burza Chotusice

Moderátoři: rezis, Malboro

Zpráva
Autor
TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

burza Chotusice

#1 Nový příspěvek od TDIcko »

Ahoj kluci chodite na tuto burzu? Za jak dlouho se da projit a jsou tam veci na kovoobrabeni za rozumne ceny, mam to kus cesty tak nevim jestly to ma cenu se tam vydat nebo mam pockat na Brezolupy. Diky Fanda

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: burza Chotusice

#2 Nový příspěvek od Britt »

Ota je tam pečenej, vařenej. Obrať se na něho.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: burza Chotusice

#3 Nový příspěvek od elbarto »

Zdar burzy jsou mrtvý. Vymetal jsem co šlo, aktuálně není prodávat/kupovat. Nakradené zásoby z doby komoušů lidé už prostě prodali. Pěkné věci speciálně v Chotusicích v eurech, na malých burzách šrot, vybrané smeťaky a popelnice, děravé hrnce, parohy, špinavá veteš. Zajímavé věci dráž než na Bazoši.
Posledním nešvarem je rychlý výkup levných věcí samotnými prodejci a jejich další přeprodej na té samé burze, před jejím začátkem. Na velkých burzách strojařina stále stejní šméčkaři, ceny nesmyslný na malých burzách cigorky, fetky, Poláci. K tomu dementní komentáře: " a víte co to stojí nové" ?
Mám třeba Držkov 5 minut od Chalupy, Tuhán 15 minut a už tam nechodím, jezdit 100-150km jedna cesta, vstávat v 5 hodin na to už dávno peču. Dřív to byl každý druhy víkend někde na burze.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: burza Chotusice

#4 Nový příspěvek od ota »

Jo v Chotusicích není už co bývalo. Ale nechá se tam trefit kolikrát kauf. Specializoval jsem se na dědky kteří mají vystavený pro mě samí krámy. Nádobí, schnilí plechařiny, no cajky. A takhle v rožku, nebo někde na zemi mají škatulku a v tom cosi. A v té škatulce věc co jim někdo dá a řekne: hele jedeš na burzu, mě se to tu doma válí pokus se to prodat. Co za to? Nevím, co kdo dá. Tak jo. Musíš jezdit očima a koukat. Každou burzu třeba dva tři natrefím. Stane se že natrefíš blázna! :vysmech: Ale stane se, že měl dědko škatulku a v ní ve voskovím papíru kleštiny do trnu na frézku. Měl tam 10 ks. Co za ně? Dědko no nevím, co dáš? No 100 Kč za všechny? Dědko samo dej sem stovku a tady to máš. Takže kleštna 10 Kč/kus ve voskovím papíru nová nepoužitá. Nebo ti kluci s těma cobaltovejma vrtákama. 10 Kč/kus. Vyvrtal jsem 2,5 mm 500 dírek do nerezu bez chlazení bez broušení. Když jich koupíš 10 nemá cenu ho po tolika kusech ani brousit. Už je dávno zaplacenej. Jenže minule už některé rozměry neměl. Prostě se už prodaly, i když jich měl kýble. U jednoho překupníka pokaždý koupím trn do frézky. ISO 40. Naposledy jsem koupil ISO 40/ Mk4 za 300 Kč. Pěknej. A druhej byl kombi trn za 250 Kč. To myslím jde. Ale je to spíš takoví příštipkaření. Musíš hodně mít oči otevřený a koukat. Nebo netrefíš nic. Naposledy kurva osel jsem, ten chlápek z Děčína měl plátky do upichováku. Měl jich tam hrst. Koukám po nich a přemílám v pazouře, s chlápkem už se známe, chodím k němu pokaždý. A on že vem je, to jsou do Iscaru 3 mm široký. Nějak se mi nezdály. Přišly mi že mají jinak tu upínací drážku. Neměl k nim popisek. No vzal jsem jich 5 na zkoušku. Měl jich tam minimálně 50 snad. Přijedu dom, vyndám Iscara upichovák a samolitr byl to ten plátek k němu. Drbu si palici ještě teď! Chtěl 10 Kč/kus, byly nepoužitý. Běžně stojí jeden kus min 100 Kč!
Jinak Ind už má tvrdokov taky drahej. Původně chtěl 800 Kč/kilo a pak 1000 Kč/kilo a teď už chce 2000 Kč/kilo. Už tam u něj nekupuju. I ty destičky podražil. Míval je za 20 Kč/kus a teď mívá 40 Kč/kus a Sandvik 60 Kč/kus.
Jinak když tam budeš po ránu hnedle tak se dá cosi splašit dobře. Většinou jedu na 8 hodinu a tak po poledni jedu dom. Lepší když tam pojedeš jet od Čáslavi tou cestou podle letiště z obchvatu. Tam bývá míň aut. Z té druhé strany od Žehušic je fronta třeba na hodinu. Přemejšlím jestli teď 1.9. pojedu. Chce to sebou aspoň 5000 Kč, aby si si mohl cosi koupit pěknýho. Kolikrát to projdu už vím asi kde jít dřív a kde později a zapamatuju si orientační body s věcma co mě zajímají a pak když mám projitou celou burzu se různě vracím a třeba i koupím.
Hele elbarto víš co mě jednou moc, moc hřálo! Mám tu maličou brusku a do ní pasují kleštiny Katr. Měl jsem kolikrát na bazoši už pifku a nikdy to nedopadlo. Asi 2x prodejce začal šplhat s cenou, když zjistil že je zájem. Jednou prodejce vysypal nesmysl rovnou. A jdu si po té burze a tam překupník co má ty zaprášený zgarbáky ve vozíku. Někde má i ušmudlaný ceny, to jak to smýká leta sem a tam. Třeba svěrák zmaštěnej jak cip starej zgarbák a tam 8000 Kč. Nebo univerzálka zrezlá jak paštika 5000 Kč. A tu v koutečku se krčily kleštinky ve stojánku. Koukám na ně, takoví zaprášený, otřu jednu a vidím to kouzelné Kart. Samo to jsou ty co po nich stůňu. Dědko kouká a co máš zájem? No bál jsem se vůbec optat co by za to vysnil v tvrdém spánku! Kývnu jen hlavou. A dědko no jsou zaprášený, ale jinak vypadají slušně. A tak jsem se osmělil a co za ně. Dědko že 500 Kč! Kurva jsem vylovil 500 Kč z peněženky bafnul podstavec s kleštnama a letěl s ním, co letěl plachtil jak plachťák k autu! Mnul jsem si ruce jak malé ditě.
To je ta sada, dvě tam chybějí, ale jednu jsem měl doma v brusce. Jinak ty velký frézy 45 Kč/kus a malí 20 Kč/kus. V krabičkách 100 Kč/kus. Ty bez krabiček všechny naostřený od šikovnýho brusiče. Taky jsem je koupil od toho chlápka z Děčína. Ale musíš mít štěstí.
Obrázek

