Novosadská Brázda

Moderátoři: rezis, Malboro

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#406 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tiež som chcel prísť, aj keď som to tu nepísal. Bohužiaľ som mal ešte včera nočnú, domov som prišiel ráno o 8.00 hod. a to sa mi moc nechcelo.... a to ráno ešte u nás pršalo :destnik: . K tomu máme hody, poobede návšteva a tak :olin:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#407 Nový příspěvek od Peter768 »

Tiež som mal v pláne prísť, ale pre pracovné povinnosti sa mi nedalo. Kamarát bol len na chvíľku, tak ani neviem kto to vlastne vyhral?

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#408 Nový příspěvek od jara1303 »

Hoši, jestli budu mít na rok odvoz, tak se zúčastním s novým Vlčnovjanem 4x4 evo 2.
Už se to rýsuje..
Super, Tome neříkals, že pojedeš, jel bys se aspoň kuknot ..
Bylo se na co koukat ???
Jara

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#409 Nový příspěvek od ITS »

Když jsem ráno viděl, že to není na déšť, tak teprve padlo rozhodnutí. Na zimu jsem se vybavil a na blato, které nebylo, také.

1/ Co bylo důležité :
Vidět, že Vladimírovi a Danovi chutná.

2/ Co bylo obdivuhodné :
Organizační team dosáhl naprosté dokonalosti. Všichni členové měli červená trika s výrazným označením funkce. Například paní starostka měla označení "BIG BOSS", a náš přítel Dodo měl "VEDÚCI PRE VŠETKO". Porota měla trika žlutá. Ozvučení areálu bylo taktéž dokonalé. Obrovská baterie reproduktorů umístěná podél parcel zvládla i vítr. Oráči nastoupili poučení a beze zmatků. Barevné signály v podobě velkých praporů na teleskopu byly viditelné až z okolitých dědín. Televizní štáb z "Farmárskej revue" točil jak o dušu.

3/ Technické zajímavosti :
S kolegou Jiřím u ucha jsem viděl spousty chyb v zavěšení pluhů. Ničemu nepomohlo, že před těmi pluhy byly i značkové stroje. Bylo to školení toho, kam má a nemá mířit třetí bod a ramena. Půda byla po kukuřici dost tvrdá a orba byla těžká.

4/ Profi závodníci :
Byly i dva profi soutěžní pluhy. S jedním se doslova pral mladý hoch na funglovém Holandíku. Orba se moc nepovedla. Ovšem druhý soutěžák měl starý pán inženýr, který minule nastoupil s Deutzem a hodně letitým, mechanickým, soutěžním pluhem. K letošnímu závodu byl pluh přestavěn na plně hydraulický se všemi vychytávkami. Jen ten krásně zrenovovaný Zetorek měl vpředu malé závaží, tak točení bylo mučení. Byla to jediná orba, která opravdu vypadala jako na profi soutěži. Mně se takové orání líbí, ale plně souhlasím s Vladimírem, že je to jen orání pro orání, které pro praxi nemá žádný význam.

Bylo to celé moc povedené, lidí mraky a nekeří až z Hané, Valašska a Slezska. :friends:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#410 Nový příspěvek od DanculSK »

Tome 8)
Super si to opísal :ano:
A áno bolo to zaujímavé ako nám to Jiří všetko opísal
Bola to super zvládnutá akcia
No a že si nás pristihol akurát z Vladimirom pri kuse toho žvanca, to bola čistá náhoda :red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#411 Nový příspěvek od cenda.t »

Ani netušíte, jak mě to, s prominutím, sere, že mi to letos nevyšlo... :vztek: :vztek: :vztek:

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#412 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Chlapci ďakujem vám za kladné hodnotenia a som veľmi rád že som vás videl a mohol prehodiť s vami pár slov. Ospravedlnujem sa že sme nedokázali pripraviť pozemky na súťažnu orbu v adekvátnej kvalite . Totiž zorganizovať takéto podujatie je v týchto časoch nesmierne náročné. Ale verím že budeme pokračovať pretože podujatie rok od roka rastie a má veľmi dobrú odozvu čo nás teší.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#413 Nový příspěvek od ITS »

" kladné hodnocení"
Slabota

NIKDO NENÍ LEPŠÍ !!!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#414 Nový příspěvek od oco13 »

