Desta dvhm 3222 TM

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

proplach hydraulického okruhu desty 3222

#1 Nový příspěvek od redcrown »

zdravím,
rád bych si nechal poradit, jak nejlépe propláchnout celý okruh desty 3222. Když jsem kvůli ohlé pístnici válce pro vyklápění lopaty otevřel válec, tak mě uvítalo tak 0,5L vody, pak emulze jak od soustruhu. Po čistém oleji stopy....
Za každou cenu musím propláchnout celý okruh. V návodu píšou, že nádrž je na 45 litrů, nebo tak něco. Koupil jsem asi 90L, tak jak to nejlépe propláchnout, aby byl výsledek co nejlepší s co nejmenším podílem vody?
dík
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#2 Nový příspěvek od ITS »

Základem musí být čistá nádrž a přívodní cesta do čerpadla. Nádrž vysát houbičkou a hadrem na drátě . Šlo by to i vyfoukat horkovzdušnou pistolí - dlouho. Pak naplnit olej a hnát to postupně do všech spotřebičů a za nimi chytat do kýble, dokud nepůjde čistý olej. . A stále dolévat nádrž. To, co vyteče do kýble se nehodí na nic. Trocha vlhkosti tam zůstane vždy. Jakékoliv použití sušičky je příliš drahé. A kromě toho ty sušičky ani moc nejsou k mání.

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#3 Nový příspěvek od redcrown »

no jo, ale když poběží motor, tak čerpadlo bude tlačit olej olej do toho kýble. Jedině vždycky nadrcnout motor s otevřeným rozvaděčem. Po tomto prvotní proplachu bych prostě nalil (co nejméně) a chvíli s tím jezdil a pak znova vyměnil. Uvidíme, kolik bude minimum v nádrži. Čím méně to bude, tím vícekrát bych mohl vyměnit, než mi dojde těch 90L
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#4 Nový příspěvek od ITS »

To vyměňování oleje je vlastně ředění. A ředění nemá konce. Proto je zásadní to drcání motorem a snaha, aby se nic nevracelo do nádrže. Takže nejdříve všechny hadice z rozvaděče do kýble . Jeden člověk nastartuje a druhý zuřivě postupně tahá rozvaděčem a hledí na kvalitu vytékajícího oleje. Ten první hlídá objemy oleje. Písty je lepší rozebrat. To je jistota. Opakované výměny náplně nemají tu účinnost a v konci konců bys toho oleje spotřeboval mnohokrát víc. Pouhé ředění je blbost.

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#5 Nový příspěvek od redcrown »

to ředění je jasné.
S tím rozebíráním, hlavně válců, přesně tohle jsem nechtěl slyšet. Bál jsem se, že to někdo vysloví. Myslím, že zůstanu u toho rozvaděče. Ono u téhle 3t desty je to všechno hrubá technika a obtížná manipulace.
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#6 Nový příspěvek od ITS »

Tak velký válec vyleješ a pak dvakrát naplníš a vyleješ. A ty malé - totéž na každé straně. Já jsem takhle vyháněl stroj s náplní 480 litrů. Spotřeboval jsem 500 litrů oleje., protože jen nádrž byla 400. Olej byl úplně bílý, protože praskl vodní chladič, který Rexroti udělali omylem malý. Po tomto čištění - vyháněním, jsem je donutil k zapůjčení (gratis) sušičky. Při jejím zapojení k jedoucímu stroji se ukázalo, že zbytková vlhkost oleje je pouze 3-násobná, než u běžného stroje. Sušičku (vakuová) jsem měl týden. Museli ji dovézt až z Německa od Epensteinera. Tak jsem s ní proběhl více strojů, abych si udělal názor na ty vlhkosti. Ta sušička dokonce za 1,5 dne vyčistila těch 500l našlehané olejové smetany. Byl to pekelný stroj řízený počítačem.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#7 Nový příspěvek od vitex »

redcrown: A touto cestou se já ubírám raději,samozřejmě pokud je to možné.

