čím vozíte vodu

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Vedra
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: čím vozíte vodu

#181 Nový příspěvek od Vedra »

Zajímavé ano já mám taky toto https://www.prozem.cz/akcni-nabidka_c88 ... l-20_p2014

a nasává samo. Kupoval jsem pár let zpět myslím z německa ale značka údajně italská. Akorát se teda musí před odstávkou bud namazat motorákem nebo se dá komplet zalít jedlým olejem ale ten částečně přes zimu zpolymerizuje a pak je to třeba nasadit na stojící kardan "napevno" a opatrně rukama utrhnout před použitím.

Jo a pro jmenovitý výkon to chce 700 otáček tak kdo nemá dvourychlostní kardan tak bude výkon menší.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: čím vozíte vodu

#182 Nový příspěvek od FSDN »

Ano , to čerpadlo má jmenovitý výkon na 700 otáček takže z toho mám radost protože to půjde na větší otáčky na volnoběh. S tím že některé nasaje samo a některé ne bych měl teorii kterou jsem si ověřil i u normálních samonasávacích čerpadel. Když byla nová ucpávka a povedlo se ji dobře přitlačit tak stačilo i ne zcela zalít a nasálo si. Ale stará ucpávka a nic. Právě mi to čerpadlo přišlo ale ještě jsem nezkoušel (nemám sání ) ale jednu chybu vidím už teď. Když jsem ho natlakoval pusou tak ucházelo. Soudruzi z Číny nemají kónus na šroubení na koš co je k čerpadlu dostatečně těsný a přisává to a docela dost. Já mám výrobek pod značkou GUDE ale je to stejné jako ty ostatní. Závaží do ruky je to ale pěkné. Trochu jsem zneklidněný že na to je za 1200 Kč dostupná opravná sada ale doufám že ji nebudu nikdy potřebovat. Stejný optimismus jako že už tenhle rok bude pršet a žádné sucho :vysmech:

Vedra
Příspěvky: 1390
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: čím vozíte vodu

#183 Nový příspěvek od Vedra »

Nevím co myslíš tou ucpávkou, sací klapku? Návod píše 6 metrů sací výška bez klapky 9metrů s klapkou.
https://www.ferroni-srl.com/wp-content/ ... -IT-GB.pdf
Že existuje opravná sada je snad dobře ty gumové elementy neomezenou životnost mít nemůžou.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#184 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20973
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím vozíte vodu

#185 Nový příspěvek od ota »

Jestli si vzpomenu, dám večer fotku. Včera jsem opravil naší lejtu na vodu. Už byl prorezlej sud na ní. Na sudu bylo vytlačeno 1956. Měl nárok. Šel jsem k sousedovi a kvičel tam jak čuně a vykvičel z něj novej čistej sud za 10 Kč/kg. Odhadoval jsem váhu na 10 kg a on na 40 kg. Zvážil jsem ho a 15,6 kg. Tedy za 160 Kč jsem pořídil novej 200l sud. Napasoval do vozíku a přešrouboval výpusť. Dával jsem to dohromady proto, protože máme na zahradě studnu, kde skoro přetejká voda ven. Tam načerpám do vozíku a použiju doma na dvoře. Přepumpuju do sudu co mám tady na zalejvání. A ještě třeba k wapce na mytí strojů. Tuhle jsem chtěl umýt auto a neměl jsem ten vozík funkční. Teď už by to šlo. Ještě jsme dostali od známého malinkaté motorové čerpadlo. Tak na 1" trubku. Prej je funkční. Musím se na něj podívat. Načerpat a pak přečerpat. Na zahradě máme 800l cisterničku na vodu. Taky by se šikla na zalívání. Vody na zahradě je dost. Tak jen ty lejtičky dát do provozu.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: čím vozíte vodu

#186 Nový příspěvek od Britt »

Já bych potřeboval vozit vodu z Labe jako sůl, ale jak a čím? K Labi nesmím zajet motorovým vozidlem, vodu mohu nabírat pouze ručně. Mám to 200 metrů, ale kdybych vyrazil třeba s traktůrkem, okamžitě mě někdo udá.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15952
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#187 Nový příspěvek od oco13 »

Britte a zakopať 2 colovú čiernu hadicu do zeme? 200 m by sa dala spraviť aj ryha. Či to je moc partizančina? :-/ Možno by sa dalo na povodí Labe vybaviť aj oficialne povolenie.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: čím vozíte vodu

#188 Nový příspěvek od Britt »

Vzhledem k tomu, že to je přes 2 veřejné komunikace a pod nimi je zaminováno inžerskýmí sítěmi, si nic takového nedovolím a i kdybch chtěl, okamžitě mě někdo udá.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15952
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#189 Nový příspěvek od oco13 »

Aha to je jasné myslel som že to máš za zahradou. :friends:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: čím vozíte vodu

#190 Nový příspěvek od Britt »

Kdyby to tak bylo, nikde bych o tom nepsal. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20973
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím vozíte vodu

#191 Nový příspěvek od ota »

Povídal mi kdysi z práce chlápek, on bydlel taky nějak vedle Labe. Pořát dumal, jak tu vodu dostat na dvůr. Vykopali kopanou studnu sice tam byl písek, museli pořát pažit. Ale když se dostali slušně do hloubky, voda přišla pak sama. No ale to bylo ještě ,,minulou válku" někdy, když tu díru vykutali.
Kluci tuhle jsem byl v cizím kraji, asi prvně v životě tam sice asi 35km od baráku. A šacovali jsme tam gumy na ty naše vehykly. Chlápek že tuhle si vyberte co chcete. Hlavně bacha, tady je studna. Studna tak 3m průměr! Že jak je hluboká? A on že nevím neměřil jsem, ale vody v ní tři prdele. Je to bývalý klášter a půlka byla kdysi pro klášter hospodářské zázemí. No už jsem viděl 2m průměr studny vcelku běžně. Ale 3m to moc nebejvá. Bylo to kolo jak přistávací plocha pro vrtulník! :smich:

hobr
Příspěvky: 3910
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: čím vozíte vodu

#192 Nový příspěvek od hobr »

Jak píše Oco - zkusit se zeptat na Povodí Labe, nebo vykopat studnu... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

chobotek
Příspěvky: 10713
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: čím vozíte vodu

#193 Nový příspěvek od chobotek »

Pokud bude mít povolení k odběru povrchových vod, nikdo nemůže říct ani prd. U nás se to neřeší, každý, kdo má zahradu u Labe má nataženou savici. A nevím o nikom, kdo má povolení :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Slávek55
Příspěvky: 473
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: čím vozíte vodu

#194 Nový příspěvek od Slávek55 »

Protéká mi přez vlastní zahradu v délce asi 70 metrů potok.Podle zákona mám i určité povinosti se o něj starat.A protože potok patří do povodí Želivky a teče do vodní nádrže Švihov-to je ta,co napájí pitnou vodou Prahu,chodí mi dost často na kontrolu potoka nějaké dámy-úřednice z povodí.Máme povinost je pustit na pozemek. A již za komančů zjistily,že mám trvale napojené čerpadlo a rozvod vody po zahradě.Takže nás donutily si obstarat povolení k odběru.Za poplatek asi 20 korun ročně.V obci jsme povolení měli dva-naše rodina a starý nefunkční mlýn,který jej měl historicky snad 200 let.Po sametovém převratu se změnily úřednice a otec někam založil povolení.Tak jsme žádali opět.Žádost jsme vyřizovali na Okres. odboru životního prostředí.Bez problému vyhověli.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#195 Nový příspěvek od Leo »

Z FB

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“