Jde vyrobit sklopka do 200 kg?

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jde vyrobit sklopka do 200 kg?

#31 Nový příspěvek od chobotek »

Lanko je kravina. Pokud mechanicky, tak pohybovým šroubem.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jean
Příspěvky: 3060
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Jde vyrobit sklopka do 200 kg?

#32 Nový příspěvek od jean »

Radšej by som to spravil z hydraulickou panenkou a jednoduchým prepákovaním. Tam aspoň nehrozí, že to niekomu vybije oči.... A ešte by to bolo aj výrazne lacnejšie, panenka stojí 12 euro a naviják 30 euro.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4814
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Jde vyrobit sklopka do 200 kg?

#33 Nový příspěvek od imaginaro »

Naviják je na jeklu, lanko je vedeny jeklem ať to nikomu nevystřelí oko, jeklovej sloupek je nasazovací ať tam nečučí při převozu.

Obrázek
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Jde vyrobit sklopka do 200 kg?

#34 Nový příspěvek od Killer Koly »

dvk píše: pon říj 03, 2022 12:17 pm Video jsem omrkl, a to je teda hrozné heblo. Takou šibenicu teda na vyvážečce vozit nechcu a stejně je to zas jen lanko. To přepákování se mi teda líbí víc. Naviják je v rozumné výšce a tak jak je to udělané, první centimetry táhne lanko korbu nahoru skoro jako by bylo přidělané napevno. Postupně se síla začne přenášet na přepákování. Celá finta bude správně zvolit geometrii všech částí, aby tah na lano byl pokud možno pořád stejný, a taky to samozřejmě trochu nadimenzovat a vyztužit. Ale princip za mě super.
to "hrozné heblo" funguje bez chyby uz skoro 30 let a za tu dobu to nasklapelo nekolik desitek tun. a ze to vypada tak jak vypada? proste jsem to udelal z toho, co bylo zrovna po ruce. navic je to skladaci, jde to slozit pod korbu naprosto jednoduse a bez pouziti naradi. neni to ani videt a nicemu to neprekazi. a kdyz je to zvednute, je to docela pohodlna operka zad 8)
a fungovalo to principialne uplne stejne uz na prvnich sklopkach nekdy pred 100 lety
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Jde vyrobit sklopka do 200 kg?

#35 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj, nemyslel jsem to osobně, omlouvám se. Nepochybuju o tom, že ti to svůj účel plní a o to jde. Jen jsem chtěl říct, že na moji vyvážečku mi to nepasuje, nic víc. :friends:

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“