polsky vlek WWP - RT45H

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#61 Nový příspěvek od chuck77 »

Pro nadšence tohoto raritního vleku mám odzkoušené rozměry a druhy těsnících prvků tohoto originálního a nevídaného heveru :ano: , takže se v případě zájmu ozvěte. Byl to pokus/omyl ale origo rozměry nelze nikde vyčíst, takže doufám, že to bude těsnit. Třeba těsnění vstupní trubky vyšlo tak na 28. pokus :D .....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

xmaxj00
Příspěvky: 8
Registrován: stř črc 18, 2018 9:22 pm
Bydliště: Horažďovice

vlek WWP - RT45H

#62 Nový příspěvek od xmaxj00 »

Ahoj všem, připravuju na stk polský vlek WWP - RT45H, chtěl bych poprosit o radu ohledně asi 3 záležitostí.

V TP je kromě vzduchových brzd uvedená i brzda mechanická. V minulosti jí asi někdo z vleku sundal a zůstaly tam po ní u zadní nápravy jen jedna kladka a jeden držák (asi na druhou kladku). Neporadili byste mi jakým způsobem to mohlo být vedeno, nebo pokud by to někdo na svém vleku nafotil, byl bych rád. Přikládám fotku kde je zadní náprava spolu s držáky nafocená.
Obrázek

Druhá věc se týká dorazů u listových per, když jsem je sundal, spodní části byly u všech dost prorezlé. I když by se možná daly použít znovu, nevěděl by někdo, kde by se daly sehnat nové? Prošel jsem několik online agro obchodů, ale na takové jsem nikde nanarazil. Fotky taky přikládám.
Obrázek

Obrázek

Poslední věc se týká barvy, v techničáku žádná uvedená není, ale jak je vidět na fotce, vlek byl původně červený/oranžový, bočnice má modré. Nemá někdo zkušenost o jakou barvu na rámu by mohlo jit, připadně jestli byste mi nějakou vhodnou nedoporučili.

Díky za jakoukoliv radu
Honza

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: vlek WWP - RT45H

#63 Nový příspěvek od chuck77 »

Vítej v klubu majitelů tohoto luxusního vleku :friends: .
1) brzda byla pomocí trapézáku na pravý straně vleku před zadním kolem a byly u toho klika, ale pokud to není taj asik lepší koupit klasickou českou ruční brzdu co má třeba Fimas
2) zkus Pol-Agro - možná to půjde z krmáku WP-3,5M nebo vleku D47, ale nevím - neměl sem je tadle na kaši a šli použít ty původní. zkoušel sem je před g.o. preventivně oslovit a na WWP nic nemají a ledaže by to šlo z toho krmáku nebo vleku D47.
3) barva byla obvykle rám oranžový + korba s bokama šedá střední. mám to kompletní repasy tak že:
rám s nápravama a korba šedá pastelová
bočnice modrá návěstní
ráfky stříbrná....
Měj se chuck77 :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

xmaxj00
Příspěvky: 8
Registrován: stř črc 18, 2018 9:22 pm
Bydliště: Horažďovice

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#64 Nový příspěvek od xmaxj00 »

chuck77: Ahoj díky za odpověd :) píšeš, že jsi taky dělal komplet repas, neřešil jsi i výměnu brz. čelistí? Začal jsem se zadní nápravou a když jsem to odstrojil, tak obložení žádný. Čelisti jsou na čepech cca 22mm prumer, šířka obložení je 50mm. Koukal jsem na netu a nikde jsem na podobný nenarazil. Všechno je 80 a více. Jeden čep navíc nešel ani vybouchat, tak jsem paknu naříznul, abych ho mohl vyndat. Když ted koukam že možná bude terno je sehnat nové, říkam si, jestli jsem neudělal blbost si tu čelist takhle zničit.
Honza

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#65 Nový příspěvek od chuck77 »

No, udělal si blbost :shock: , ale to už nevrátíš...obložení tam nebylo+ nebo někde bylo takový děsně udělaný - popraskaný, nejty venku, strašná prasečina.....nechal sem to celý obložit u jednoho chlapíka, co to dělá. Čelisti sehnat nejdou, zkusil sem všechny prodejce polský techniky a nic není....ani upravit to nejde.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#66 Nový příspěvek od chuck77 »

Dobrý den všem vlastníkům této rarity :friends: . Kdybyste někdo měl na tento vlek ruční čerpadlo na zdvih korby, tak bych měl zájem. Chci si dát svůj vlek do origo stavu. Díky za nabídky8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

JanPešek
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 25, 2021 7:19 pm
Bydliště: Bylany

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#67 Nový příspěvek od JanPešek »

Zdravím, potřebuju poradit, jaké rozměry má gufero mezi ložiskem a paknama? Teče mi do brzd vazelina :) moc děkuji za odpověď

Radeczek1
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 29, 2021 9:23 am
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#68 Nový příspěvek od Radeczek1 »

Zdravím, chystám se domů dotáhnout tento vlek WWP RT-45H ..v pěkném stavu za lahev vina😁a jelikož už nějaký pátek stojí na místě, kola jsou vyfouklá a vypadají být na kaši, nemáte někdo tušení, jaké tam jsou disky? Jde mi to rozteč děr a průměr středové díry 🙂 děkuji!!!

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#69 Nový příspěvek od poulm »

chuck77:
to je zajímavé, to mělo i roční čerpadlo na kliku pro sklápění, nebo nějakou pumpu na principu sklápění kabin na nákladních autech? Jak to vypadalo, nemáš náhodou nějakou fotku?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#70 Nový příspěvek od Jirka:J »

JanPešek píše: ned dub 25, 2021 7:22 pm Zdravím, potřebuju poradit, jaké rozměry má gufero mezi ložiskem a paknama? Teče mi do brzd vazelina :) moc děkuji za odpověď
Sice pozdě, ale snad lepší než vůbec.

Gufero je A 75x100x12 PN...

Osobně jsem toto nesehnal, takže mám vyzkoušené, že se tam vleze i 75x100x13 PN

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#71 Nový příspěvek od Jirka:J »

Radeczek1 píše: čtv zář 23, 2021 12:30 pm Zdravím, chystám se domů dotáhnout tento vlek WWP RT-45H ..v pěkném stavu za lahev vina😁a jelikož už nějaký pátek stojí na místě, kola jsou vyfouklá a vypadají být na kaši, nemáte někdo tušení, jaké tam jsou disky? Jde mi to rozteč děr a průměr středové díry 🙂 děkuji!!!
A co se týče disků, je tam šesti děrovy 9"x15,3". Roztečná kružnice děr je 205mm a průměr středové díry 161mm.

Taky bych se rád zeptal, jestli někdo neví, kde by se daly sehnat krytky/víčka nábojů na nápravu tohoto vleku (100mm a 4x díra). Po netu jsem nenalezl nic a v obchodech pouze víčka velká šestiděrová a nebo na pružinku. Díky

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#72 Nový příspěvek od chuck77 »

Zdar a sílu😀. Dával sem tam nějský retro krytky z českýho sběráku-po úpravě tam šly ale ani u prodejce-Fimas,nevěděly na jakej sběrák to je....prostě tam něco měly a já to tam lupnul....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Jirka:J
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#73 Nový příspěvek od Jirka:J »

Díky za konkrétní nasměrování :) poradil jsem si taky po svém - pořídil krytky na PSZ50, krapet je vybouchal na kouli, udělal dírky a mlaskl je tam. Drobné nerovnosti vyřešila vazelína a myslím, že dobré.

Každopádně kdybych se dovtipil, kde sehnat ty, které by tam měly být, tak bych za ně asi nějakou tu korunu rád dal 😉

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#74 Nový příspěvek od chuck77 »

Jediný trochu podobný věci jsou z krmáku WP-3.5M, ale nevím nevím😗
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Jawa2003
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 09, 2022 6:11 am
Bydliště: Plzeň

Re: polsky vlek WWP - RT45H

#75 Nový příspěvek od Jawa2003 »

Mám taky tento valník WWP-RT 45H
Potřeboval bych TP
Nevíte kde ho sehnat?
Kdyžtak mi napište email: jawa2003@seznam.cz
Díky

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“