Čelní nakladač Humpolec ND5-014

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#31 Nový příspěvek od red.bill »

Na pístnice házej bobek pokud mají úplně stejný zdvih. Ty s převlečnou matkou jsou sice původní líp těsní, jenže pokud něco rozhrnuješ, otevřeš moc lopatu a o něco uvázneš nebo se řízne břit, povolí sekundární jištění lopaty. Píst narazí do tý vložky a tu převlečnou matici roztrhne, nebo nepovolí jištění, roztrhne to tlak oleje. Stalo se kdysi dávno na ŠT180. Ty druhý pístnice, jestli to jsou alá 500nakladač. O kroužek v matce v drážce a těsní proti "čelu" obalu pístnice. Tam pokud není ten správný o kroužek tak časem vyleze ven. Pokud jsou ty matky litinový, rád na nich odchází závit, hlavně pokud k nim nemáš klíč a řežeš do nich kladivem.

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#32 Nový příspěvek od Sally06 »

Když to člověk používá doma. Má to jako pomocníka aby všechno nedělal rukama, tak nesmí být k...t a dělat s tím takové prasečiny aby se něco takového stalo. Samože uvidím v praxi, že třeba fakt z kabiny na to jde špatně vidět a můžu zavadit nechca a ani o tom nebudu vědět. To zatím neumím říct samozřejmě.
Kladivem ani ránu. Teda co se týče nakladače, tak jsem kladivo použil jen na vyražení alá čepů od původního majitele, kterej se tam nebál namr...t 40 cm dlouhý hrot z 25 mm kulatiny :-D Prostě na prasáka. Naopak já si udělal krásné nerez čepy, ale moc festovní a musím je stáčet 25 mm se nevleze do oka pístnice, která je taky 25 mm. Bohužel na nakladači jsou super na fest, tak jim vezmu asi jen 0,3-0,5 mm a uvidím. Snažim se dělat všechno v rukavičkách a precizně na fest ať to má co nejmíně vůlí. Ony se při používání stejně projeví/udělají 8)
Jinak stále mi nejdou vložit fotky, tak aspoň tady https://sally06.rajce.idnes.cz/Humpolec_ND5-014/ Je tam fotka písnic v červeném základu. Ty krátké jsou ty co popisuješ nebo je to ještě jinčí typ? Ty origo jsou ty dlouhé, jestli dobře chápu?
diky

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#33 Nový příspěvek od Sally06 »

Prosím byl by někdo ochotný mi vyfotit a poměřit lžíci s euro úchytem. Ideálně, tak šířku 150 cm. Nevim, jestli jsou lžíce nějak normované vůči nakladači nebo tak něco. Ale já bych šiřší nevyráběl max. 150 cm. Zajímali by mě ohyby po kolika cm v jakém úhlu, nic víc nepotřebuji a z kolikátky materiálu teda. Já plánuju ze 4 mm plechu a bočnice z 6 mm plechu. Poradí někdo? děkuji moc 8)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#34 Nový příspěvek od Shrek »

Lzice musi byt vzdy alespon stejne siroka jako stroj ktery ji pouziva, lepe vsak sirsi. Nepada ti bordel pod kola.
Ve druha, na vyroby lzice uz bych se vysral, maj je za par korun na bazosi. Polsky, ale pekny. 200cm myslim za 11tis s dani.
Ja jsem sice lzici dellal, ale jenom jsem rozsiroval tu z desty aby byla sirsi nez manipulator. Dneska uz bych to asi nedal a nechal si ji dovezt na prah. Cena byla vcetne dopravy.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#35 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pri tom dodatocnom stacani capov si chcel napisat ze 0,03 - 0.05 mm :zapomel:

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#36 Nový příspěvek od Sally06 »

Shrek - origo lžíce jde mezi ramena, takže je uzší než nakladač. Dnes už to tak samozřejmě není. Ale myslím, že to má i své výhody. Dá se nakládat i malá vlečka a z jakékoli strany a nesypeš 40% mimo. Vidím to tak, že uzpůsobím tu menší mezi ramena na euro a dodělám si 1,5 nebo 2m lžíci druhou.

jojo7011 - jojo tak nějak :evil: aby to bylo na fest v oku (ložisku) pístnic. 8)

Mohl by mi prosím někdo změřit z kolikátky materiál jsou dnešní lžíce? Z kolikátky to dělají poláci? Diky 8)

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#37 Nový příspěvek od jojo7011 »

Lacnejsia varianta je 4mm a drahsia 6mm.

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#38 Nový příspěvek od Sally06 »

Jojo dík. takže moje teorie o 4 mm plášti a 6 mm bočnicích je zlatý střed. 8) Jdu do toho. Ještě bych potřeboval od někoho ty rozměry, hlavně, kdyby byl někdo ochotnej, vzal úhelník a oměřil mi ohyby. Budou tam 3 co plánuji já. Většina lopat to tak má co se dívám s euro úchytem. Mohl by někdo? :help:

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#39 Nový příspěvek od Shrek »

Ja ne, nemam origo lopatu, tedy nepomuzu.
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#40 Nový příspěvek od Miri »

Ahojky. Tento nakladac mam, i lopatu. Napis mi pm, co vse presne potrebujes. Nebyvam porad doma, ale behem tydne to dam dohromady:)

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#41 Nový příspěvek od Sally06 »

čau diky moc za ochotu. Ale, jak jsem to tady viděl, jak je každej hrrr do měření, tak jsem si to udělal sám podle fotek a trošku selskýho rozumu a mám hotovo. Ono je dobře, že je tady fórum kde se může člověk zeptat na cokoli. Najde i lidi co mají ten nakladač atd. ale potom je to k pláči, protože to, že najde ty lidi to je to poslední a skončil. pro mě hodně směšné :jazyk: :potlesk: Prostě co si člověk neudělá sám!!!........

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#42 Nový příspěvek od Miri »

Nechce nekdo lopatu na tento nakladac? Prechazime na jiny a budu si kupovat s euro uchycenim... Idealne treba jen vymenit s doplatkem.

Němej
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 08, 2020 7:07 pm
Bydliště: Třeboň

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#43 Nový příspěvek od Němej »

Čaute, chlapy mám na 6911 čelnak nd5 018 je to to samé jako nd5 -014 ? Nebo je tam nějaký větší rozdíl.

Sally06
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 09, 2019 7:02 pm
Bydliště: Hranice

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#44 Nový příspěvek od Sally06 »

Podle fotky je to to samé. Budou tam jen minimální rozdíly si myslim.

lumpikt
Příspěvky: 28
Registrován: pon bře 23, 2009 10:25 am

Re: Čelní nakladač Humpolec ND5-014

#45 Nový příspěvek od lumpikt »

Zdravím
nemá někdo k tomuto nakladači návod k obsluze či rozkres. Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“