Pradědečkův traktor Čáslav

Moderátoři: rezis, Malboro

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Pradědečkův traktor Čáslav

#1 Nový příspěvek od Sniper »

Tož co, budete tam někdo? Loni jsem tam byl jen jeden den v tom lijáku, letos se chystám na celý víkend a už se nemůžu dočkat ;-) 8)

http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce ... 82%29.aspx
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#2 Nový příspěvek od ITS »

Díky situaci na D1 vůbec neplánuju cesty od Brna doleva.
Byli jsme tam před třemi lety. Počasí tehdy vyšlo. Podruhé mě to tam ale neláká.
Ve Znojmě jsi byl? http://muzeum-motorismu.cz/
Já mám jeden sen, který se mě nedaří zrealizovat - vidět origo parní orbu na vlastní oči. V Německu to občas pořádají, ale nikdy to zavčas nevygůgluju. Můj děda jako školák se svými kamarády - koupili paklík tabáku a za něj je vozil řidič na pluhu mezi dvěma oračkami. Na poli, kde dnes stojí v Malenovicích Tesco. Já už na tom poli jako školák pamatuju pouze posledního místního Détíka s taženým pluhem.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#3 Nový příspěvek od P.S. »

Byl jsem v roce 2010 nic moc. Jsou lepší akce

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#4 Nový příspěvek od P.S. »

ITS píše:Díky situaci na D1 vůbec neplánuju cesty od Brna doleva.
Byli jsme tam před třemi lety. Počasí tehdy vyšlo. Podruhé mě to tam ale neláká.
Ve Znojmě jsi byl? http://muzeum-motorismu.cz/
Já mám jeden sen, který se mě nedaří zrealizovat - vidět origo parní orbu na vlastní oči. V Německu to občas pořádají, ale nikdy to zavčas nevygůgluju. Můj děda jako školák se svými kamarády - koupili paklík tabáku a za něj je vozil řidič na pluhu mezi dvěma oračkami. Na poli, kde dnes stojí v Malenovicích Tesco. Já už na tom poli jako školák pamatuju pouze posledního místního Détíka s taženým pluhem.

Na orbě v Mahouši si byl? Tady máš video https://www.youtube.com/watch?v=9liUnY1 ... -hII5_WykQ

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#5 Nový příspěvek od Sniper »

ITS: Ve Znojmě jsme nebyl, co se týče parních strojů, bývá dost problém s revizí tlakového zařízení, stojí to dosti peněz, proto i v Časlavi ty lokomobily už nejezdí...

Mě se tam celkem líbilo, tož tam jedu letos zase a pak se uvidí. Rád bych viděl něco na poli, nebo v lese ;-)

Já se vozil jako kluk na běžné technice let 70-80tých, ale nejraritnější kousek byl asi silniční motorový válec.

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#6 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, kluci, kdyby jste si trochu přivstali tak můžete udělat jako já. Ráno si sjedu na burzu do Chotusic. Je to asi 2 km od Čáslavi co je ten pradědečkův traktor. Po prohlídce burzy jedu na ty traktory. http://mapy.cz/#!x=15.405878&y=49.94699 ... 59.925%22E
No takovej volnej pánskej den! Na burze si pokaždý něco koupím, chce to projít a porovnat ceny a nebo když něco scháním, tak jít po tom. A pak traktory, nějakou tu klobásu, nebo kus nějakýho dlabance tam a pokoukat co mají vystaveného nového. Už se tam docela naučilo jezdit pár soukromníků s opravenými traktory. Když je pěkně, je to celkem dobře strávené odpoledne. Vlastně i dopoledne s tou burzou, obzvlášť když se zadaří něco slušně koupit. 8)

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#7 Nový příspěvek od adam »

Taky bych se tam jel podívat, ale vždycky to vyjde tak, že se v tu dobu suší seno, jako i letos :smich:
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#8 Nový příspěvek od Vladimír2 »

ITS píše:Díky situaci na D1 vůbec neplánuju cesty od Brna doleva.
Byli jsme tam před třemi lety. Počasí tehdy vyšlo. Podruhé mě to tam ale neláká.
Ve Znojmě jsi byl? http://muzeum-motorismu.cz/
Já mám jeden sen, který se mě nedaří zrealizovat - vidět origo parní orbu na vlastní oči. V Německu to občas pořádají, ale nikdy to zavčas nevygůgluju. Můj děda jako školák se svými kamarády - koupili paklík tabáku a za něj je vozil řidič na pluhu mezi dvěma oračkami. Na poli, kde dnes stojí v Malenovicích Tesco. Já už na tom poli jako školák pamatuju pouze posledního místního Détíka s taženým pluhem.
...nevím jak daleko jsou s renovací parní oračky v Mladějově na Moravě . V Boskovicích je taky jedna ,ale tam nemají ten překlápěcí pluh...