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: burza Chotusice

#5 Nový příspěvek od chuck77 »

elbarto píše:Zdar burzy jsou mrtvý. Vymetal jsem co šlo, aktuálně není prodávat/kupovat. Nakradené zásoby z doby komoušů lidé už prostě prodali. Pěkné věci speciálně v Chotusicích v eurech, na malých burzách šrot, vybrané smeťaky a popelnice, děravé hrnce, parohy, špinavá veteš. Zajímavé věci dráž než na Bazoši.
Posledním nešvarem je rychlý výkup levných věcí samotnými prodejci a jejich další přeprodej na té samé burze, před jejím začátkem. Na velkých burzách strojařina stále stejní šméčkaři, ceny nesmyslný na malých burzách cigorky, fetky, Poláci. K tomu dementní komentáře: " a víte co to stojí nové" ?
Mám třeba Držkov 5 minut od Chalupy, Tuhán 15 minut a už tam nechodím, jezdit 100-150km jedna cesta, vstávat v 5 hodin na to už dávno peču. Dřív to byl každý druhy víkend někde na burze.

Naprostý souhlas. Škoda cesty. Vlivem toho, že nejposlednější českej zbohatlík se chce dnes pyšnit veteránem Jawa, ČZ, Ogar etc. zrenovovaným do posledního detailu ala originál došlo k tomu, že ceny vylítly do nesmysl výšek...ztráta času tam ject.....pár návštěv mi v posledních letech už definitivně stačilo...rok od roku horší....našrot shnilej přední blatník z Indiana a cenovka 7000,- .....šrotaři to vykoupí a tradá na burzu.....poslední kapkou byl boreček, co prodával prý nový zadní světlo na Z20/30/4011 s chromovaným couváčkem a cenovka 15.000,- Kč.................radši zajdu někde ve velkém městě do zastavárny a juknu tam. prodejci tady na venkově ví, kolik si za to říct a nevyplatí se to. Někde, kde je 1 kutil na 1 km2 jsou soudní a dají k tomu dobrou cenovku. Tadle se mi podařily koupit 2 nový gola sady od Tony - ještě ve folii, nerozbalený, velká výbava, různé složení ořechů....ale je to vše o náhodě, ale je jasné, že to je o dohodě a o tom, že někdy prodejci ani neví co nabízí a lze koupit i za super cenu.....bohužel počet lidí, co mi řeknou, že se dívali na bazoš a cena je taková (chápej jako za nové) valem přibývá.....občas lze narazit i na někoho, kdo nejde jen po maximalizaci vývaru za svoji veteš , ale chce, aby to někomu dobře sloužilo. To jsou ale rarity - vždy to jsou staří chlapící, co pouští dál věci, co "posháněli" zamlada a těm se to dá vysvětlit...je to jako houbaření - nikdy nevíš co objevíš:)
Naposledy upravil(a) chuck77 dne úte srp 28, 2018 8:09 am, celkem upraveno 1 x.
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: burza Chotusice

