Desta MV 16ba, dotazy

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Petr98
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 15, 2015 8:02 am
Bydliště: Řepiště

Desta MV 16ba, dotazy

#1 Nový příspěvek od Petr98 »

Ahoj, vespolek. Pořídil jsem si tento stroj na pomoc okolo domu a potřebuji objasnit pár věcí.
Hledám nějakou stránku, kde najdu množství provozních kapalin. Katalog ND už jsem tak nějak našel. Potřebuji vědět, kolik a jaký typ oleje se leje do diferáku a do hydrauliky. Desta je na plyn a motor je po smrti. Motor je taz 1500. Musí mít plynový motor tvrdé sedla ventilů? Starý jsem totiž ještě nerozdělal a mám možnost získat na výměnu už motor udělaný. Ale sedla nemá. Když mám motor venku, jako laik nejspíše nejsem schopen zkontrolovat správnou funkci měniče, že? Abych ten motor nemusel vyhrávat za chvíli znovu. Jaký plyn se používá? Propan butan nebo jen propan? Díky

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Desta MV 16ba, dotazy

#2 Nový příspěvek od tři supři »

Měli jsme to kdysi v práci(pokud je to tedy ono), slabé brzdy(většinou nefunkční) ať se na to jezdili dívat sebevětší borci. Motor se dělal, co já pamatuju asi 3x, ale na druhou stranu, Tobě to doma bude stačit. Jezdilo to na PB, v zimě lepší jen Prop. Když to hodně zlobilo, startovalo se na benzín. Jak to mělo jet trochu do kopce, tak to začlo většinou stávkovat, to bylo vlastě dobře, protože jízda z kopce zaváněla katastrofou. Ke konci života to stejně uzvedlo tak 1t. :smich: Jo, co se týče toho směšovače, tak dej pozor, ať Ti funguje sitič, je to tlačítko, kterým před startem pouštíš do motoru plyn, aby to líp chytlo, jinak s tím vlastním plynem moc problémů nebylo.

Petr98
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 15, 2015 8:02 am
Bydliště: Řepiště

Re: Desta MV 16ba, dotazy

#3 Nový příspěvek od Petr98 »

Jakou sílu to má nebo nemá, nevím. Ale měnič budu dávat nový, protože starý má polámané úchyty k setrváku. Motor už mám nový, teď ještě sehnat ten měnič. Sedla budu po poradě s kolegou, řešit podtlakovým přímazem. Zajímají mě teď hlavně ty druhy olejů a množství. Nevěděl by někdo?

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“