zkušenosti proto se ptám. Díky za rady

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Klubový nakladač Weidemann

#2 Nový příspěvek od stanik84 »

Kámoš má tohle, ale je to manipulátor. Nevím jestli přesně tonáž, ale ten jeho zvedne 1100 kg... Můžu se kdyžtak poptat. Dodélával na to klapačku lžíci - má to na stavební práce. Jen co říkal, tak za něj dal mega. Co je na tom pravdy nevím.

https://www.technikboerse.com/cs/view/g ... -tele.html

hellmen
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 08, 2014 6:02 pm
Bydliště: 29301

Re: Klubový nakladač Weidemann

#3 Nový příspěvek od hellmen »

Tohle není ono, nedaří se mi na mobilu vložit foto. Zkusím odkaz na youtube: https://youtu.be/HqMrccYY67U
Je to trochu menší typ než bych bral já, ale hodně podobný.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Klubový nakladač Weidemann

#4 Nový příspěvek od frturek1 »

Ahoj, mel sem takovej jamo je v odkaze, jen to melo vez z desty, supr obratny, melo to dvouvalec diesel a na kazdou napravu prevodovku hnanou hydromotorem, bylo to takovi na prd, porad sem musel vexlovat rychlosti jinak to bud nemelo silu nebo to zas jezdilo jak snek

hellmen
Příspěvky: 9
Registrován: sob lis 08, 2014 6:02 pm
Bydliště: 29301

Re: Klubový nakladač Weidemann

#5 Nový příspěvek od hellmen »

Jo s tou věží jako vzv jsem ho viděl taky, ale to by bylo pro mě nepraktický. S tím řazením to není nic moc, myslím, že to má 4 kvalty. Otázka jestli v tyhle cenový kategorii je z čeho vybírat? Dají se sehnat i malý smykový nakladače, ale ten asi nenaloží devítku. A nějaký UNC60 už je na mě velký a drahý a smykáč by mi kurvil dvůr a zahrady. Byly s tím weidemanemm nějaký problémy co se týče servisu?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Klubový nakladač Weidemann

#6 Nový příspěvek od frturek1 »

Vsechno sem delal doma sam, ono na tom zas tolika veci neni,ale na 9 tunu nevim jestli to zvladne nalozit

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“