Vlek Deza 3500

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vlek Deza 3500

#61 Nový příspěvek od Šéďa »

U čeho sklálění? U té 3 tuny?


Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vlek Deza 3500

#63 Nový příspěvek od Šéďa »

Myslíš tím, že se pohne rám? To těžko, je to profil U 100 svařený do krabice a jak jsem koukal, dělaj fakt poctivě. Ostatně je tu několik kluků, co od nich vleky maj, tak by se mohli vyjádřit samy.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Vlek Deza 3500

#64 Nový příspěvek od P.S. »


Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vlek Deza 3500

#65 Nový příspěvek od Šéďa »

Základ pro nosič kontejnerů dneska dorazil, maximální spokojenost. 8) 8) 8) Teď jen dokompletovat nosič. Základní rám byl u výrobce podvozku a dorazil až dneska s podvozkem, takže práce na nosiči stála. Ale dávám tomu tak týden, maximálně dva. A bude hotovo. :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
KubikGJ
Příspěvky: 281
Registrován: pát pro 23, 2011 7:29 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Vlek Deza 3500

#66 Nový příspěvek od KubikGJ »

Taky přispěju svou troškou do mlýna. Návěs DEZA, rozměr korby 180 x 300 cm, výška bočnic 50 cm, taháno Zetorem 7711.
Obrázek
Obrázek
Když auto, tak Škoda! Když traktor, tak Zetor!

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Vlek Deza 3500

#67 Nový příspěvek od Rolník74 »

Ahoj,co na to budeš dávat za nosič?

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vlek Deza 3500

#68 Nový příspěvek od Šéďa »

JNK Navara

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Vlek Deza 3500

#69 Nový příspěvek od nabocklish »

Šéďa píše:Myslíš tím, že se pohne rám? To těžko, je to profil U 100 svařený do krabice a jak jsem koukal, dělaj fakt poctivě. Ostatně je tu několik kluků, co od nich vleky maj, tak by se mohli vyjádřit samy.
Hele nevím, nechci nikoho pomlouvat ani dělat předčasné soudy. Opravdu to chce zkušenosti z praxe. Nejlíp po pár letech užívání.
To na co jsem poukazoval je spíš systém zajištění sklápění... přitom vepředu to má "normálně" jakoby na dva čepy. Ale u zadních pantů se trefuje díra na díru v trubce a to si opravdu myslím, že se prohne. Víš jak to je a co přináší život - např. ti přimrzne hlína u předního čela a při sklopené korbě zacukáš, aby sjela...

Ale jak říkám, nevím. Možná jsem úplně mimo :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vlek Deza 3500

#70 Nový příspěvek od Šéďa »

Jak jsem psal o tom nic nevím a ani mi to nezajímá, já nebudu mít klasickou korbu, ale kontejner. Pokud tě to zajímá, musíš se zeptat těch co tento mechanismus mají.

Uživatelský avatar
bosti
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 14, 2009 10:04 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Vlek Deza 3500

#71 Nový příspěvek od bosti »

Hoši neblázněte ;-) Valník DEZA 3500 R mám třetím rokem a prakticky se tam nemá co hnout! Šasí valníku má 2 stovky účka vařený proti sobě. Pravděpodobně to porovnáváte s valníky, kde je učko o dost širší např. ZDT..... ale zapomínáte, že většinou mají to účko z ohlého plechu, takže musí být větší. Naopak u DEZY je válcované účko, které je o dost pevnější a tudíž není zapotřebí tak silné. Jinak o tom ohnutí a překolíkování. Nevím, proč by v tom měl být problém? V této vzdálenosti to nic neudělá. Navíc je tam použita zemědělská vůle. :smich: A i kdyby to někdo dokázal ohnout, tak není problém říznout trubku a dát tam jinou se silnější stěnou :D Ale o tom pochybuji, že se to stane. Není mi jasné, proč řešíte takovéhle věci, které není problém opravit, i když si myslím, že u tohoto valníku to není zapotřebí. Co pak takový valník, který využívá ke sklápění koule, atd...? :D Jinak z osobní zkušenosti: Plný valník hnoje + pořádná čepice, není problém. Pokud jde o dřevo, naložím ho, co situace dovolí. Dokonce se mi ho podařilo posadit na podlahu :D ani předek traktoru nepomohl :(

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... hilit=deza

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vlek Deza 3500

#72 Nový příspěvek od Šéďa »

Já to neřeším, ani by mě to nenapadlo, když jsem viděl u DEZY, jak chlapi pečlivě všechno dělaj. Ten můj podvozek je nádhera, perfektně všechno svařený, krásně nařezaný úhly, prostě radost pohledět.
nabocklish přišel s tím, že je něco v nepořádku s uložením korby. Na korbu a její uložení jsem u DEZY vůbec nekoukal, jelikož mě to nezajímalo, já si objednal jen podvozek bez korby.

Uživatelský avatar
bosti
Příspěvky: 20
Registrován: pát srp 14, 2009 10:04 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Vlek Deza 3500

#73 Nový příspěvek od bosti »

V pohodě, jenom jsem poskytl můj názor, jak se tu někteří báli o to, že se něco může ohnout....., jak mám na fotkách ty klády dubu na pořez, tak jsem je nakuloval na valník navijákem a valník byl vypřaženej a ani nožka ne neohla..... tak nevím proč by se měli ohhnout ještě silnější nebo více vystužený věci..... jak si tady někteří myslí. Je to super valník, když vemu v úvahu poměr, cenu, výkon..... na českým trhu není lepšího valníku :) Samozřejnmě nepopírám, že jsem si na něm malý úpravy neudělal, ale to jenom protože jsem trošku náročnější.

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Vlek Deza 3500

#74 Nový příspěvek od Rolník74 »

Šéďa píše:JNK Navara
No,to je velký pojem :) !Myslíš ten traktorový?

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vlek Deza 3500

#75 Nový příspěvek od Šéďa »

To zas není tak velký pojem, pokud víš o co jde. JNK je jen jeden a rozděluje se jen podle nosnosti na 3, respektive 5 tun. Je to jednoramenný nosič kontejnerů. A je to nosič, takže je jedno na jaký podvozek ho namontuješ, jde na auto i na návěs za traktor.
http://www.navara.cz/nosice-kontejneru/ ... ejneru.php

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“