#6 Nový příspěvek od elbarto »

Jo, jo, jo, Ota to doplnil naprosto naprosto výstižně. Vzpomínky na dědky s bednou cobalt fréz v krabici jsem také díky bohu před lety občas zažil, bohužel minulost. Dnes má dědek vytištěný za kolik jsou ceny u Svobody a s tím se ohání. U nářadí stále stejný "firmy". Čím jsem starší tím více si vážím svého volného času. V Chotuskách bacha na peněženky je tam dost kapsářů. Jednoho tam před lety Chotusická ochranka chytila při činu. Svlekli ho byl to nějaky tmavý cizinec a dostal pěknou nakládačku, kdo šel kokolem, tak si praštil. Teprve odpoledne ho předali bengům. Dobré poučení pro další kapsáře :-)
Ind prodáva použité VBD, hobbíkovi to asi nevadi, ale človek kupuje něco co vyhazuji z center. Na netu jsou občas VBD za pár kaček, tak proč kupovat tupiny. Kluci rusaci cobalt vrtákama jsou pěkný zmr.. jejich rodiče to kradou a děcka prodávají po netu a burzách. Dotyčný má na netu desítky různých profilu pod různými telefony, pěkná lůza. Nechápu, kde sčorovali ty cobaltáky, mají jich tuny což při prodejní ceně je opravdu ranec.
Píšes třeba o trnech, naposledy mi je vnucovalo pako před týdnem v Držkově. Použité, ale relativně slušné MK4. Prý mi udělá cenu 900 kus. ha,ha,ha. To samé jsem koupil nedávno na forů 10ks po 200kč v origo krabičkách. Pozor třeba na stavitelné vystužníky, šmejdi je občas namaskuji voskem nebo vazelínkou, aby pod ni nebyl vidět přeražený nůž. Jinak je to o potkávání s kamarady, v pěkném počasí prostě cesta je cíl a výlet.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: burza Chotusice

#7 Nový příspěvek od ota »

Jo to máš pravdu s těma burzama. Akorát jen u toho Inda kupuju ty VBD fungláče noví. Jo on má požítý a ten tvrdkov taky použitej. Ale má v tech škatulích pod stolem ty destičky i noví. Musíš hledat a najdeš. I na stolku v těch použitejch jsou i funglovky. Ale jen sem tam a pak když máš už pár věcí je to jako bonus. Právě jednou jsem u něj koupil krabičku destiček na kelené věci. Nopoužitý za 25 Kč/kus. Nevěděl, že tam jsou. A já taky ne. Pak jsem vyndal doma škatuly a koukám, kurva to jsou nějak jiný destičky. No jo jsou. Však jsem je už použil. Pak jsem mu tam prohrabal všechny škatule a našel už jen jednu krabičku a v ní jen 8 destiček. Zase ty na kalený. Byly taky za 25 Kč/kus. Já to věděl on asi ne. Ale jinak má i noví nepoužitý. To poznáš. Ty beru. Ty použitý mi jednou dal zadarmo, na zoušku hledal jsem do Garanta destičky a nebyl si jistej. Tak mi dal asi 6 různejch typů na zkoušku zadarmo. No nebyla to ani jedna.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: burza Chotusice

#8 Nový příspěvek od Britt »

Jedete někdo tuto sobotu?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: burza Chotusice

#9 Nový příspěvek od vitex »

Já nemůžu.Jedu na traktoriádu do Nové Vsi u Ivančic,aby se Eliška povozila na koních.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: burza Chotusice

#10 Nový příspěvek od Britt »

No vidíš, kdyby jste jeli do Chotusic, mohla Éliška skočit na hřbet pořádnýmu bejkovi, protože já tam budu a třeba by mi ho i napravila. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: burza Chotusice

#11 Nový příspěvek od Britt »

27.7. je další burza. Kdo jedete? Já určitě.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: burza Chotusice

#12 Nový příspěvek od Britt »

Nikdo nejede? :shock:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: burza Chotusice

#13 Nový příspěvek od staník »

Už jsem tam kolik let nebyl :-/ Sice je to lákadlo ale nechce se mi jet samotnýmu.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: burza Chotusice

#14 Nový příspěvek od Britt »

Kdyby sis to rozmyslel, dej vědět. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: burza Chotusice

#15 Nový příspěvek od staník »

Dám 8) Ještě ani nevím co se bude dít. Na novým pracovišti sice bude závodní dovolená ale já jsem tam jen chvíli tak asi budu chodit do práce. Soboty mám ale volný, zatím nevím co bude.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání“