Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše dozadu

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#16 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj :),
ty jsi strojař, tak si konstrukci vypočteš a namodeluješ :), třeba já toto neumím, tak dávám "čím víc pruhů, tím víc adidas" :)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#17 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ahoj,
ono modelování je fajn, ale když to děláš 8+ hodin v práci,
tak se ti po příchodu domů už do toho samého klikání zas až tolik nechce :'( m,
kor když v práci máš na to dva přehledné čtyryadvacítky monitory, a doma to plichtíš na patnáctce notebooku...
Domodeloval jsem si tedy aspoň zajištění korby proti neúmyslnému vyklopení na hrbolech za jízdy,
a rovnou poslal dxf-ka na vypálení z pětky plechu.
Obrázek
Snad to přespříští víkend se švagrem dovaříme, ať je to do brambor nachystáno aspoň nesklápěcí. Možná že konstrukce dle reálu dozná změny, kdyby se to vepředu chtělo nějak kroutit, tak jsem připravenej místo těchhle spodních oček to podepřít zespodu na nevyklápěcí části navařenými příčnými pahýly jeklu co mi zbyly, a k nim by se pak chytaly ty oka z vyklápěcí části. Ale možná to nebude potřeba, uvidíme.
Jinak s tvou pístnicí stále počítám, ale zástavbu vidím tak na příští rok :'(

Uživatelský avatar
Milanhájenka
Příspěvky: 243
Registrován: pon zář 24, 2007 9:56 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#18 Nový příspěvek od Milanhájenka »

Ahoj, moc se mi tvůj plán líbí. Máš to pěkně vymyšlený i dimenzovaný. 8) Jen si myslím, že jištění korby proti vyklopení by podle mne bylo možná lepší nějakým účkem (Véčkem) kolem oje a zajistit pod ní (něco podobnýho jak má velkej valník). Protože když se ti korba na nějaký nerovnosti trochu zkříží, tak budeš mít možná potíž z toho svého jištění vytáhnout čep.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#19 Nový příspěvek od StaPo3011 »

jo, to je dobrá připomínka.
Zatím tam asi nechám kolem čepů větší vůli, a uvidíme za provozu co to bude/nebude dělat, jak se to bude/nebude kroutit. Koneckonců letos tam asi přijdou jen dva dvacítky šrouby s matkama natvrdo, s mechanismem vyklápění (a jeho návaznými detaily) budu experimentovat až napřesrok.
A pokud to nebude fungovat, tak se vezme flexa, oka uříznou, a vymyslí se něco lepšího :) . Možná dojde i na ty příčné opěrné pahýly z jeklu na V-čku oje, a kolem nich by se to pak zasichrovalo.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#20 Nový příspěvek od StaPo3011 »

o víkendu se (kromě kopání brambor) i svařovalo
Obrázek
a vyklápěcí rám je už téměř hotovej
Obrázek
a i jeklové rámy na sajtny jsou už trochu připravené.
Obrázek
Jen jsem si při ná vrhování neuvědomil, kolik svárů vlastně na celým takovýmhle vozíku je. Máme za sebou dvě dlouhá odpoledne svařování, a minimálně ještě jeden celej den nám chybí....

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#21 Nový příspěvek od kuligrado »

No nazdar :),
ale urodilo se ti na šrotě pěkné železo, to se nepodaří každý den :). :) vypadá to hezky :) s takovou budeš hnůj a sníh klopit :) na rozdíl ode mě :). jen tak dále 8)
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#22 Nový příspěvek od StaPo3011 »

no, za šrotovou cenu (jakoby ze šrotu z odkupu) 2K jsem vlastně koupil tu nápravu (ona i s koly ke dvoum metrákům může mít), ten zbytek byly nový profily, plechy a výpalky za bratru 10K. Teda ty jekly jsem si tam nechal rovnou nařezat pod 45st (ten řez stojí 2x tolik co normální řez), a byla to darda, těch řezů (i na sajtny) bylo nepočítaně. Teda počítaně, spočítali mi to :( . A v tomhle ještě nejsou karháky (1,6K) a panty (0,4K), tažné oko, podpěra pod oj atd, takže zatím jsem v materiálu něco kolem 15K. A to nepočítám práci svářeče a svářecí materiál, už jen ten argon do tigu bych nechtěl kupovat...
No, vydělávat si na živobytí výrobou svařovanejch vleček bych tedy nechtěl, se započítáním práce by ty výrobky vycházely tak draho, že by to nikdo nekupoval.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#23 Nový příspěvek od kuligrado »

:) hezká bilance. Ale hezký kousek. Vezmi si za kolik se cca prodává fabrička .... a je vymalováno, započítej všecko, vynásob dvěma, bo to má papíry a co myslíte .... má ho tam. Ať se dílo daří .
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."


Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#25 Nový příspěvek od Brendak »

Chystal jsem to i na tu tvoji variantu , ale nakonec se dala pístnice ze spodu. Něco málo jsem nakreslil na papír a udělal rozklad sil. Ale jinak to bylo co dům dal a taky čím víc pásků (roksorů) tím víc adidas. Nevím asi sem tu VŠ strojní dělal nějak omylem.

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#26 Nový příspěvek od jirka.jc »

pěkná práce 8) jak projekt dopadl?

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#27 Nový příspěvek od StaPo3011 »

zatím nedopadl, je u ledu. Materiál nakoupen ve stodole už fakt dloouho, ale nejsou lidi.
Ještě před 2-ma roky jsem měl dva švagry-profesionální svářeče,
teď mám kdovíještějestli jednoho, a to náladově na baterky. Až se po velikonocích oteplí, tak mu zkusím zavolat, snad to ještě dovaříme.
Jinak to budu muset dovařit sám, což by u dvojek jeklů sajten a jednaosmičky plechu vařených mnou-amatérem a elektrikou-invertorem nevypadalo vůbec pěkně.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#28 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Brendak píše: .
Nevím asi sem tu VŠ strojní dělal nějak omylem.
Nic si z toho nedělej. Mne sice diplom z téhož živí (ale mám hodně jinej/specifickej podobor), vozejk je namodelovanej ve špičkovým 3D CADu, a stejně to bude ve výsledku těžší na oj než otec chtěl - zanedbal jsem v odhadech váhu pístnice, což se při potěžkání Rademdodané pístnice okázalo být nezanedbatelné-vozejt bude muset bejt mimo traktor stále na opěrném předním kole, aby si člověk při zapřahání nezničil záda. Vím o čem mluvím-švagr "čímvícželezatímvícAdidas" si takhle svařil fakt bytelnej klaďák do lesa, ale bez předního kolečka. Zapřahoval jsem ho jednou-víckrát už nebudu, záda mám jen jedny :) .
Ale z hlediska přitížení zadní hnané nápravy traktoru za jízdy je to dobře, to vím. Holt vozík je kompromis dost protichůdnejch požadavků...

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#29 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak po roce pauzy (z větší části způsobené totální rekonstrukcí bytu
a z toho vyplývajícího nedostatku času)
jsme se švagrem o víkendu opět začali vařit vozejk.
Ale po pár hodinách nám došel plyn, takže dokončení o5
aý někdy příště...
Obrázek

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#30 Nový příspěvek od jirka.jc »

co myslíte, šlo by použít jekl 70*70*4? místo 80*80*3? přemýšlím nad obdobným vozíkem s nápravou s koly 10-15 a chtěl bych využít původní uchycení co bylo na listová pera, proto ta šířka 70. ale netroufnu si odhadnout nosnost. chtěl bych rozměr korby 1,1*3 m, nosnost na 2m3 štípaného dřeva cca 1,5t.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“