Kára za traktor + použití na veřejných komunikacích

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#376 Nový příspěvek od Šéďa »

Ondras83 píše:vcera jsem se bavil s panem, co nas skoli na profesak a delal na magistratu...vlek za auto, pokud ma schvalenou napravu (koupit hotovou), zehlicku a svarel to chlap s papirama, to se muze normalne dneska delat...

muze se to tak delat ale i s vlekem za traktor? da se vubec dneska koupit nejaka naprava na dvoukolku a nejaky homologovany tazny zarizeni? ...kdyby se chtel clovek udelat napr. toto svepomoci: http://www.agrowest.com/AGROWEST.cz/rep ... -large.jpg
Toto se tu řešilo asi před rokem a půl, že to lze, ale musíš káru udělat podle nějakého oficiálně schváleného výkresu. Dokonce tu byl kontakt na člověka od Plzně, co se tím živí. Prodá ti plány, poradí co koupit, co si můžeš udělat sám a pak ti to postaví na značky. Několik zdejších členů tím prošlo. Původně jsem to měl také v úmyslu, ale nakonec jsem to řešil tak, že jsem si podvozek nechal postavit od p. Degranze fa DEZA. Dodal mi ho i s dokladama, jen jsem ho přihlásil na magistrátu. Nástavbu jsem si udělal svojí, dokonce jsem se domluvil s p. Degranzem, že mu dodám rozměry nástavby a on je hned zapsal to TP, takže s tím pak nebylo žádné další úřadování.

dobrmik
Příspěvky: 147
Registrován: úte kvě 26, 2015 4:05 pm
Bydliště: Rychnov

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#377 Nový příspěvek od dobrmik »

šéďa: na kolik tě vyšel ten podvozek?

climax
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 22, 2012 8:58 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#378 Nový příspěvek od climax »

Šéďa: Šel by ten kontakt poskytnout? Nedaří se mi to na fóru najít. Díky!


Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#380 Nový příspěvek od Šéďa »

dobrmik píše:šéďa: na kolik tě vyšel ten podvozek?
70.000
ale je postavenej přesně podle mých požadavků a je to 6-ti tuna
Obrázek

A takto to vypadalo ve finále. Vyšlo mi to o 100.000 levnějš, než koupit komplet celý nosič kontejnerů.
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#381 Nový příspěvek od Jindra »

Pokud jde o Paj-ku tak ta se prý dá přihlásit, musí se napsat do Panavu nebo do výzkumáku, vydají za nějaký peníze osvědčení. pak se dá udělat přestavba a tam se musí zase do Panavu aby vydali povolení s přestavbou na traktorový přívěs - v podstatě jde o snížení rychlosti, jen by to asi nemělo mít mailer a mělo by to vypadat jako originál.
se stavbou je to složitější, to by muselo být jako stavba jednotlivě vyrobeného vozidla. tam prý musí být žádost na úřadě, pak je měsíc na stavbu.
Letos končí státní homologace a nastupují globální to je pokud mám informace docela problém. nebo pak je cesta přes to jednotlivě vyrobené vozidlo.
pokud to má brzdy tak to asi bude muset jít do zkušebny nebo se bude muset udělat výpočet.to přesně nevím
kdo si hraje nezlobí

Maču
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 05, 2016 8:29 pm
Bydliště: Tišnovsko

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#382 Nový příspěvek od Maču »

Zdar chlapi,

mám přívěs K1V od BSS (předchůdce PAJek) se štítkem a s nájezdovou brzdou v krásném stavu a mám už k němu i papíry ze Státní zkušebny (jimi potvrzené kopie ZTP z té doby z MD) Jak nebo o co přesně (jaký správní úkon) mám teď zažádat na svém úřadu, abych to dostal na papíry a pak udělal přestavbu na traktorový přívěs. Prosím poraďte, mám Zetor 4712 a nechce se mi za něj dávat nový drahý přívěs, rád bych aby to dobově ladilo s traktorem. Díky

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#383 Nový příspěvek od polemnepolem »

Ahoj,vím že se to zde již kdysi probíralo,ale nemáte někdo zkušenosti jestli to lze?
Vím že kluci z Yachtklubu občas lecos postaví,ale jak je to s traktorovou vlečkou?
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#384 Nový příspěvek od Leo »

Není nejjednodušší si zajít na dopravku a zeptat se na podmínky stavby vlečky? A pak špekulovat?
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#385 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj, jsme tu forum, tak co si poradit, než se vydáte na OD MěÚ Horní Dolní :) se nechat poučit jak to nejde. Je to o penězích a v případě individuální stavby o kupě peněz. Takže koupit nový fabrický vyjde lépe, než nahánět zkušebnu, dokazovat svary, brzdy atp.. Např. kde seženete dokumentaci od nápravy, když ji patrně z důvodu úspory koupíte z nějakého "dárce orgánů"???. chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Hraboš
Příspěvky: 117
Registrován: úte říj 28, 2008 1:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#386 Nový příspěvek od Hraboš »

Ještě je tu jiná možnost, vlek si můžeš vyrobit sám a pak si ho necháš za cca 15 tis. přihlásit.
Náprava nemusí být nová. 8)
Naposledy upravil(a) Hraboš dne ned led 29, 2017 10:24 pm, celkem upraveno 1 x.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#387 Nový příspěvek od chuck77 »

wow, tak to neznám. lze to odtajnit???
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#388 Nový příspěvek od ota »

Tak jak píše Leo. Nejlíp zajít na ten dopravní k technikovi. Tam se ho optat co a jak. Nejlíp si to napsat, bo toho půlu zapomeneš. A on poví co a jak. Jednou jsme takhle něco mordovali a vyhořelo to na nějakém razítku a vyhodili nás. Teď když potřebuju třeba i blbou registraci vozdila zavolám tam a technik mi vyjmenuje co si zařídit, připravit a přinést. A přijdu tam a mám vše. Nemusím čekat dobu na řadě a pak mě vyhodí kvůli hranytýmu razítku, když tam mělo být kuleté a tady napsáno jméno majitele a ne kupujícího. Protože se to tak rychle mění, že na jedna paní povídala nejde spolehnout.
Kámoš byl takhle přihlasít vlek za traktor a nevím co to, ale technik měl asi dobrou náladu a půlku věcí mu vyřídil přímo on a bylo to za pár dní hotové a nemusel do horoucích pekel schánět kdesi cosi od výrobce.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#389 Nový příspěvek od chuck77 »

Takže když tam dojdu s tím, že sem si zbastlil vlek na 2 kolech, tak to klapne?????
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Hraboš
Příspěvky: 117
Registrován: úte říj 28, 2008 1:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: svépomocná stavba a přihlášení vleku za traktor

#390 Nový příspěvek od Hraboš »

Budeš snad stavět vlek ? :-/ Mám takhle zlegalizovaný vlek a Bibos tady z fóra dokonce hnanou vyvážečku.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“