Maringotka

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Maringotka

#16 Nový příspěvek od Paťas »

Ahoj máme také jednu jako sklad krmiva. Ze vnitřku je tenká 5mm buková překližka po stěnách z venku 4cm modřínové palubky přišrubované mosaznýma šrůbkama a celé zalakované mezi stěnama čedičová vata, taková kuva pichlavá/ Klasická skelná co bývala/. Tak to bylo v originále co sme ju dostali. 8)

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Maringotka

#17 Nový příspěvek od myky »

No právě že pod vnitřní obložení paropropustnou a pod krytinu nebo vnější stěnu parozábranu, aby ta voda co se vysráží stejkala do pryč a mezi to vatu. Tak by se to líbilo mě :pohar: .

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Maringotka

#18 Nový příspěvek od staník »

Raďas píše:Tak dobře, zkusím ho poprosit o nějaký moudra.. A ty folie, nevíš jak se to jmenuje???
Jmenuje se to folie 2*Al a vyrábí ji jako jediní firma Haasová-Menhart. Zkus si to najít na www.rti.cz :zapomel:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: Maringotka

#19 Nový příspěvek od Belzebub »

Koukal jsem na to na výstavě a jsou to jak prodejci z teleshopingu. Je to alobal ze 2 stran nalepený na mirelonu.. náklad 30 Kč/m2?
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Maringotka

#20 Nový příspěvek od Raďas »

Tak tu střechu jsem chtěl zase zaplechovat jak to bývalo.. Mám tu šikovného levného pokrývače klempíře, tak říkal že na to koukne.. Ta překližka dovnitř by taky byla hezká.. Chlapi já se uplně děsím slov parotěska a propustka a podobně.. Zedníci machři mi tímto zmršili celý byt... Bleee.... To si nechám poradit ale musíte se shodnout alespoň tři :)
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Maringotka

#21 Nový příspěvek od Raďas »

A DÍKY MOC VŠEM ZA REAKCE 8) 8) 8)
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Maringotka

#22 Nový příspěvek od myky »

¨Doprčic :-/ , koukám na svůj příspěvek a musí to být naopak :red: . Jakto že mě ještě nikdo neopravil?

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Maringotka

#23 Nový příspěvek od Raďas »

Nevadí, já to hned neběžim dělat ;-) Co použít toto?? http://www.levnestavebniny.cz/parozabra ... erm-.3160/
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Maringotka

#24 Nový příspěvek od myky »

:-/ s tim jsem ještě nic nedělal, ale nevypadá to špatně.

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Maringotka

#25 Nový příspěvek od Raďas »

Tak jsem z toho jelen, ať se zeptám kohokoli, prodejce nebo dělňase, každej s jistotou tvrdí něco jiného.. Jeden že tohle stačí, druhej že tam nemám dát nic, další že parotěsku jek pod sadroš a jinej že tam musí být s jinou gramáží a o dost dražší... Komu věřit?? :-/
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Maringotka

#26 Nový příspěvek od myky »

A teď babo raď, čím víc lidí, tím víc názorů, já tu parotěsku dával jak obyčejnej igelit tak i takovou pevnější takovou nazelenalou- ta by se mi líbila :smich: a tu paropropustnou, určitě minimálně pod střechu, pokud bude plechová- zespoda na plechu se sráží voda co by ti potom kapala do izolace a takhle steče po tom igelitu pryč.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Maringotka

#27 Nový příspěvek od staník »

To už bys mohl vědět ve svým věku ;-) Když jsem chtěl dělat střechu tak jsem taky sháněl rady,sto lidí,sto názorů.
Jedno si vyber a něco si přečti a potom už podle toho jeď. Jen k tý podstřešní paropropustný fólii, za a: musí být kontaktní a za b: zajisti aby ti voda která se tam případně dostane měla kam odtéct a netekla do konstrukce.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Maringotka

#28 Nový příspěvek od Raďas »

Jo jo, takhle jsem dopadl ze sádráčema.. Velký odborníci co věděli všechno a já jim na to skočil.. Výsledek mokro plíseň. Tak že jsem sehnal knihy a jinou firmu, co to předělala.. Jenže taky jsem neměl možnost pořád hlídat.. O těchto technologiích je třeba něco vědět a ne, slyšel jsem o tom a udělám to podle sebe, umim všechno... Proto se tu nejdřív ptám, protože tady už lidi mají zkušenosti...
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Maringotka

#29 Nový příspěvek od Raďas »

Tak jsem se prostě optal přímo výrobce JUTA . Ochotný technik rád vše vysvětlil a popsal mi, jak to má vypadat aby to bylo funkční a technologicky správně 8)
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Maringotka

#30 Nový příspěvek od Kapo »

Caves.

Maringotka má slúžiť pravdepodobne ako obytná chatka?

Inak, buk je asi najnevhodnejšie drevo. Používa sa len ako kurivo, a občas na výrobu interiérového nábytku.... :vysmech: :vysmech:

Ideál je smrek, najlepšie červený. Vyrobíš s neho konštrukciu, 5x5 cm hranolček by mohol stačiť. Do vnútra by som použil najradšej dáky drevenný obklad. Na vonkajšok asi našroboval vodotesnú OSB dosku. Ako izoláciu by som použil stabilizovaný polystyrén. Aj nobasil je fajn. Na strechu buď ten plech, ale nebol by zlý aj kanadský šindeľ.

Ozaj, čo si to chcel vedieť? :co?:
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“