GO vleku - BSS P 73 S

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

GO vleku - BSS P 73 S

#1 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak pomalinku začínám na vleku něco dělat. I když ted v těch vedrech se mi po nechce doma dělat co přijdu z práce... :smich: Ale dneska jsem povolil mailery a oddělal jistící řetězy a sundal korbu. Dal jsem jí bokem a bude dělat nejdřív spodek (šasí)
Mám v plánu než to rozeberu a nechám opískovat tak udělat co je potřeba. Protože až bude opískovaná už na to nechci moc šahat a spíš co nejrychlejí stříkat barvu ;-)
Takže si myslím že ted nakoupím vzduchařinu v plastu udělám rozvod navrtám držáky trubek dodělám hydrauliku dozadu k rychlospojce. Převaříme ty návarové kroužky a nové čepy. Rozeberu komplet pera listový. Pak se podívám na tu točnu taky.
Ještě jsem se chtěl zeptat máte někdo origo ty plechy s odrazkama před přední kola? Někdo psal že při sklopené korbě se urvou. Kolik měří ty origo? Jsou zároveň s venkem kola? Já to měřil a při sklopené korbě aby to prošlo muselo by to mít cca 23 cm max. Tak to asi tak udělám.....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: GO vleku - BSS P 73 S (Michal(zetor)

#2 Nový příspěvek od Jaryn82 »

8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#3 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ještě dotaz na 7 tuně je ohlé oje. Mám doma dobré oje z 5 tuny ale je o 20 cm kratší.. :typek: Myslíte že to bude něčemu vadit?

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#4 Nový příspěvek od PEST »

máme to na jedné taky - kratší oj a druhou to čeká, protože jak píšeš je doma k dispozici...že by to něčemu vadilo, jinak se s tím couvá, delší oj rychleji reaguje, jinak nějaké problémy nesleduji

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#5 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo dám ho tam a uvidím. Nechce se mě kupovat nové :)
Chlapi nemáte někdo zkušenost s nějakýma dobrýma příchytkama na kabely? Kde by se přivrtal šroubkem do ramu a do držáčku dát kabel. Vubec nevím co tam zvolit. Ty origo plechy jsou na půl špatny tak bych to chtěl udělat do nějakých držáčku. To jenom jestli nemáte s něčím zkušenosti. Jinak nějaké vyberu a bude to 8)

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#6 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já tam mám navařené trubicky a kabel tim prostrčený.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#7 Nový příspěvek od chuck77 »

kousek plíšku a zahnout...jen ho tam bodnout...….
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#8 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Já vim no tak to měli origo jen jsem chtěl že by se kabel vubec nedotýkal rámu. Se vzduchem a hydraulikou to tak budu mít vše bude v těhle držákách stažený https://www.kovaz.cz/prichytky-a-drzaky ... ie-a-c914/

No a na tu elektriku jsem přemýšlel nad tímhle? https://www.conrad.cz/prichytka-pro-ved ... c1.k542053

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#9 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já jel po staru a bude to fungovat dalsich 30 let :) a i mi to k tomu vleku tak sedí jediný co tam je plastového jsou svetla

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#10 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Já vim no bude to fungovat jako to fungovalo do teď 8) Ale já se snažím trochu zase jet už podle dnešní doby :smich: No uvidím je to asi uplně jedno co kdo tam dá ;-)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#11 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tak jsem dnes trošku pracoval na vleku po chvilkách ;-) Vymlátil jsem zerezlé čepy oje, sundal původní ohnuté oje a dal to z pěti tuny. Dovařil jsem úchyt na zvedání. Zatím nemám naplněný autogen tak jse mě nedařilo moc za studena ohnout tu hlazenku tak jsem byl nucen nařezat do úhle na pásovce a svařit :-/ Pak jsem zavařil uchýt na pružinu. A ruzně po vleku a na oji odbrušoval a ořezával ruzné věci co tam byli tak přivařené-uražené sváry,atd.
Ted koupim hydraulickou trubku 15x1,5mm dozadu k rychlospojce naohýbám,natahám vzduch přivrtám držáky a začnu rozebírat postupně :) Vzduchařinu jsem nakoupil už.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#12 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Hezky jsi se do toho pustil. Tu oj nevyhazuj, srovnat by šla měl jsem ji stejnou. Kdyz jsem tam dával pero na oj tak jsem dával kratsi se šponovákem abych vejsku oje mohl upravovat,když zapraham do jiného traktoru a ma jinak vejšku :)

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#13 Nový příspěvek od chuck77 »

Hm, radši ani nepiš kolik si do toh už nasypal...a to je začátek...........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#14 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Oje zatím vyhazovat nebudu 8) Ja tam mám taky šroub a matku a mohu s tím štelovat. Ale budu muset zkompletovat k tomu ještě brzdičku protože takhle jenom péro to je jak na houpačce a zastaví se pokažde většinou jinde. Ta brzdička ho bude dyrygovat :)

No budu si to psát, ale už ted jsem v tom za 4000 kč. A tom mám na předek jenom co je pod točnou objednané čepy a návarové kroužky, třmeny na přední pera, futra a par pičovinek a to bude taky 3500 kč. A zítra asi jedu pro hydraulické trubky + nějaké šroubení a držáky. Hrůza :pistol: :smich: No jo prostě s tím jsem do toho ale šel :)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO vleku - BSS P 73 S

#15 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Dneska jsem študoval jak vymyslet elektriku a hydrauliku kolem ojete a točny. Trochu jsem z toho měl zamotanou hlavu :typek: Ta trubka co jde od heveru dopředu k točně a pak už jde hadice po ojeti k traktoru tak ta mě tam nějak neštymuje furt se tam se vším ve velikým rejdu potkává :tyty: Asi to udělám jako ty vrchem. A Jardo jak ti to vychází takhle vrchem potom ve velikým rejdu? Jak tam ta hadice chodí hodně přez oje? Budu to muset taky takhle udělat.
Ono tohle byl původně vzducháč a děda to po revoluci předělal na hydrauliku. Takže já už nevím jak origo na hydraulický sklápěné vedly trubky a třeba i elektrika...


Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“