Čelní nakladač Humpolec ND5-014

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#16 Nový příspěvek od Sally06 »

Tak to je v prdeli. Ty nemáš teda žádný fotky, které by mi pomohly jo? To su zase v.... tak kde jsem byl. Nepamatuješ si jak ta rozpěrná tyčka tam byla chycená? šroubem? jak tam držela aby se nevyvrátila dozadu?
Jak udělat teda ten euro úchyt?

A chlapi z kolikátky materiálu máte lžíce? Mám doma rozpracovanou z 6tky plechu. Když mě lanaříte na ten euro úchyt udělal bych asi ze 4 plechu obal a boky bych udělal ze 6tky plechu, širokou 1,5m? Mohl by mi někdo přeměřit z kolikátek kdo co má a jako šířku a výšku? Můžu vyrábět maximálně podle fotek z netu. Ale neznám délku, výšku, úhly ohybu nic. Bude to hokus pokus. Mohl by mi někdo poradit? předem moc děkuji 8)

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#17 Nový příspěvek od Sally06 »

martine jo bavil jsem se o tom s několika lidmi. Mohl jsem koupit TUR3 za 38 tis. Ano koupil bych nainstaloval a měl bych, ale jelikož moje finanční stránka není moc dobrá a budu stavět dům, tak jsem nepotřeboval valit do zánovního. Jsem klasický dělník, takže výplaty nic moc. Přesčasy dělat nemůžu, jedu na směny. Takže kdybych koupil dražšího poláka zánovního, ty peníze bych nikde nenahrabal i když by byl doma zánovní fční nakladač na traktoru.
Koupil jsem šrot, který si udělám. zatím to stálo 3 tis. a celkově jsem na 21 tis. a u toho asi i skončim. Něco bude stát ta hadice, která mi chybí a nějaké blbůstky, tak kdyby 23 tis.
za ty prachy nic nekoupíš funkčního a když udělám euro úchyt... Možná by se to mohlo v budoucnu i dobře prodat. Pokud to nebude chtít doma otec (jakože on moc s traktorem neumí natož, když tam bude nakladač), tak to za 3-5 let půjde z domu a bude to vypadat skoro jako nové po téhle kompletní repasi co dělám.
Jaký na to máte názor?

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#18 Nový příspěvek od Shrek »

Ted jsem delal paletizacni vidle, vidle na baliky, lopatu, a predelaval montazni plosinu na eurouchyty. Stahni si tohle https://uloz.to/file/ldXQNruMggTz/f2-dp ... l-2015-pdf je tam rozkres euro, na nejmensi rozmer ktery jde na euro ram uchytit, je myslim 760mm to je i roztec spodnich jisticich cepu. Jinak na lzicich je to myslim 1020 na stred haku
https://photos.app.goo.gl/o8ezj4XJ24k3tJ4s6
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#19 Nový příspěvek od Sally06 »

To je bomba prácička! Tos dělal ty? Je to na mě moc chytré :pistol: :zapomel: Je tam toho hodně s tím SMS úchytem. Pustím se do toho tipuju, tak až za měsíc. Nejdříve to musim dokončit (dát do laku a vhodit na traktor, sprovoznit to aby to chodilo a dalo se vyjet traktorem ať nezavazí a potom se můžu bavit uchycením.
Ale hlavní otázka bude znít, jak udělat tu upínací desku? Momentálně mám konec ramen v nich díru a potom jako druhý bod přepákování. Takhle by v tom měla být ta euro deska upínací? Ono bude asi oříšek udělat ji, tak aby se pořádně vyklápěla a zaklápěla tlama co? To už bude jen pokus omyl asi.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#20 Nový příspěvek od Shrek »

Nedelal, ale kolega si koupil toho manipulatora a na me zustala vyroba doplnku, taxem guglil co a jak a nasel tu praci toho Prchala.
Ta deska neni nic slozityho, je to rovnej kus zeleza, asi bych to zvladl i nejak nafotit a omerit, akorat to nejtej hned zitra...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#21 Nový příspěvek od Sally06 »

To by bylo super, kdybys mi to mohl nafotit a poměřit. Teoreticky jsem schopnej si udělat tu desku v celku s nějakýma otvora z 20 mm plechu např. Nebo je to z jeklů nebo něčeho podobnýho svařované? Předem díky za foto a rady... 8)

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#22 Nový příspěvek od Sally06 »


Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#23 Nový příspěvek od Sally06 »

řekněte mi. Dělal někdo takovou kompletní repasi nějakého nakladače? Nebo jsem jediný magor v ČR?
Vim, že je pro 99% lidí jednoduší si koupit nového Poláka. Jsem fakt jediný? :-D
Asi to mám obráceně oproti ostatním. Nemám prachy a mám čas.... :smich: :jazyk: :co?: :evil:

jojo7011
Příspěvky: 1076
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#24 Nový příspěvek od jojo7011 »

A nanovo precapovat a vypuzdrovat ho netreba?

