VZV okolo domu

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 331
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: VZV okolo domu

#31 Nový příspěvek od jhamos »

Nevím,záleží co vůbec chceš zvedat,jestli to bude občas nebo pravidelně...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16086
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: VZV okolo domu

#32 Nový příspěvek od oco13 »

Počínajúc bigbagmi ,cez ibc kontajnery so štrkom až po auto pri opravách. :ano: a ko často? cez zimu myslím vôbec a v lete tak dva x do týždňa.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: VZV okolo domu

#33 Nový příspěvek od Britt »

U kloubáku se ti při zatočení změní těžiště.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16086
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: VZV okolo domu

#34 Nový příspěvek od oco13 »

A čo to pre mňa znamená? bude sa prevracať?
Aj s klasickým vozíkom sa snažím jazdiť tak aby pri presune bolo bremeno tak 20cm nad cestou, Ak ho mám nad hlavou tak už len rovno dopredu alebo dozadu, žiadne zatáčanie.
Keď mám na tom klbovom nahodený žeriav a dvíham niečo ťažšie tak vidím že ho šponuje v klbe, preto som radšej volil ten ručný vzv. Lenže ten zase nejde viac ako 1,5m. Takže ako lešenie nič moc. :vztek:
Preto zase vymýšlam. :-/

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 331
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: VZV okolo domu

#35 Nový příspěvek od jhamos »

Těžko říct,já s koubákem žádné zkušenosti nemam,ale zkusil bych si od někoho půjčit věž do třetího bodu a vyzkoušet. Myslím,že,ale Britt má pravdu a že to bude vratký....

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: VZV okolo domu

#36 Nový příspěvek od myky »

Tu destu DVHM jak je v inzerátu nebo jak se to jmenuje mám, bez kabiny, jenom s rámem. Zatím co jsem nechtíc zajel na trávu, dost se bořili zadní kolečka. Pokud nebude o víkendu pršet, chci jí vyzkoušet v lehčím terénu a v kopečku na stavbě. Má to hydropojezd a uzávěrku, ale zatím netuším v jakým stavu. Později kdyžtak poreferuju víc. Ale s tou teréní, to bude nebe a dudy.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 331
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: VZV okolo domu

#37 Nový příspěvek od jhamos »

V mokru a větším bahně utopíš i terení. Uzáverka mi funguje,nový gumy a stejně jak se píchne zadek,tak je to v čoudu a musíš to kolikrát tahat ven traktorem,ale samozřejmně s těma malýma se to nedá srovnávat,těm stačí jen plivnout pod kola.-)

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: VZV okolo domu

#38 Nový příspěvek od myky »

V bahně mi nechce ani ostrowek, minule musela ta moje sednout do V3S, a vytáhnout mě, moc se jí nechtělo ale zvládla to :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 331
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: VZV okolo domu

#39 Nový příspěvek od jhamos »

S V3S kolikrát tlačím v lese nárazníkem bahno,když je cesta rozmlácená od harvestorů :smich: na hajtru nic nemá 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16086
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: VZV okolo domu

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Dobre chlapci vátime sa na pôvodné betonové chodníčky. Svah to ano a poriadny, ale žiadna tráva, hlina , blato. Na prepravu nákladu po oráčine slúžia vidly v TBZ. Jašterka slúži na vykladanie prívesu a dodávok, na zdvíhanie do výšok namiesto lešenia. Pohyb výlučne na betone ,kde nebude tam sa jej spraví.
Trojkolka je vylúčená kvoli bočnej stabilite, kvoli cene pripadá do úvahy RAK a Desta 1622 čo by malo byť to isté.
Neviem tu narýchlo zrátať uhol, ale prevýšenie ktoré ju čaká je 2m výškovo na 6m vzdialenosti. No a potom normálna naša ulička kde sú na 15m baraku 3m na výšku. :-/ Podlad asfalt a beton.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 331
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: VZV okolo domu

#41 Nový příspěvek od jhamos »

1622 se ti tam podle mě prázdná nevyškrábe,měl sem tu čest v ní párkrát sedět a je to fakt jen na rovinu a nic bych za to nedal,že když se vyškrábe,tak ti zůstane na tom zlomu,je to nízký a ještě níž než samotné boky co vidíš zvenku je válec posilovače s okem na nápravě. Je tu můj názor a poněkolikáté ti ho opakuji,za mě se do toho nepouštěj....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16086
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: VZV okolo domu

#42 Nový příspěvek od oco13 »

Asi najlepšie bude najskôr niečo požičať a vyskúšať. 1,5 tonky budú všetky rovnako od zeme, či nové alebo staré.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21062
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: VZV okolo domu

#43 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, když je počasí jak teď, dá se vyjet dost. Já byl dneska s mojí mašinou na zahradě pro seno. Všechny mašiny zaplantaný. V traktoru obracák. U malího červenýho není baterka a u zelenýho je zakramaříno a musel bych vyklízet dobu než bych vyjel. Tak ještěrka byla nejdostupnější. Měl jsem trochu bobíčky, až zajedu na zahradu, že si hrábne a půjdu pro traktor i s tím obracákem. Dal jsem na vidle tu velkou spojenou paletu a jak začelo hřmít, už jsem raději jel. No a pohoda. Ani si nehrábla. Je to malenko do kopce po zahradě. Ale jak je sucho ani se kola nemačkaly. Pak jsem ještě sjel pro pražce za zahradu. Když to tak pěkně jelo, tak ještě tradá pro pražce. Takže když je takhle sucho, jede to pěkně. Ale po dešti bych se neodvážil. To samí by bylo s tm Rakem, To bude tak nastejno myslím jak ta moje potvora. Ta moje je větší těžší, a ten Rak je menší, ale ty kolečka malí a to je zase jinak znát. Kdyby byla uzávěrka a šípoví koečka s pěkným vzorkem, nebál bych se ani po dešti. To by jelo! I když to mám tak 10 cm jen pod věží od země. To je právě nevýhoda ještěrky, má malej průchod. Jo terénka to je jiná. Ale tyhle malí to je kvůli stabilitě.
Jinak jsem si vzpoměl, když přivezli tu tříkolku do fabryky složil ji jeřábník na zem. Přišel klučina manipulant, šťoural se v nose, pak sedl na sedátko, a natočil ji. Rozjel a to byl mazec! Jezdil dokola placu před barákem. Co to dalo. Valil to vnitřní kolo ve vzduchu! Blázen, ale nepřevrátil ji. Jo mít cosi na vidlích a nad zemí, válel by se s ní hned. :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16086
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: VZV okolo domu

#44 Nový příspěvek od oco13 »

Trocha mi tu vrtajú v hlave tie hlášky - taký kopec nevyjde ani naprazdno. :tyty: Lenže ja plánujem kúpiť jašterku s čisto mechanickým pojazdom, žiadne hydro. A pokial ten kopec vylezie 1203ka tak Desta s rovnakým motorom a podobnou prevodovkou by mala tiež. Alebo som na niečo zabudol? :-/ No a z tých 1622ojok sa bežne robia traktorčeky ktoré aj orú. :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21062
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: VZV okolo domu

#45 Nový příspěvek od ota »

Já mám v té mojí Deutz 4 válec vzducháč. Má obsah 2900 cm2. Převodovka má 3 vpřed a 3 vzad. Ta 1 je jak šnek. Ale sílu to má jako prase. Normálně se rozjede na 3 jak vpřed, tak vzad. Ale když je třeba citovka, jedu na jednotku. A myslím, vyjelo by to tolik, až by se do kopce na betonu nejdřív začaly protáčet kola jak by to muselo být šikmo. Motor to nezadusí ani prd. Ono když začne hrabat přecijen ta váha tam je a hned je cítit guma. Na asfaltu ty plný gumy mají přilnavost jak prase. Myslím, že na tom betonu to vyjede v pohodě. Jak jsem psal u té tříkolky to začne nejdřív přešlapovat. U té větší čtyřkolky nevím jestli by taky nezačala přešlapovat a pak to hned stojí.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“