Kára za traktor + použití na veřejných komunikacích

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#346 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Vyzkumak = 'autorizovana osoba', spravne napsano. Napriklad Dekra apod. funguje to tak, ze v podstate za kazdej jeden ukon das cca 5000 Kc. Zli jazykove tvrdi, ze vjeti do arealu a vyjezd z nej jsou taky dva ukony :)

Kontrola shody a testace jsou ale dve veci, pokud se to nezmenilo. Kontrola shody je jen prohrabani se v papirech a v horsim pripade nejake nedestruktivni mereni.

Ale testace, to je destruktivni metoda. A pokud se nemylim, tak nestaci jeden kus, ale na nektere veci minimalne tri, vetsinou vsak pet. Takze treba testace nehomologovane napravy znamena, ze tam pet kousku znici, aby dali glejt, ze to splnuje to a to. Jednak to stoji ranec a druhak pro nevyrobce daneho komponentu je to sranda vec.

Byva proto lepsi bud koupit papiry a udelat jen upravy, ktere lze v ramci STK, nebo mit alespon zakladni veci homologovane. V pripade voziku treba napravu, brzdy a tazny system. Pokud lze, pak treba koupit papiry v Polsku, Estonsku, Litve, nebo jine vychodni zemi, ktera muze mit danou vec uz na papirech. U tech zapadnich to muze byt horsi, protoze tam casto na furu veci papiry mit zemedelci nemusi. Tam je holt zemedelec "der Grund der Wirstchaft", takze se mu klacky pod nohy nehazi.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...


Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#348 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Ja jsem myslel toto: http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... tuning.php, ale nemuzu zaboha najit ten nazev zkusebny, kde jsem delal auto pred asi 8 lety. Idividualka z U.S., seznam vyjimek byl jak detsky leporelo. Uz si to bohuzel nepamatuju a TP tady u sebe ted nemam.

Nicmene, to, ze dokumenty maji "narodni a mezinarodni pusobnost" bych byl opatrnej, protoze na ceskym registru je nezajima mnohdy ani Slovenska zkusebna. Ale napriklad TÜV berou i venku s jistotou (http://www.tuv-sud.cz/cz-cz/home/odvetv ... sued-czech).

Pokud nekdo neco resi, pak to musi obvolat. Zjistit ceny, zjistit co chteji a pak podle toho se rozhodnout.

Co se pamatuju, tak svoji zkusebnu mela i armada a to nekde ve Vyskove. Nevim, co vsechno tam delaji, naposledy jsem s nimi neco resil asi pred deseti lety, neco okolo CE na jeden vyrobek a meli nesrovnatelne lepsi cenu, jak ostatni. Ale cert vi, jestli to jeste existuje.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

navratiljj
Příspěvky: 267
Registrován: sob úno 20, 2010 11:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#349 Nový příspěvek od navratiljj »

No jak se to vezme je tam převařená oj je předělaná o cca 20cm níž aby my to pasovalo za Zetor 25A. ,Ale nebyl by takovej problém nafotit jinej myslím si že jich je tady dost má to i štítek .

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#350 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Pokud to oko je original a ty svary nejsou jak od prasete, tak by to resit nemeli. Je to jako s STK - co je natreny barvou, to je jako novy :-)
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

santacek
Příspěvky: 137
Registrován: stř srp 29, 2007 6:16 am
Bydliště: Nove Mesto na Morave

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#351 Nový příspěvek od santacek »

Chtel bych se zeptat,zda nekdo nezkousel predelat rozmetadlo cwr3 na valnik.Ja jen ze tam jsou vyrobni stitky,dalo by se to pojistit,ale zda by se dalo legalne jezdit z takto vyrobenym vozikem??

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#352 Nový příspěvek od zdeník »

alesmacat píše:Pokud to máš kompletní nepředělávané rozmetadlo, tak v Praze ve výzkumáku ti udělají doklad o shodě a na zálkadě tohoto dokladu ti u vás na dopravním úřadě vystaví osvědčení pro provoz na veřejných komunikacích, na to uděláš pojistku a je to v pohodě, mě to čeká na malý rakouský sběrák.
Jaký rozdíl je v ZTP (základní technický popis)a doklad o shodě. A co obsahuje tento doklad o shodě.
Po mě na dopravním chtějí ZTP.
No a sběrák už má osvědčení?

Uživatelský avatar
ackar
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 05, 2012 10:34 am
Bydliště: Chrudim

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#353 Nový příspěvek od ackar »

bibos píše:já to s pánem řeším.
Doufám že to dopadne dobře.
co se týče tonáže tak záleží na nápravě. rozměry šířka max. 2,5 m délka není omezená.
Musí to mýt funkční vzduchové bzdy jak provozní tak ruční (šlajf)
Sám se přijede podívat a vše zkontroluje.4 kč km + 15000,- včetně vč. DPH
Stavím vyvážečku -náprava V3S HR 3001 bude poháněná náprava -není to prý problém akorát se nesmí používat na veřejné komunikaci. Jo a musí mít plnou podlahu.
Osvělení samozřejmostí.Vše musí být jak nové -lak a atd.
Rychlost 20 km což je jediný limit který mi trochu vadí.
Zdravím, tak jak jste dopadl? Podařilo se Vám to dotáhnout s SPZ do zdárného konce?
Máte prosím nějaký kontakt na toho pána?

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: kára z bazoše - svépomocí na spz

#354 Nový příspěvek od P.S. »

santacek píše:Chtel bych se zeptat,zda nekdo nezkousel predelat rozmetadlo cwr3 na valnik.Ja jen ze tam jsou vyrobni stitky,dalo by se to pojistit,ale zda by se dalo legalne jezdit z takto vyrobenym vozikem??

Z RCW to šlo v pohodě,ale jak se mění zákony,tak se musí kontaktovat příslušný odbor zda to jde nebo ne.

provázek
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 18, 2016 2:12 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#355 Nový příspěvek od provázek »

franta.janov píše:Můj kamarád dostal za jízdu s doma vyrobeným dvoukolákem bez SPZ za zetorem 7245 pět tisíc pokutu a vzali mu na šest měsíců řidičák-pouze ho stavěla hlídka nic nenaboural(to je to pomáhat a chránit)
Mám také takovou zkušenost.

provázek
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 18, 2016 2:12 pm
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#356 Nový příspěvek od provázek »

Prosím o kontakt na výzkumný ústav.Děkuji


Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#358 Nový příspěvek od Šéďa »

Já za 5.000,-Kč a 7 bodů, za jízdu s přípojným vozidlem bez SPZ a TK a pojistky, vyhrožoval mi rovněž zadržením řidičáku na 6 měsíců, ale ukecal jsem ho, že bych přišel jako řidič o práci.
Jel jsem s touto soupravou, akorát jsem byl naloženej hnojem pro zahrákáře. Traktor s SPZ, platná STK, vlek domorobo. Tak šel z domu a koupil jsem na značkách.
Obrázek

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#359 Nový příspěvek od PULDrapalik »

A když mám káru která má štítek a jinak nic je to r.v. 1958,tak jí mám dostat na čísla?

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#360 Nový příspěvek od P.S. »

Co máš za káru? Štítek je to nejmenší.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“