Kára za traktor + použití na veřejných komunikacích

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
george72
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 14, 2009 8:28 am

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#211 Nový příspěvek od george72 »

myky píše:Něco podobného mě taky zajímá, nedávno koupil jsem 6945 (bez SPZ) od JZD, a je to tak že tento traktor koupily v roce 1981 jako vybírač siláže (takže pracovní stroj) jde to nějak přihlásit na značky? Mám akorát kupní smlouvu.
zas tak složité to není řešil jsem to se svou 7045 taky přestavbouz z vybírače siláže , nebýt neznalosti uředníku na dopravním odboru nebyo by na tom nic, největší problém byl přesvědčit je aby si prostudovali příslušné zákony a vyhlášky, jinak to vyšlo na cca 10 000 i s stk, lepčí než kupovat papíry z jinýho traktroru

Uživatelský avatar
MILDAZETOR
Příspěvky: 913
Registrován: stř lis 05, 2008 7:45 am
Bydliště: Brno

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#212 Nový příspěvek od MILDAZETOR »

Záměna je vždy snažší než přestavba. A to mi řekli jak na STK, tak na magistrátě.

Uživatelský avatar
george72
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 14, 2009 8:28 am

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#213 Nový příspěvek od george72 »

jo a ještě k těm vlečkám , u nás to taky nikdo neřešil a jezdilo se s doma vyrobenýma kárama o 106 až do doby než dostal jeden pokutu 12000 a na 6 měs bez papírů, a to to táhl za 7745 v perfektním stavu má to od nova a používá to tak 10x za rok na nějaký to dřevo z lesa, kára je taky precizně udělaná se světlama fakt krásná, no v každým případě už dneska ta kára papíry má stálo to něco přes deset tisíc , a další dvě káry(kladovky- doma dělaný) na dřevo je už mají vyřízený taky , takže to nějak to jít musí , bavil jsem se o tom s šefem STK v kyjově protože mě to taky zajímá máme 2 káry který bysme chtěli postavit na papíry, a ten mi říkal že pokud splním všechny podmínky individuální stavby vozidla tak samotná registrace už není problém, a ty podmínky nejsou tak složitý, vím že ti co to dělali museli udělat nějakou výkresovou dokumentaci, nechat ty vlečky zvážit , měli nějaký potvrzení od chlapa co má svářečský zkoušky že jim to dělal on , a nějaký doklad o homologovaným spojovacím zařízení - ten dostali v blízké prodejně ND zemědělské techniky , Zatím jsem nezjišťoval podrobnosti ale budu to chtít taky nějak pořešit, zatím koupím nebo vyrobím lžíci do 3bodu ale ta ne vždy stačí

Uživatelský avatar
MILDAZETOR
Příspěvky: 913
Registrován: stř lis 05, 2008 7:45 am
Bydliště: Brno

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#214 Nový příspěvek od MILDAZETOR »

Tak prosím pozjišťuj co se dá od toho chlapíka co to má postavený na čísla a od toho pána s STK a přidej to k tomuto tématu nebo na SZ. Moc Dík :friends:

Uživatelský avatar
george72
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 14, 2009 8:28 am

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#215 Nový příspěvek od george72 »

rozhodně to zjišťovat budu , když jsem chtěl přihlásit ten traktor bez papírů tak mi taky všichni říkali že to nejde nebo že nějak jo a že je to složitý a že přes výzkumný ustav a že to bude strašně drahý v tom výzkumáku to přitom stálo jen 1200 bez DPH, a šlo to , jasný musel jsem oběhnout několik úřádu a najít ty správný lidi co věděli jak to jde, prostě vím že vlečky papíry neměli teď je mají a šlo to cestou individuální stavby - dokonce jsem na to narazil nějde v nějakém zákoně nebo vyhlášce jak jsem hledal podklady pro tu registraci traktoru ale už nevím kde rozhodně bych prošel zák 56 co řeší provoz na pozemních komunikacích tam a na stránkách ministerstva dopravy jsem našel tehdy včechno co jsem potřeboval včetně metodického pokynu jak takový traktor bez tp přihlásit , bohužel na našem, úřadě a STK o tom nevěděli neznali to ,tak mi na moje dotazy místo aby mi poradili řekli že to nejde.

cuisine
Příspěvky: 53
Registrován: pát led 02, 2009 1:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#216 Nový příspěvek od cuisine »

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/FE4DBED ... pok102.rtf tady jsem našel ještě něco k prac. strojům a jejich registraci ... http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... A9+pokyny/ .. a tady je spousta odkazů pro tuhle problematiku ...

a pak tady máme zodpovídání dotazů k schvalování http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... dotazu.php ale to je spíš na auta než na stroje a zem. techniku

borino
Příspěvky: 35
Registrován: ned led 18, 2009 5:09 pm

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#217 Nový příspěvek od borino »