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#9 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Letos bych se chtěl podívat ale v neděli,protože v sobotu jedem pro štěně :)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#10 Nový příspěvek od Chose11 »

Vladimír2 píše:
ITS píše:Díky situaci na D1 vůbec neplánuju cesty od Brna doleva.
Byli jsme tam před třemi lety. Počasí tehdy vyšlo. Podruhé mě to tam ale neláká.
Ve Znojmě jsi byl? http://muzeum-motorismu.cz/
Já mám jeden sen, který se mě nedaří zrealizovat - vidět origo parní orbu na vlastní oči. V Německu to občas pořádají, ale nikdy to zavčas nevygůgluju. Můj děda jako školák se svými kamarády - koupili paklík tabáku a za něj je vozil řidič na pluhu mezi dvěma oračkami. Na poli, kde dnes stojí v Malenovicích Tesco. Já už na tom poli jako školák pamatuju pouze posledního místního Détíka s taženým pluhem.
...nevím jak daleko jsou s renovací parní oračky v Mladějově na Moravě . V Boskovicích je taky jedna ,ale tam nemají ten překlápěcí pluh...
jestli pojedeš do Mladějova, tak se zastav u mě, je to vedlejší vesnice 8)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#11 Nový příspěvek od Sniper »

Tož už jsem se vrátil, stálo to celkem za to, počasí luxusní, co více si přát 8)

Snad jen více odpadkových košů, stánků s nealkem a bohužel starého pána komentátora by to chtělo už posadit na nějaké čestné místo a komentování předat někomu, kdo je v obraze a neuvádí zavádějící, nepravdivé informace zmateným způsobem.

Fotek je dost, nějaké videjko taky, tak to jen třeba někam umístit...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#12 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Zkus Fotokoutek 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#13 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, taky jsme byli se synem. No ten modrej Zetor to byl fakt chudák traktor! Takhle vytunit Z 25 no hrůza. No co už, asi se mu to takhle líbí. Nebo se mi nelíběji ty opravený Z 15, nebo Z 25 když je třeba krásná barva, že se v ní člověk vidí. Navrch stříknutý lakem. A korunu tomu, šrouby na křížovej šroubovák a nerezovej komínek! Když si s tím dají tu práci a tyhle detaily to celé pokazí. Líbí se mi, když je to pěkně opravené tak jak to dříve bylo. Ale jak to má tyhle ,,tuningy" tak je to bída.
No jinak pěkné počasí a ten strejko komentátor, to opravdu nějak motal. Jestli to bylo tím počasím! :D Krásný koně tam předváděli a strejko povídal, že je ,,pěstují" Kruci, vždyť to nejsou brambory. O některém traktoru řekl, jen že to jezdí a další komentoval jen ,,atd". A o některém vyprávěl jako kdyby se mu zasekla jehla na desce. :D
Ale stejně bych někdy chtěl zažít, že by měli otevřený všechny ty vrata u těch hal. Tam musí bejt věcí! Jednou mi to povídal ten chlápek co tomu tam šéfuje. Že mají ještě haldy věcí a strojů v těch halách. Nevím, ale tuším nějak že povídal že mají asi odhadem 2000 položek strojů! To by chtělo vidět. I nějaké prototipy od Zetoru co nejsou nikde.
Tenhle stroj byl celkem rarita ještě jsem podobnej neviděl:
Obrázek
Obrázek

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#14 Nový příspěvek od ITS »

Když jsem tam byl před - asi třemi lety ( nevím přesně, ale tehdy se otevírala ta nová expozice v hale) tak byla všechna vrata otevřena. Alespoň jsem nabyl dojmu, že jsme to mohli prolézt úplně všechno.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Pradědečkův traktor Čáslav 20014

#15 Nový příspěvek od Sniper »

ota: Je to přesně jak píšeš s tou renovací, mám na to stejný názor 8)

Děda motal co se dalo, kačena ( Tatra 805 ) má prý 6 válců, RS 09 mělo V4 motor, M.A.N s boční kosou má 800ccm a 114k :smich: a ta kosa na obilí tažená za Z25K je poháněná kardanem...no... :-/

Jo ty "pásy" jsem chvíli studoval, zajímavé řešení, to jsme ještě neviděl.

A nasrali mě, protože na jednom tom červeném Fordsonu měli našroubovanou odpruženou sedačku ze Z25 kterou jsme tak pracně sháněl :vztek: ;-)

Ale je jasné, že taky ty stroje udržují s Boží vůlí a trochu nadšení, jako všechna tahle muzea...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání“