Mistrovství republiky v orbě

Moderátoři: rezis, Malboro

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: 44. Mistrovství republiky v orbě 2017

#16 Nový příspěvek od ITS »

Tak chlapi, pojedeme se podívat na vrcholnou akci, když nebude tak daleko?

Mistrovství světa v orbě je kousek za humny - pod Stutgartem. 1. a 2. 9. 2018

Jako doprovodný program bude i parní lanová orba.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: 44. Mistrovství republiky v orbě 2017

#17 Nový příspěvek od ITS »

Zapomněl jsem dát odkaz https://www.weltpfluegen2018.de/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: 44. Mistrovství republiky v orbě 2017

#18 Nový příspěvek od ITS »

Jede někdo o víkendu na výlet do Kirchentellinsfurtu ?

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: 44. Mistrovství republiky v orbě 2017

#19 Nový příspěvek od ITS »

Chtělo by to změnu názvu tématu, abychom zde byli stále aktuální :

Obrázek

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Mistrovství republiky v orbě

#20 Nový příspěvek od Leo »

49. Ročník MČR v orbě

Od soboty 30. 9. do 1. 10. 2022 proběhne v Zábřehu 49. ročník Mistrovství republiky v orbě a 12. ročník v orbě historickou technikou. Nad konáním této akce převzal záštitu Ministr zemědělství pan Ing. Miroslav Toman, CSc.

Datum konání: od 30. 9. 2022 do 1. 10. 2022

Místo konání: Masarykovo nám. 510/6, 789 01 Zábřeh
GPS: 49.8824N; 16.8775E

Pořadatel
Společnost pro orbu ČR, z.s.
telefon: +420 736 501 901
email: jancholensky@orba-cr.cz
http://orba-cr.cz/

Bližší informace
49. ročník Mistrovství České republiky v orbě se uskuteční ve dnech 30. 9. a 1. 10. 2022 v Zábřehu, nedalo Olomouce. Soutěž bude opět náročná zejména díky celkovému počtu soutěžících. V roce 2022 se očekává rekordní počet soutěžících. Loni poprvé počet oráčů v pěti kategoriích přesáhl číslo 100 soutěžících. Úroveň této soutěže neustále stoupá a takto vysoký počet soutěžících je i obrazem krajských soutěží, které pravidelně rotují po České republice a svojí vysokou sportovní úrovní dokonale propagují mistrovskou soutěž v orbě u nás.

Vysoké organizátorské a sportovní úrovně v České republice si všimla i mezinárodní organizace WPO, která přidělila v roce 2020 České republice organizaci Mistrovství Evropy v orbě a pro rok 2025 organizaci Mistrovství světa v orbě.

https://www.agroportal24h.cz/kalendar/4 ... mcr-v-orbe
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Mistrovství republiky v orbě

#21 Nový příspěvek od Leo »

Společnost pro orbu ČR, z.s vás srdečně zve na 4️⃣9️⃣. ročník Mistrovství České republiky v orbě 🚜, které se v letošním roce bude konat v Zábřehu ve dnech 30. 9. (oficiální trénink) a 1. 10. 2022 (hlavní soutěž a doprovodný program).
➡ Mistrovství České republiky v orbě se koná v Zábřehu na poli u kruhového objezdu mezi ul. Olomoucká a Leštinská.

Obrázek Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mistrovství republiky v orbě

#22 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...možná se tam podívám , ale jen k vůli koním a historické technice . To co předvádějí ti šampióni , by svedla cvičená opice .

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mistrovství republiky v orbě

#23 Nový příspěvek od ITS »

Počasí vyšlo, pod nohama bylo sucho. Vladimír s paní si dali halušky s uzeným. Já jsem od Vladimíra dostal krásnou čepici. Jsem hrdý, že jsem člen "Klubu Vladimírových bambulí".

A orba ?
Já se na ni vždy rád podívám. U jednostranných pluhů generační výměna proběhla před pár lety a pánové Mališ a Král jsou šikovní oráči. U obracáků se letos objevili mlaďoši, kteří byli opravdu dobří.
Prohodil jsem pár slov s předsedou společnosti pro orbu, panem Ing. Cholenským, kterého obdivuji, s jakým úsilím tlačí vpřed tuto, v naší zemi, nepreferovanou činnost. Kovidová pauza proředila příznivce soutěžní orby. Ti, kteří z akcí viděli profit, odpadli a dnes zůstali jen srdcaři. Je neuvěřitelné, že si věří, že by za čtyři roky mohli připravit mistrovství světa. Kde to bude, to se zatím sonduje. Pokud ministerstvo bude přispívat jako doposud, tak si troufám říci, že na takové mistrovství světa by mohlo přispět, dokonce, sedumdesáti tisíci. :vysmech:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mistrovství republiky v orbě

#24 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:smich: ...počasí vyšlo ! ITS si šel na cigáro z udírny , pak si nasadil pupu a byl jako maják vidět zdaleka . Jen těch koní tam byla jen jedna pára ...

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mistrovství republiky v orbě

#25 Nový příspěvek od ITS »

Včera proběhlo jubilejní 50. Mistrovství republiky v orbě v Chrudimi.
Jediná zmínka ( mírně nejapná) je zde https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/z ... lnou-stopu
Pochopitelně, podobné akce probíhají bez pozornosti sdělovacích prostředků. Vždyť jde "jen o práci".
Bohužel jsem neměl dost odhodlání vyrazit na celodenní výlet.
Věřím však, že vše proběhlo jako obvykle. Předseda české společnosti pro orbu, pan Ing. Cholenský je neuvěřitelně snaživý člověk, jehož zásluhou oráčské soutěže v ČR stále existují a jsou směřovány tak, aby bylo možno vysílat naše oráče také na světové akce. Ono není jednoduché zorganizovat během roku soutěže regionální a pak na závěr mistrovství. Oráči na Slovensku mají jen amatérské akce. Tamní oráčská společnost nemá sil udržet profesionální systém soutěží. O to je s podivem, že v ČR je jeden člověk, který to bere jako výzvu a s malou skupinkou věrných je schopen vše zvládnout.
Já, když se setkáme, tak mu především poděkuji za to, že stále odolává okolí a organizuje.

Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání“