čím vozíte vodu

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: čím vozíte vodu

#211 Nový příspěvek od Chose11 »

Já se chystám umístit kubíkovku na podvozek z PAJky, ta je myslím dost robustní a bržděná a tahat ho bude pětadváca.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: čím vozíte vodu

#212 Nový příspěvek od ota »

Hlavně si ji na té pajce ukotvi. Tady tenhle pán u nás měl jen položenou IBC 1000. Napustil ji vodou. Pak zacouval traktůrkem že ji zapřáhne. Potřeboval asi trefit do závěsu, tak s tou ojí nějak kývl a ta nádrž převážila rovnováhu, on oj neudržel a jak to padlo na zem nádrž sjela po korbě a pána to přimáčklo. Problém byl, že on byl celej den venku na zahradě. Až k večeru bylo paní divné, že ho dlouho neviděla, tak ho šla hledat. Už bylo pozdě. Je potřeba si to udělat dobře a bezpečně. Kolikrát stačí fakt chvilka a je to. Třeba další smrťák tady byl s rotačkou. ŽTRkou. Taky pán nedával pozor a při skládání po posekání louky skládal rotačku a najel si na hrb, aby to šlo líp. Když ji odjistil tak se mu tam opřela ta pojistka o ten čep. Vlezl mezi traktor a rotačku, odtlačil tu pojistku a rotačka se zavřela a jak byla na kopečku přivřela ho mezi traktor a rám. Polámala ho fest. A pani taky až když se šeřilo tak ho začala hledat. Uf byl to známej hrozně hodnej šikovnej pán. Jen to chtěl mít rychle složený.

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: čím vozíte vodu

#213 Nový příspěvek od chobotek »

Ta pajka je sama o sobě vysoká jak sviňa... A další věc, co se mě na kubíkovce nelíbí, že s ní prakticky nejde přejet, když z ní odpustíš trochu vody. Jak spadne kolo do díry nebo s tím trochu cukneš, začnou se dít věci.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: čím vozíte vodu

#214 Nový příspěvek od bourač »

všechny nádrže na přepravu kapalin mají uvnitř soustavu přepážek.
Vozit kapalinu naplněnou méně než 100% objemu je opruz i minimální rychlostí...

Tuna vody je tuna vody, mám kubíkovku na zahradě.
Když jsem jí před lety budoval podložil jsem nohy (svařenec) bytelnou stavební překližkou.
Překližka časem vyhnila a IBC se propadla že nešlo čepovat do konve.
Vyheveroval jsem jí i s vodou a nohy propojil přivařením pásoviny 10x100.
Na pár let snad pokoj.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#215 Nový příspěvek od oco13 »

chobotek píše: sob črc 30, 2022 6:04 pm..............
Sú tie prepážky až tak podstatné aj pri nízkych rýchlostiach??? Moja štandartná rýchlosť je cca 7km/h , do kopca polovica. Ide o to že mám túto cisternu
Obrázek
Je stará viac ako sto rokov a pôvodne bola na konskom povoze čo zbieral mlieko od sedliakov. Prepážky samozrejme nemá , objem cca 1200l , a myslím že moja rýchlosť sa od tých koní velmi líšiť nebude. Ide o to že by to mala byť cisterna s hnanou nápravou , tak sa pýtam aby som sa nenarobil na niečom čo bude naprd. :-/

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: čím vozíte vodu

#216 Nový příspěvek od Hranostaj »

Když bude úplně plná tak to tolik nevadí ale kdyby si jel třeba s polovinou,bacha na to. Stačí malá nerovnost a rozhoupe to až běda. Natož v nějakém bočním náklonu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#217 Nový příspěvek od oco13 »

Tak predpokôad je s plnou, ale tvrdiť to takto dopredu na 100% , ako prepážky pomáhajú pri bočnom náklone, to sú aj po dlžke?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: čím vozíte vodu

#218 Nový příspěvek od murár »

Tak na konskom voze určite boli tie nápravy dve! A tu zas máš jednu nápravu a k tomu v strede suda! Zase sa ti ťažisko v tom tvojom kopci presunie dozadu a skončíš tak ako z kubikovkov. Keď sa pozrieš na origo cisterny tak majú nápravy v zadnej časti cisterny.
https://stroje.bazos.sk/inzeraty/cisterna/

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1293
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: čím vozíte vodu

#219 Nový příspěvek od Hranostaj »

Nee přepážky sou napříč. Bývá jich tam víc a mimo jiné, zamezují prudkému přelévání obsahu a tím i náhlé změně těžiště.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#220 Nový příspěvek od oco13 »

Už nápravu nemá , ostala len cisterna , k nej mám zadok z Pajera a chcel by som ho hnať cez hydromotor - jeden pomalobežný sa mi tu vála :typek: Od cigáňov som zohnal 100vky Učka na podvozok a plan bol spraviť vymenitelnú nastavbu - na klipsne ako je kontajner na kamione. Náprava by mala byť v 1/3 od zadu.
Vrtajú mi v hlave tie prepážky - jedine spraviť ich na nejaké rozperné trubky do vnútra. lebo cisterna je zinkovaná máčaním - takže zváranie vôbec a radšej by som do nej ani nevrtal. :zapomel:
Kolko ich dať na 3 metre :-/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#221 Nový příspěvek od Leo »

Přepážky jsou tam, aby voda, a hlavně, když nádrž není plná, nelítala zezadu dopředu a zprava doleva v nádrži za jízdy. Jsou tam metráky nebo tuny vody, což zamává jak s cisternou, tak s traktorem. Je to jako když jedeš s vozíkem s vysokou nástavbou a z boku ti do něj za jízdy zafouká vítr. To je taky mazec.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#222 Nový příspěvek od oco13 »

Jasné že viem na čo sú prepážky, ale bral som to že ak kone ich nepotrebovali, tak ja rýchlejší nebudem. :typek:
Teraz je otázka kolko ich tam dať? má to cca 3 metre :-/
Ku mne do sadu , s tonou za chrbtom , môžem len dúfať že to dám na redukcii aby z toho neboli plazivky :pohlavek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#223 Nový příspěvek od Leo »

Nebude lepší v těch hrbech jezdit s menší nádrží, a radši dvakrát? Taková nádrž bude oříšek i pro větší traktory.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#224 Nový příspěvek od Leo »

Nebude lepší v těch hrbech jezdit s menší nádrží, a radši dvakrát? Taková nádrž bude oříšek i pro větší traktory.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#225 Nový příspěvek od Leo »

Zetor 15 a podvozek z Paj s dvěma kubíkovkama.

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“