Už na mňa Danko spustil - že kam som zdrhol - tak sa ospravedlňujem. :typek: Ja mám vrtulu v zadku a klepali mi zuby. Hodnotenie medzi prvou brázdou a pokračovaním sa mi zdalo dlhé (cca hodina) a tak som nevydržal. Tiež som videl to nešťastné otáčanie 6911ky s velkým pluhom plným valcov (nevedel som že je profi) a aj som rozmýšlal či ujo nehodí flintu do žita. Keby mal takú 8045ku tak je král bojiska. A aby tu bolo aj pár fotiek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Týchto chalanov mám na traktoriadach najradšej
Obrázek Obrázek
A samozrejme , to by som nebol ja aby som nepichol do osieho hniezda bosou nohou . :pohlavek:
Tento oráč asi Bransonu moc reklamu neurobil Obrázek
na porovnanie prvá brázda staručkej PFky čo stojí menej ako pneumatika toho Bransona Obrázek
Ak to niekomu bude velmi vadiť tak nech napíše moderátorovi aby to zmazal.
A narok som tam zase , docenta z VŠP v žltom tričku si nenechám ujsť. :pohar: :friends:

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#415 Nový příspěvek od Marián »

Na tom Bransone jazdila redaktorka farmarskej revue, taka dlhovlasa blond. Pisem jazdila, nie orala, ale snaha a odvaha sa ceni. :)
Ten starsi pan na 6911 vyhral kategoriu tovarenskych traktorov, je to vraj ucastnik ME v orbe. Bol taky unaveny z vystupovania a nastupovania na trakyor, ze nevladal vyst na stupen vitazov, ale on standardne uz tažšie chodí. Veterany vyhral Ján Ješko na tej lestenej tmavozelenej Z25K. Domacu vyrobu vyhral Miloš Čechvala na zelenom traktore so zltymi zavaziami, mal pole hned vedla toho spominaneho Z25K. Ked doorali aj ja som usiel. Bolo mi zima, podcenil som pocasie.

Dodo vdaka za organizacnu namahu, dufam ze o rok bude pokracovanie.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#416 Nový příspěvek od oco13 »

Na tom Bransone jazdila redaktorka farmarskej revue,
Marian - prvú brázdu dával chlap v tmavom tričku a ona sedela za ním. :typek: Bolo to hneď za chrbtom tých dvojkolákov tak som tam stál.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#417 Nový příspěvek od Marián »

Je to možé, priznam sa, ze Bransonu som nevenoval pozornost. Videl som letmo v nom blondynu a Škorňa hovoril ze za Farmarsku revue bude orat zena, tak preto.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#418 Nový příspěvek od oco13 »

Hneď vedla neho bol Bolgar s trojakom , ten sa mi tiež velmi páčil. V jeho prípade sa dala vidieť "mimoosá orba" lebo on nešiel jedným pásom v brázde, ale bol na rovine a pluh mal vysunutý do boku. Vraj pásaky tak orú. 8)
A ešte doplním , pred dvoma rokmi som tam videl orať staručký Buldog s jedným fakt velkým pluhom. Dúfal som že tam bude aj teraz, ale nebol. Možno Dodo bude vedieť viac.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#419 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Chlapi aby som to dal na pravu mieru takže Farmarska revue prišla k nám natočiť reportáž čomu sa nesmierne tešíme pretože stále zostávame mimo zaujmu tych hlavných medii a nehovoriac o tých čo by taketo podujatia mali podporiť. To čo ste videli a zažili na Novosadskej brázde je zásluha partie nadšencov a dobrovolnikov ktorým sa podarilo vyzbierať dostatok finančnych prostriedkov. Velký podiel na uspechu akcie má vedenie obce Nové Sady a vedenie PD Devio . No a pokial sa jedná o sympatickú pani redaktorku tak tá sedela v traktore prvý krát a mala s toho fantasticky zažitok. Avšak musím velmi kriticky poukazať na spoločnosť ktora je vyhradnym zastupcom Branson pretože absolutne nezvladli prípravu stroja a o doprovode ani nehovorim🤨 a ako by povedal jeden pán " takto sa to do frasa nerobí " Ale tak to už nechajme na nich možno odradili kopec zakaznikov ktorý poškulovali po krasnom a môžem povedať že dosť podarenom traktore.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Novosadská Brázda 12. september 2020

#420 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Pripájam výsledky v jednotlivých kategoriach.

Traktory veterány
1 miesto
Ing Ivan Hacher
2 miesto
Filip Matejov
3 miesto
Ján Ješko

Traktory domácej výroby
1 miesto
Miloš Čechvala
2 miesto
Viktor Šmitala
3 miesto
Peter Sobota

Traktory továrenskej výroby
1miesto
Vladimír Pinkava
2 miesto
František Štetina
3 miesto
Adam Hegeduš

Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání“