renovace nakladače unhz 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
sawec
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 17, 2013 6:24 am
Bydliště: vysocina

renovace nakladače unhz 750

#1 Nový příspěvek od sawec »

Zdravím všechny,
zakoupil jsem nakladač unhz 750 a nutně potřebuje kompletní opravu.
poradí mi někdo ?...
sháním:
1, katalog náhradních dílů
2, kódy barev (včetně výrobce) které mají být použity
3, zapojení chladiče
4, vzhled a co má obsahovat přístrojová deska
5, objem nádrže na olej a jaký typ oleje doporučíte používat
6, kde sehnat sedačku, případně polštáře
7, jak vyčistit/zprůchodnit mazničky
8, jak mají být uchycena čerpadla na nakladači (dost vybrují když běží)

moc děkuji i za jiné další rady, typy, triky, jak dát nakladač do co nejlepší kondice.

Jirka

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: renovace nakladače unhz 750

#2 Nový příspěvek od pepa.traktor »

zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace nakladače unhz 750

#3 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

1)Ten katalog si stáhni z odkazu co dal kolega je tam i návod k obsluze dozvíš se tam pár dobrých věcí pročti to
2)Ty kody barev origo hochu to nevím jestli někde vypátráš. Zkus zavolat/napsat přímo do Humpolce třeba to budou ještě vědět :-/ Já zvolil vlastní výběr RALU
3)Chladič jsi tam origo měl a chybí? Nebo není jen zapojenej? Třeba ho někdo odpojil protože teče? No je zapojenej z rozvaděče (toho předního blíž k traktoru) přez chladič a zpatky do nádrže.
4)Přístrojová deska je vyfocená a popsaná v tom návodu k obsluze mrkni tam. A svojí mám vyfocenou někde v tématu UNHZ 750 kdyžtak.
5)Hele objem si přesně nepamatuju sice jsem ho měnil,ale už to fakt nevím myslím že to bylo do 100 litru určitě. Je tam z boku nádrže stavoznak. A já jsem dával myslím HM 46, ale doléval jsem klidně i OTHP 3 a ted mám zas přísun HLP 46 takže je to jedno co tam dáš.
6)Jakou tam máš sedačku origo tu Zetoráckou s měchem? Mrkni tady třeba https://www.jendadily.cz/zetor-4011-az-8011/
7)Ty mazničky to bude asi problém jestli to nikdo 20 let nemazal....o které se jedná všecký nebo jen nějaký? Já to měl všecko rozebraný a většinu čepů jsem měnil stejně takže sem tohle neřešil. Bez demontáže čepu nevím jestli se ti to podaří. Někdy mě pomohlo čep trrochu nahřát, aby zatuhlá vazelina povolila a protlačil jsem to. Jinak rozdělat čep ven a vyčistit kanálky ;-)
8)Čerpadla jsou na třech silentblokách uchycené k rámu. Taky jsem to dělal silentbloky byli utrhané a mlatílo to 8)
Držím palce at se daří.
Jo a vyčisti magnetickej filtr a mrkni se na ten papírovej co je v baňce z boku nádrže.


Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: renovace nakladače unhz 750

#5 Nový příspěvek od Jindra »

jé ten kryt čerpadel už jsem někde viděl :-) akorát se mi tam nelíbí ten ostrý roh pod kabinou, tak příště :-)
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace nakladače unhz 750

#6 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo jo kryt je parádní 8) :friends: Co myslíš že se mělo udělat s těma rohama? Já myslím že origo to měli nějak olemovaný možná :zapomel:

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace nakladače unhz 750

#7 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jinak přez zimu jsem nějakou kačku do 750ky vytekl.... :red: GO rozvaděčů,nové silentvloky na kabině a rozvaděčích,nové hydraulické hadice,nová a předělaná podpěrná noha na odpřažení,přefutrované krátké rameno,ty výkyvný hejblata na drapákem a celej samotnej drapák. Jenže nešlo pouze o futra, ale všechny díry se museli na fréze projet a srovnat potom udělat pouzdra na míru. Nové čepy a zakalit.
Takže nakladač ma na delší dobu vystaráno..... :rally: Na to že s ním vyjedu jednou až dvakrát ročně.... :D :co?:

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: renovace nakladače unhz 750

#8 Nový příspěvek od Jindra »

měli jsme je udělat kulaté když tam ten lem teď není :-) ale je to pod kabinou tak se na to nikdo snad nenapíchne
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: renovace nakladače unhz 750

#9 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo takhle. No je to schované jak řikáš tady to ničemu a nikomu vadit nebude ;-)

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“