Tak jsem zjistil cenu NS2 a ještě ted se dávám dohromady.Celková cena přes116 000Kč,podvozek přes 67 000Kč bez DPH.Tak tudy cesta nevede.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#218 Nový příspěvek od Jindra »

jo jo zkus to prosím zjistit, mám zjištěné něco podobného, musí být účty od nakupovaného materiálu a pak se pod to musí někdo podepsat kdo má státní zkoušku ze sváření, prý obyčejný svářečák nestačí, no pak asi bude muset mít homologaci náprava tažný oko, a pak nevím jak je to s brzdama,jestli na to nebude muset být taky nějaký štempl že to dělal někdo kdo na to má papír, nějaká vákresová dokumentace to už není problém. myslím že to je tak že nejdřív jdeš zažádat jeslti si to můžš postavit a oni by ti měli řict co všechno budou chtít za doklady, pak to postavíš, jedeš na stk a oni ti to tam mají otypovat a jdeš si propapíry který ti vystaví na základě toho že máš protokol z stk, ale teď jde o to kolik by stálo to jejich otypování, a jeslti nebudou chtít třeba výpočet brzd, nebo dokonce protokol ze zkoušky brzd ze zkušebny. No a pak je tu to nejdůležitější, potkat ochotnýho úředníka který se s tebou do toho schvalovacího procesu pustí a ne takovýho který ti řekne že to nejde.
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
george72
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 14, 2009 8:28 am

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#219 Nový příspěvek od george72 »

jo tak by to mělo být že bys šel požádat o stavbu a oni ti sdělí co máš splnit za podmínky, jenže ti tupci o tom nemají ani páru a řeknou ti že to nejde , že jim máš donýst techničák evidenčku a oni to za poplatek zaregistrují to jim jde dobře ale jinak nevědí nic

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#220 Nový příspěvek od Jindra »

NO PRÁVĚ PROTO PÍŠU NAJÍT ÚŘEDNÍKA KTEREJ BUDE OCHOTNEJ KOUKNOUT DO ZÁKUNŮ ABY ZJISTIL CO JE VŠECHNO POTŘEBA. A TO SE ASI NIKOMU MOC CHTÍT NEBUDE
kdo si hraje nezlobí

libor1
Příspěvky: 28
Registrován: pon pro 22, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#221 Nový příspěvek od libor1 »

O to bojuji už rok.Šel jsem za kamarádem na magistrát ať mi napíše rozhodnutí.Odpověď zněla,dej mi týden já to prostuduji a za týden se zastav.Po týdnu mi sdělil že rozhodnutí mi napíše ale ať se stavím za jeho bývalým kolegou na STK co všechno je k tomu potřeba aby nedělal něco zbytečně,neboď od září roku 2009 došlo ke změnám .Když se pořešily veškeré věci jako např.výpočet brzd za 12 500,--atd.tak momentálně to stroskotalo na osvědčení o schválení na zavírání bočnic.Všichni prodejci co prodávají karháky tak k tomu nemají schválení,a firmy co vyrábí návěsy tak dělají tipové schválení na celou nástavbu.Když jsem si s ním domluvil schůzku na STK tak jediná možnost je nechat si udělat tipové osvědčení sám,bez toho nemám ztrácet čas.Ochota uředníků je,papír chybí. Má někdo nějakou radu jak to vyřešit????
Jak bude chvilka, zkusím vložit seznam co je třeba z STK.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#222 Nový příspěvek od Jindra »

ZKOUŠEL JSI SE PODÍVAT NEBO NĚJAK ZKONTAKTOVAT PRODEJCE PRVKŮ PRO NÁSTAVBY? TY BY MOŽNÁ NĚCO MOHLY MÍT, TŘEBA http://www.trans-technik.cz/bin/treemen ... 82#499,ONI BUDOU CHTÍT ABYS TO OD NICH KOUPIL.
JEŠTĚ ZKUSÍM NAJÍT NĚCO DALŠÍHO
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#223 Nový příspěvek od Jindra »

JEŠTĚ TYDY BY SE DALO NĚCO SEHNAT http://www.alu-sv.com/

alsap.cz
NEBO UDĚLEJ FOTKU TOHO KARHÁKU A ZKUSÍ SE TO VYPÁTRAT,
ASI BY SE DALO SEHNAT NĚJAKÝ PROHLÁŠENÍ O SHODĚ
kdo si hraje nezlobí

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#224 Nový příspěvek od myky »

Tak dneska jsem pojistil rometadlo jako pracovní stroj, a budu s nim vozit dřevo, jsem zvědavej, jestli mě zastaví a co bude následovat, kdyžtak dám vědět.

Uživatelský avatar
MILDAZETOR
Příspěvky: 913
Registrován: stř lis 05, 2008 7:45 am
Bydliště: Brno

Re: Kára za traktor +použití na veřejných komunikacích

#225 Nový příspěvek od MILDAZETOR »

Jaké rozmetadlo jsi pojistil, typ a u které pojišťovny a za kolik? Dík za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“