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#25 Nový příspěvek od WertriK »

Momentálně s tím zapasím taky, a taky s humpolcem. Předělával jsem podvázání, aby bylo až k portálům. Musím udělat komplet repad pístnic, vyvařit úchyty, předělat na euro apod. :prace:
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#26 Nový příspěvek od Sally06 »

Jojo všechno přepouzdrované, všechny nové čepy z nerezu 8)

Jo, tak to jsme na tom stejně. Jen já se domnívám, že mám origo podvázání až k portálům. Pístnice už mám komplet zrepasované. Oproti origo jsem měl dvě pístnice trošku jinčí a už mi neladili komponenty co mi přišli z Humpolce. Přeposílání obálkama, domlouvání přes telefon atd. No hrůza. Pán nedokázal pochopit, že mám 3 pístnice stejné vzhledově i vnitřky a 3 taky stejné. Takže vždy dvě dlouhé a jedna kratší = stejné a 2 nejkratší a jedna prostřední = stejné.
Jestli máš všechny origo, tak jak mají být, tak je to super a budeš to mít jednoduché. Nechceš sem vhodit foto všech pístnic. Zajímalo by mě, jak mají být origo, jestli je teda máš, origo. Já je origo asi mám, ale možná jsou tam dvě zaměněné z jinčího typu (019 si myslim). pokud nemáš vymleté oka pístnic, tak seš taky v pohodě. Já to musel vyfrézovat, udělat vložku a až potom tam nalisovat to ložisko. :pistol: A na jakej traktor to budeš dávat?
Tento týden budu dávat podvázání na traktor konečně až mi trošku ztvrdne lak , zapojí se aby fungoval a bude se rovnat. Konce přijdou odřezat a dát úplně nový (už je mám vyrobené. A bude následovat EURO deska...

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#27 Nový příspěvek od WertriK »

Mám to na 5748, už jsem to s tím koupil, byl to vrak.
Teď jsem víc než nakladač řešil vyletěné mrazovky, takže hlavy dolů a opravit.

Mám i pokroucené konzole (kam se připojuje samotný nakladač), tak jsem to musel rozřezat a musím to převařit.
Písnice nafotím, podle toho jsem našel by měly být originál.

Už jsi řešil ovládání - rozvaděč? Chtěl bych joystick, třetí funkci a aretaci jedné polohy, ale mám obavy z těch pojistných ventilů co tam jsou kvůli paralelogramu.

Vlákno k traktoru mám tady http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 0&start=60
V posledním příspěvku jsou i fotky podvázání.
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#28 Nový příspěvek od Sally06 »

prosimtě psal jsem ti SZ. Tvé fotky ve tvém vlákně se nezobrazují.
Bohužel velká mílka a podvázání až k portálům nemám. Naivita začátečníka :shock: :vysmech: , takže budu muset vyrobit.

WertriK
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 17, 2013 9:31 pm
Bydliště: Mikulov

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#29 Nový příspěvek od WertriK »

Pístnice
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Podvázání
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zetor 50 Super
Zetor 5748 - převodovka 67, s čelním nakladačem

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#30 Nový příspěvek od Sally06 »

diky moc fotky super. Máš trošku jinak hadice, protože to máš ovládané hydraulicky. Já elektromagnetama. Pístnice máš všechny stejné. Tzn. všechny mají stejné matice. To já mám 3 jinčí jakoby ty matice mám vevnitř.
Jinak to podvázání je super, ale ten kus musí být těžký jako svině! Já tam dám to co mám a budu čumet, jestli tam přidělám nějak další díl až k portálům a nebo to bude stačit. Já to nebudu mít až na takové využití široké co ty.
Jsem asi antitalent, ale nejdou mi sem vložit fotky... Poradí někdo? zatím to mám tady, ale rád bych si je dal i sem. děkuji
https://sally06.rajce.idnes.cz/Humpolec_ND5-014/

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“