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#8 Nový příspěvek od redcrown »

víc co, kdyby to byl stroj za mega, tak tomu dám co tomu patří, ale u stroje s hodnotou šrotu se člověku prostě tak nechce. Samozřejmě neříkám, že mi je všechno jedno, moc by mě bolelo, kdybych ji neměl k ruce.
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

gepoting
Příspěvky: 226
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: proplach hydraulického okruhu desty 3222

#9 Nový příspěvek od gepoting »

Já jsem vyčistil CAT 428D tak,že nádrž,sání,filtr a čerpadlo jsem vypustil pak jsem na rozvadeč napojil hydraulický agregát,naplnil jsem ho tím nejlevnějším hydraulickým olejem a z jednotlivých sekcí to mlíko vytlačil dokud netekl čistý olej za stálého doplnění agregátu.Pak už stačilo vypustit ten levný olej jako když děláš výměnu nalít ten správný olej.Šlo to docela dobře,100litrů levného oleje a pak jednu výměnu mimo plán.

Desta 3222 tm
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 22, 2018 5:04 pm
Bydliště: Sokolov

Desta dvhm 3222 TM

#10 Nový příspěvek od Desta 3222 tm »

Zdravím lidičky.Mám docela problém jezdím s destou dvhm 3222 tm - terénní 3t.Dolil jsem 1l hydraulického oleje protože se mi cukaly vidle,destu jsem odstavil a po víkendu jsem přišel a pod destou u nápravy byl olej.Nebyla to hydraulika ale takový už olej do šeda.Zjistil jsem že to teče od reduktoru u ovzdušňováku,ještě tam je na přední straně reduktoru malá dírka kterou to vytéka nejspíš tam bude asi z výroby.Z profilu je ta dírka uprostřed reduktoru,teče to pro upřesnění z pohledu zezadu desty pravá strana.Zkoušel jsem brzdit a nebrzdí,předtím brzdila bezproblému..Nevim jestli je to nějak propojené s převodovkou ty reduktory.Můžete mi prosím Vás poradit co s tím,nevím zda je těsnění nebo i něco jiného K.O. nebo co to způsobuje.Nerad bych to rozebíral.Díval jsem se už do návodu údržby a obsluhy Desty ještě ČSSR návod a nic v něm o tadytom problému není.Nelze mi přidat fotky kvůli velikosti.Budu rád za jakoukoliv odpověď.Díky

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Desta dvhm 3222 TM

#11 Nový příspěvek od Britt »

Jsou tam simeringy a z převodovky ti to nateklo do brzd. Bez rozborky to neopravíš. Je to poměrně častá závada, ale žádné drama.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Desta dvhm 3222 TM

#12 Nový příspěvek od jhamos »

Jestli te dobře chápu,tak más as plný brzdy oleje z pojezdů,provalil se ti pod bubnem takový zubatý kroužek co je na hřídeli.... a ten olej z pojezdů bejvá takovej hnusnej šedivej... Vepředu na rozvodovce je měrka,tak koukni kolik ho tam je.

Desta 3222 tm
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 22, 2018 5:04 pm
Bydliště: Sokolov

Re: Desta dvhm 3222 TM

#13 Nový příspěvek od Desta 3222 tm »

Díky chlapi.Přesně teče z toho takovej divnej olej do šeda.Já jsem se leknul protože jak jsem dolil ten 1 litr hydraulickýho oleje a podíval jsem se na měrku tak vše ok.Problém je že se o tento vysokozdvih nikdo nestaral a podle toho to tak vypadá.Je to těžký to rozebrat?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Desta dvhm 3222 TM

#14 Nový příspěvek od Britt »

Fyzilcky určitě. On ten portál něco váží. Jak dalece jsi zručný ty, musíš posoudit sám. Já na takové věci měl servisáky a vyplatilo se to.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Desta 3222 tm
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 22, 2018 5:04 pm
Bydliště: Sokolov

Re: Desta dvhm 3222 TM

#15 Nový příspěvek od Desta 3222 tm »

Já začínám jako mechanik.Ale jsou tam i zkušenější ale nevěděli protože dělají jenom novější traktory a manipulátory.Na ten vysokozdvih nikdo nešáhnul.Řekl bych že je i spojka načatá protože když je studená tak moc netáhne až když se ohřeje.Já jsem toho názoru pokavaď má člověk jakýkoliv stroj měl by se o něj i starat a né jen tankovat a jezdit kort když je takto starý.Ale ještě jednou Vám všem děkuji za opdpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“